Toptan Kuruyemiş ve Kuruyemiş İmalatı

Kuruyemiş ürünlerimiz fabrikadan çıkar çıkmaz en taze haliyle paketlenip muhafaza edilmektedir. Kuruyemişler sağlığınız için önemli besinlerdir. Bu yemişlerden her gün bir avuç tüketmelisiniz. Sağlığınız için faydalı olan bu yemişlerden hemen sipariş veriniz.

VİTAMİN DEPOSU KURUYEMİŞLER

Kuruyemişlerin her birinin vücudumuza sağladığı yararlar farklıdır. Nefis atıştırmalıklar olan bu yemişler oldukça faydalıdır. Örneğin, ceviz, badem, fındık gibi yemişler sert kabukludur ve içerisindeki doğal yağlar beyin gelişimimize büyük katkı sağlar. A ve B vitamini yönünden zengindirler. Gün boyunca bizi dinç tutarlar. Bizleri hastalıklara karşı korurlar. Vücudumuzda eksik olan vitaminleri tekrar vücudumuza kazandırırlar. Mesela, kabak çekirdeği böbreklerimizi güçlendirir. Bağırsak kurtlarını yok eder. Prostata iyi gelir. Leblebiler, anne sütünün artmasını sağlar. Kuru kayısılar, karaciğeri onarır. Kemikleri sağlamlaştırır. Stresi azaltır. Kansızlığın oluşmasını engeller. Kuru incirler ise, kemik erimelerini önler, kansere yakalanma riskini azaltır. Şeker hastalarının ise, kan şekerlerinin birden yükselmesini önler. Gelelim kajuya. Kajular, çinko içerir ve bu sayede gribe karşı bizleri korur. Kemik ve sinir dokularımıza çok iyi gelir. Böbrek ve kalp rahatsızlıklarına karşı bizleri korur. Kuru üzümü de es geçmeyelim. Diş çürümelerini önleyen kuru üzümler, unutkanlığı da azaltır. Öksürük ve bronşit gibi hastalıkların tedavisinde çok etkilidir. Bol bol kan yapar kuru üzümler. Bizlere hem dinçlik verirler, hem de ishal ve zayıflığa iyi gelirler. Kuru hurmalarımız var birde. Kuru hurmalar ise, kanseri önler. Kemik hastalıklarına iyi gelirler. Boğaz ağrılarına son verirler. Öksürüğü keserler. Daha ne olsun.

Severek tüketeceğiniz bu kuruyemişler, adeta sağlıklı yaşam reçeteniz. Her gün bu kuruyemişlerden düzenli ve yeterli miktarlarda tüketmelisiniz. Kaliteli kuruyemişler için kesinlikle ithal olanlara yaklaşmayınız. Aldıktan sonra da bu yemişleri uygun koşullarda muhafaza etmelisiniz. Serin ve kuru yerlerde  saklamalısınız onları. Paketlerinin üzerinde yer alan son kullanma tarihi etiketlerine de bakmayı ihmal etmeyiniz. Kuru yemişlerinizi çok ışıklı ortamlarda tutmayınız ki, hemen bayatlamasınlar. Mutlaka bildiğiniz yerlerden alışveriş yapınız. Gelin, kuruyemiş kategorilerimize birlikte bakalım. Sağlıklı yaşamınızın zorunlu ihtiyacı olan bu kuruyemişler en uygun fiyat seçenekleriyle evlerinizdeki yerini alsınlar.

