Toptan Kuvertür Çikolata ve Kuvertür Çikolata İmalatı

Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net


İletişim Formu:
Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net

Toptan kuvertür çikolatalar beyaz, sütlü, yarı tatlı (semi sweet), acı tatlı (bitter sweet) ve bitter çeşitleriyle karşınızda. İhtiyacınız doğrultusunda bu çeşitlerden satın alabilirsiniz.

KUVERTÜR ( KÜLÇE ) ÇİKOLATALAR

Külçe çikolata olarak da adlandırabiliriz kuvertür çikolataları. Bu çikolataların saklanması ve kullanılması oldukça kolaydır. İçerisinde iyi oranda kakao yağı olan kaliteli çikolatalardır bunlar. Pasta erbabının en çok tercih ettiği bu çikolatalar, büyük kalıplar ya da mini damlalar  halindedir. Kuvertür çikolatalarda kakao yağının oranı çok önemlidir. Bu yağın %32 ile % 39 olması gerekir.

Kuvertür çikolataları kullanırken , tırtıklı bir bıçaktan yardım alabilirsiniz. Bu bıçakla ihtiyacınız oranında çikolata kesebilirsiniz. Kalanı ise saklayabilirsiniz. Kuvertür çikolatayı bulmak eskiden çok zorken, günümüzde bu ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

KUVERTÜR ÇİKOLATA KULLANIMI

Pastalara inanılmaz bir lezzet katan kuvertür çikolatalar, eritilerek kullanılabilir. Bu çikolatalar kesinlikle katkı maddesi içermezler. Kakao çekirdekleri bazı işlemlerden geçerek kuvertür çikolataya dönüştürülürler. Bu yüzden, lezzetleri hep aynı kalite ve standarttadır. Kuvertür çikolatalardan çok iyi ganaj yapılabilir. Bunun için, belli oranlarda süt kreması ve kuvertür çikolata kullanılır. Ve tatlıların üzeri bu karışım ile kaplanabilir. Yine benmari usulü ile de, kuvertür çikolata eritilebilir. Böylece nefis bir çikolata lezzeti ortaya çıkar. Özellikle muzlu ve çilekli pastalar, eritilmiş kuvertür çikolatalar ile müthiş bir uyum sağlarlar. Mini damla halindeki kuvertür çikolataları hemen kullanabilirsiniz. Kalıp halinde olan kuvertür çikolataları ise rendeleyerek, bıçakla keserek ya da çekiçle kırarak kullanılır ebatlara getirebilirsiniz. Bu lezzetli çikolatalar ile , çikolata kaplı meyveler , çikolata fondüleri hazırlayabilirsiniz. Hatta dondurmaları bile bu çikolatalarla süsleyebilirsiniz. Soğuk kış aylarındaysanız ve sıcak çikolata favori içeceğiniz ise, kuvertür çikolatalar ile sıcak ve lezzetli  içinizi ısıtacak sıcak çikolatalar hazırlayabilirsiniz. Bu haliyle de kuvertür çikolata sizi baştan çıkaracaktır. Kuvertür çikolatanızı saklarken uygun koşullarda saklama yapmak gerekir. İdeal ısı sıcaklığının 18 derece olduğu ortamlarda çikolatanızı kolayca muhafaza edebilirsiniz. Isı ayarlı dolaplar , kuvertür çikolatanızı saklamak için uygun olacaktır. Kuvertür çikolatanızı çok sıcak ve çok soğuk havalardan korumalısınız. Uygun koşullarda  saklanmayan kuvertür çikolatanın yapısının ve özelliğinin kaybolacağını unutmayınız. Afiyet olsun...