Toptan Kuvertür Çikolata ve Kuvertür Çikolata İmalatı

Toptan Kuvertür Çikolata ve Kuvertür Çikolata İmalatı

Aykut Doğru Toptan Gıda
Altınova Sinan Mah. Ahmet Sok. No:14 Kepez /ANTALYA
+90 532 458 13 63- aykutdogru@hotmail.com.tr


Talep Formu:
Aykut Doğru Toptan Gıda
Altınova Sinan Mah. Ahmet Sok. No:14 Kepez /ANTALYA
+90 532 458 13 63- aykutdogru@hotmail.com.tr

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan kuvertür çikolatalar beyaz, sütlü, yarı tatlı (semi sweet), acı tatlı (bitter sweet) ve bitter çeşitleriyle karşınızda. İhtiyacınız doğrultusunda bu çeşitlerden satın alabilirsiniz.

KUVERTÜR ( KÜLÇE ) ÇİKOLATALAR

Külçe çikolata olarak da adlandırabiliriz kuvertür çikolataları. Bu çikolataların saklanması ve kullanılması oldukça kolaydır. İçerisinde iyi oranda kakao yağı olan kaliteli çikolatalardır bunlar. Pasta erbabının en çok tercih ettiği bu çikolatalar, büyük kalıplar ya da mini damlalar halindedir. Kuvertür çikolatalarda kakao yağının oranı çok önemlidir. Bu yağın %32 ile % 39 olması gerekir.

Kuvertür çikolataları kullanırken, tırtıklı bir bıçaktan yardım alabilirsiniz. Bu bıçakla ihtiyacınız oranında çikolata kesebilirsiniz. Kalanı ise saklayabilirsiniz. Kuvertür çikolatayı bulmak eskiden çok zorken, günümüzde bu ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

KUVERTÜR ÇİKOLATA KULLANIMI

Pastalara inanılmaz bir lezzet katan kuvertür çikolatalar, eritilerek kullanılabilir. Bu çikolatalar kesinlikle katkı maddesi içermezler. Kakao çekirdekleri bazı işlemlerden geçerek kuvertür çikolataya dönüştürülürler. Bu yüzden, lezzetleri hep aynı kalite ve standarttadır. Kuvertür çikolatalardan çok iyi ganaj yapılabilir. Bunun için, belli oranlarda süt kreması ve kuvertür çikolata kullanılır. Ve tatlıların üzeri bu karışım ile kaplanabilir. Ayrıca benmari usulü ile kuvertür çikolata eritilebilir. Böylece nefis bir çikolata lezzeti ortaya çıkar. Özellikle muzlu ve çilekli pastalar, eritilmiş kuvertür çikolatalar ile müthiş bir uyum sağlarlar. Mini damla halindeki kuvertür çikolataları hemen kullanabilirsiniz. Kalıp halinde olan kuvertür çikolataları ise rendeleyerek, bıçakla keserek ya da çekiçle kırarak kullanılır ebatlara getirebilirsiniz. Bu lezzetli çikolatalar ile çikolata kaplı meyveler, çikolata fondüleri hazırlayabilirsiniz. Hatta dondurmaları bile bu çikolatalarla süsleyebilirsiniz. Soğuk kış aylarındaysanız ve sıcak çikolata favori içeceğiniz ise, kuvertür çikolatalar ile sıcak ve lezzetli  içinizi ısıtacak sıcak çikolatalar hazırlayabilirsiniz. Bu haliyle de kuvertür çikolata sizi baştan çıkaracaktır. Kuvertür çikolatanızı saklarken uygun koşullarda saklama yapmak gerekir. İdeal ısı sıcaklığının 18 derece olduğu ortamlarda çikolatanızı kolayca muhafaza edebilirsiniz. Isı ayarlı dolaplar kuvertür çikolatanızı saklamak için uygun olacaktır. Kuvertür çikolatanızı çok sıcak ve çok soğuk havalardan korumalısınız. Uygun koşullarda saklanmayan kuvertür çikolatanın yapısının ve özelliğinin kaybolacağını unutmayınız. Afiyet olsun...

Çikolata yapımıyla ve pastacılık sektörüyle yakından ilgilenen bireyler kuvertür çikolataların değerini daha iyi bilirler. İçerisinde hiçbir katkı maddesi bulundurmayan kuvertür çikolatalar sağlıklı çikolatalardandır. Kalıp ya da külçe çikolatalar da denilebilmektedir kuvertür çikolatalara. Bu ürünleri 16 derecenin altında olan yerlerde saklamalısınız. Zira yüksek sıcaklıklarda tutulan kuvertür çikolatalar yağlarını salıp bozulabilirler. Sıcak yaz aylarındaysanız, kuvertür çikolatanızı mutlaka buzdolabında tutmalısınız. Kuvertür çikolatalar kakao yağı, kakao şurubu ve kakao oranı bakımından iyice incelenmelidir. Kakao yağı ve kakao şurubu oranının bu çikolatalarda % 54'ü geçmemesine dikkat edilmelidir. Kuvertür çikolata satın alırken, içerisinde kabarcık olmayan çikolatalar almaya özen gösterin. Ayrıca üst tarafı beyazlaşmakta olan ya da beyazlamış çikolatalardan kesinlikle tercih etmeyin.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleDilara Diz
Toptan kuvertür çikolataFerhat yöksel
Aylık 10 kg kadar kruvertür cikolata almak istiyorum fiyat hakkında bilgi alabiliyor muyuzHülya
Merhaba evde kendi çikolatamı yapmak istiyorum.Acaba bana öğretebilir misiniz.Filiz Ülgüt
Merhaba, ürünlerimizde kuvertür çikolata kullanıyoruz. Çikolatanızın analiz bilgilerini öğrenip numune ve fiyat bilgisi edinerek sipariş vermek arzusundayız.NEVRUZ UNAL
Merhaba, ev tipi çikolata yapmak için küvertür çikolata almak istiyorum. kg fiyatı nedir? Teşekkürler