KURUYEMİŞLERDE KALİTE

Keyifli anlarımızın, sohbetlerimizin ya da çay molalarımızın ara öğünü sayılan kuruyemişler, kontrollü ve ölçülü tüketimleriyle ideal bir besin kaynağıdır. Onların sağlığımıza olumlu katkıları saymakla bitmez. Yaşadığımız coğrafyada yeterli miktarlarda üretilen kuruyemişler yerli olmakla beraber, son derece sağlıklı ve güvenilirlerdir. Kaliteli kuruyemiş alırken fiyatının ederi altında satılan kuruyemişlerden uzak durmalıyız. Kuruyemişin fiyatı ile kalitesi doğru orantılıdır her zaman. Kuruyemişleri satın aldıktan sonra da kalitesinin düşmemesi adına onları uygun ortam ve koşullarda doğru bir şekilde muhafaza etmek gerekir. Kuruyemişler serin ortamlarda muhafaza edilmelidir. Kuruyemiş paketlerini alırken onların uygun ortamlarda tutulup tutulmadığına da dikkat ediniz. Uygun koşullarda saklanmış ürünler her zaman daha iyi görünürler. Satın alacağınız toptan kuruyemişlerinizi  bayram, sünnet, düğün gibi özel günlerinizde misafirlerinize ikram edebilirsiniz. En taze meyvelerden kurutulmuş kuruyemişlerimiz özel paketleriyle tazeliklerini korumaya devam ediyor. Beslenmenizde kuruyemişlere yer vererek sağlıklı tercihler yapmış olursunuz. Günümüzde sağlıklı beslenmeye olan ilgi arttığı için kuruyemişlere olan ilgi de artmıştır. Özel günlerdeki tüketiminin dışına çıkıp, günlük hayatımızda da sıkça tüketilmeye başlanmıştır kuruyemişler. Kuruyemiş sektörü gelişmekte olan bir sektördür. Tarımsal ham maddelerin çeşitli olduğu ülkemizde kuruyemiş üretimi oldukça yüksek seviyededir. Hatta bu ürünler, dünyada yetiştikleri diğer bölgeler ile kıyaslandığında daha lezzetli kuruyemiş ürünleri ülkemizde yer almaktadır. Kuruyemişlerin geleneksel olarak tüketimi oldukça fazladır. Siz siz olun kaliteli kuruyemişler tüketin. Kuruyemişler diğer besinlere göre daha az risk içeren besinler olduğu için onları tüketmekten korkmayınız. Mikroorganizma faaliyetleri oldukça az seviyede olan kuruyemişler bozulmaya başlayınca bazı belirtiler gösterirler. Tatlarında acılaşmalar ve üzerlerinde küflenmeler oluşmaya başlaması bu belirtilerdendir. Aldığınız kuruyemişlerin tazeliğini korumasını istiyorsanız, onları nemden uzak tutmalısınız. Çünkü nemi içerisine çeken kuruyemişler çabucak bayatlar. Hava almayan cam kavanozlar ile kuruyemişlerinizi taze tutmak mümkün. Fazlaca aldığınız kuruyemişleri buzdolabınızda ya da buzluklarınızda saklayabilirsiniz. Her yaştan hayranının olduğu kuruyemişler sayesinde toplumlar sağlığa zararlı besinlerden uzaklaşarak, kuruyemiş tüketimine yöneliyorlar. Bisküvi, cips, kraker gibi ürünlerin yerini artık kuruyemişler alıyor. İnsanlar ara öğünlerinde kuruyemiş tüketiyorlar. Böylece kuruyemiş yeme alışkanlığı hızla artıyor.

Birçok insanın severek tükettiği kuruyemişler, belirli oranlarda tüketildiğinde vücuda sayısız yararlar sağlamaktadır. Kuruyemişler protein, vitamin, karbonhidrat ve mineral açısından zengindir. Örneğin, günde bir avuç fındık veya fıstık tüketerek zinde kalabilirsiniz. En çok tüketilen kuruyemişler fındık, fıstık, badem, leblebi, yer fıstığı, ay çekirdeği, kabak çekirdeği ve cevizdir. Kuruyemişler zararlıdır, kilo aldırır gibi yanlış düşüncelere asla kapılmayın. Günde yeterli ölçülerde kuruyemiş tüketerek sağlıklı ve zinde bireyler olabilirsiniz.

 

  1. merheba biz iran de hourma fabrikamız var ve topatan türkye hourma ihracat edriz oygon fiyatlar her türlü ambolej ve kelite mal bizde var her türlü ambol