Toptan Leblebi

Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net


İletişim Formu:
Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net

Toptan leblebi ürünlerimiz , kuru yemiş tabaklarının en kıymetli kuru yemişlerindendir. Nohutun titizlikle kavrulması ile elde edilen leblebiler , sağlığınıza büyük yararlar sağlıyor. Damak tatlarınıza hitap edecek sağlıklı leblebiler bu sitede en uygun fiyatlarla sizleri bekliyor. 

BİTKİ BAZLI BESİN LEBLEBİLER VE FAYDALARI

Nohut kökenli olan leblebiler , daha çok beyaz ve sarı olarak tüketilmektedir. Sağlık açısından çok faydalı olan leblebiler , vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. 7000 yıllık bir geçmişi olduğu bilinen leblebiler , özellikle Asya kıtasında büyük oranda tüketilmektedir. Yurdumuzda ise , Çorum şehri toprakları leblebisi ile ün salmıştır. Nişan , düğün ya da misafir davetlerinde aparatif olarak tüketilen leblebiler , A , C ve E vitaminleri içerirler. Demir , potasyum , kalsiyum ve sodyum içerirler ayrıca. Leblebilerin insan sağlığına faydaları saymakla bitmez.

Kalp Dostu Leblebiler : Leblebilerin kalp sağlığını koruduğu yönünde bir çok bilimsel araştırma vardır. Leblebiler , içerdiği çözünür lifler ile kalbe iyi gelmektedir. Ayrıca kötü kolesterol oranını azaltmaktadır. Günde sadece 2 ya da 3 fincan leblebi tüketerek kötü kolesterolünüzü dengede tutabilirsiniz.

Cilt Ve Saç Sağlığı İçin Leblebi : Leblebi direkt olarak cilde uygulanmasa da ,  leblebinin ham maddesi olan nohut lapa bir şekilde ya da suyuyla beraber cilde sürülebilir. Leblebiler sayesinde , saç kökleri kuvvetlenir ve dökülme sorunları ortadan kalkar.

Açlığı Gideren Leblebiler : Leblebi tüketerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Leblebinin verdiği tokluk hissi ile uzun süre yemek yemek istemezsiniz.

Meme Kanserine Leblebili Çözüm : Leblebiler , içerisindeki mineraller yardımıyla , kadınlara meme kanseriyle mücadelede şifa sağlamaktadır.

Leblebilerin faydası saymakla bitmez. Sindirim sistemi için de ayrı bir öneme sahiptir leblebiler. Mideyi rahatlatan , reflüye ve yanma problemlerine iyi gelen bir etkisi vardır leblebilerin. Kalorisi ve yağ oranı az olduğu için , leblebi tüketerek formunuzu koruyabilirsiniz. Anne adayları ya da anne olmuş bayanlar , leblebi tüketimiyle sütlerini arttırabilirler. Aynı zamanda bağışıklığı güçlendirirler. Yenildikleri andan itibaren insanlara enerji verirler. Göz problemlerine iyi gelen leblebiler , düşük tansiyon hastaları için de bir umuttur. Üstelik leblebi tüketerek vücuttaki stresinizi azaltabilirsiniz. Et yemeyen bir çok insan , leblebi yiyerek günlük protein ihtiyacını karşılayabilir. Farsçada kavrulmuş nohut olarak geçen leblebiler , sahip olduğu besin değeri ve kalitesiyle yurdumuzda büyük oranlarda tüketilmektedir. İyi bir protein deposu olan leblebiler , vücudumuzdaki su oranını mükemmel bir şekilde dengeler. Vücuttaki asit fazlasını alıp , mideyi rahatlatırlar. Medikal açıdan da bronşit , kolera , kabızlık , ishal gibi rahatsızlıklara karşı bizleri korurlar.

Leblebi imalatı yapılırken , temizleme ve sınıflandırma ekipmanları kullanılır. Ayrıca , ısıl işlem ekipmanları da mutlaka gereklidir. Temizleme ve sınıflandırma makinelerinde leblebiler yabancı maddelerden arındırılır ve elek boyutlarına göre leblebiler sınıflandırılır. Isıl işlem makineleri ise ; kavurma ve ıslatma tavalarından , mafrak , bandırma kazanı ve kavurma makinesinden oluşur. Ülkemizde sarı ve beyaz renkteki leblebiler yoğun olarak tüketilmektedir. Leblebi imalatında kullanılan ekipmanlar sayesinde , leblebiler  daha iyi fiziksel ve duyusal kalitelerde üretilmektedir.