Toptan Leblebi

Toptan Leblebi

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan leblebi ürünlerimiz, kuru yemiş tabaklarının en kıymetli kuru yemişlerindendir. Nohutun titizlikle kavrulması ile elde edilen leblebiler, sağlığınıza büyük yararlar sağlıyor. Damak tatlarınıza hitap edecek sağlıklı leblebiler bu sitede en uygun fiyatlarla sizleri bekliyor. 

BİTKİ BAZLI BESİN LEBLEBİLER VE FAYDALARI

Nohut kökenli olan leblebiler, daha çok beyaz ve sarı olarak tüketilmektedir. Sağlık açısından çok faydalı olan leblebiler vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. 7000 yıllık bir geçmişi olduğu bilinen leblebiler, özellikle Asya kıtasında büyük oranda tüketilmektedir. Yurdumuzda ise, Çorum şehri toprakları leblebisi ile ün salmıştır. Nişan, düğün ya da misafir davetlerinde aparatif olarak tüketilen leblebiler A, C ve E vitaminleri içerirler. Demir, potasyum, kalsiyum ve sodyum da içerirler ayrıca. Leblebilerin insan sağlığına faydaları saymakla bitmez.

Kalp Dostu Leblebiler: Leblebilerin kalp sağlığını koruduğu yönünde bir çok bilimsel araştırma vardır. Leblebiler içerdiği çözünür lifler ile kalbe iyi gelmektedir. Ayrıca kötü kolesterol oranını azaltmaktadır. Günde sadece 2 ya da 3 fincan leblebi tüketerek kötü kolesterolünüzü dengede tutabilirsiniz.

Cilt Ve Saç Sağlığı İçin Leblebi: Leblebi direkt olarak cilde uygulanmasa da,  leblebinin ham maddesi olan nohut lapa bir şekilde ya da suyuyla beraber cilde sürülebilir. Leblebiler sayesinde saç kökleri kuvvetlenir ve dökülme sorunları ortadan kalkar.

Açlığı Gideren Leblebiler: Leblebi tüketerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Leblebinin verdiği tokluk hissi ile uzun süre yemek yemek istemezsiniz.

Meme Kanserine Leblebili Çözüm: Leblebiler içerisindeki mineraller yardımıyla  kadınlara meme kanseriyle mücadelede şifa sağlamaktadır.

Leblebilerin faydası saymakla bitmez. Sindirim sistemi için de ayrı bir öneme sahiptir leblebiler. Mideyi rahatlatan, reflüye ve yanma problemlerine iyi gelen bir etkisi vardır leblebilerin. Kalorisi ve yağ oranı az olduğu için leblebi tüketerek formunuzu koruyabilirsiniz. Anne adayları ya da anne olmuş bayanlar leblebi tüketimiyle sütlerini arttırabilirler. Aynı zamanda bağışıklığı güçlendirirler. Yenildikleri andan itibaren insanlara enerji verirler. Göz problemlerine iyi gelen leblebiler, düşük tansiyon hastaları için de bir umuttur. Üstelik leblebi tüketerek vücuttaki stresinizi azaltabilirsiniz. Et yemeyen bir çok insan, leblebi yiyerek günlük protein ihtiyacını karşılayabilir. Farsçada kavrulmuş nohut olarak geçen leblebiler, sahip olduğu besin değeri ve kalitesiyle yurdumuzda büyük oranlarda tüketilmektedir. İyi bir protein deposu olan leblebiler, vücudumuzdaki su oranını mükemmel bir şekilde dengeler. Vücuttaki asit fazlasını alıp, mideyi rahatlatırlar. Medikal açıdan da bronşit, kolera, kabızlık, ishal gibi rahatsızlıklara karşı bizleri korurlar.

Leblebi imalatı yapılırken temizleme ve sınıflandırma ekipmanları kullanılır. Ayrıca, ısıl işlem ekipmanları da mutlaka gereklidir. Temizleme ve sınıflandırma makinelerinde leblebiler yabancı maddelerden arındırılır ve elek boyutlarına göre leblebiler sınıflandırılır. Isıl işlem makineleri ise; kavurma ve ıslatma tavalarından, mafrak, bandırma kazanı ve kavurma makinesinden oluşur. Ülkemizde sarı ve beyaz renkteki leblebiler yoğun olarak tüketilmektedir. Leblebi imalatında kullanılan ekipmanlar sayesinde leblebiler daha iyi fiziksel ve duyusal kalitelerde üretilmektedir.

Asya kıtasında çokça tüketilen leblebiler, kültürümüzde de önemli bir yere sahiptir. Özellikle sarı leblebiler açlığı bastırma, uyku düzenini sağlama gibi daha birçok yararlara sahiptir. Kolesterole birebir iyi gelen sarı leblebiler birçok kardiyolojik ve sinirsel hastalığa iyi gelmektedir. Sarı leblebi tüketerek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Kalsiyum, demir ve manganezyum içeren sarı leblebiler, yenildiği andan itibaren insana enerji vermektedir. Sarı leblebilerin anne sütüne olan faydaları da herkes tarafından bilinmektedir. Günde sadece yarım kase leblebi tüketerek, daha aktif ve sağlıklı bir birey olabilirsiniz. Ara öğünlerinizde leblebiye mutlaka yer vermelisiniz.

 

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle