Toptan Kuru Kahve

Toptan Kuru Kahve

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan kuru kahve ürünlerimiz bütçeye dost fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Ağızlarda hoş bir tat bırakan yegane içeceğimiz olan kuru kahve çeşitlerini en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. 

KURU KAHVE TÜKETİMİNİN SAĞLADIĞI YARARLAR

Kuru kahvenin içimi bir o kadar lezzetlidir ve ölçülü olarak tüketildiği zaman bir çok yarar sağlamaktadır. Bu faydaların bazılarını maddeler halinde sıralayabiliriz:

* Kuru kahve tüketerek kolon ve bağırsak kanserlerinden korunabilirsiniz.

* Safra kesenizdeki taşları kuru kahve sayesinde düşürebilirsiniz.

*  Yeterli miktarlarda kafein içeren kuru kahveler, zihin açar ve zihinsel aktivitelerde daha aktif olmanızı sağlar.

* Kuru kahve tüketerek gün içinde daha enerjik olabilirsiniz.

* Limon ve kuru kahvenin birleşimiyle ishal gibi rahatsızlıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

* Kolesterol dostudur kuru kahveler.

* Siroz gibi tehlikeli hastalıklara iyi gelirler.

* Kuru kahve tüketimi ile selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

* Ayrıca hangi nedenlerden kaynaklanırsa kaynaklansın, vücudunuzda oluşan çatlaklara iyi gelirler.

* Düzenli ve dengeli kuru kahve tüketerek yüksek tansiyon sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz.

* Pankreas kanserinden korunmada kuru kahveden destek alabilirsiniz.

* Kuru kahveler bir çok kalp rahatsızlıklarına da iyi gelirler ve onların ağrı kesici özellikleri de vardır.

Birçok olumlu yanını saydığımız kuru kahveler, adeta doğal bir ilaç niteliğindedir. Tüketim miktarını dengede tuttuğunuz sürece her zaman yararlarını görürsünüz kuru kahvelerin. Taze olarak çekilen kuru kahvelerin yapılış aşamasında bazı malzemelerin kullanılması gerekmektedir. Bu malzemeler; cezve, kuru kahve, şeker ve sudur. O zaman afiyet olsun diyelim.

Kuru kahve tüketiminde günde 3 fincanı geçmemelisiniz. Her şey dozunda güzeldir, bunu unutmayınız. Ayrıca sağlık üzerinde birçok faydası olan kahve, spor sırasında da vücuda pek çok yarar sağlamaktadır. Örneğin, spordan önce tüketilen bir kahve daha uzun antrenman yapma şansı veriyor sizlere. Kahvenin vücudu susuz bıraktığı ifadesi de doğru değildir. Kahvenin vücutta su kaybına neden olduğuna dair bir kanıt yoktur. Üstelik Japonya'da yapılan bir araştırmaya göre, antrenman öncesinde 5 gram kahve tüketen birinin kan dolaşımı, tüketmeyen bir insanın kan dolaşımına göre daha iyi düzeydedir. Daha enerjik ve kaliteli spor aktiviteleriniz için spor öncesi kahve içmelisiniz. Böylece antrenmandaki dayanıklılığınız da artmış olur. Kafeinin yağ ayrıştırıcı özelliğinden dolayı, spor esnasında daha fazla yağ yakabilirsiniz.

Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan kuru kahveler, bol köpüğünün yanı sıra görselliğiyle de insanın iştahını kabartmaktadır. Bugün sıkça tükettiğimiz Türk kahvesi, kuru kahve çekirdeklerinin toz haline getirilmesiyle oluşmaktadır. İçimi bir hayli leziz olan kuru kahveleri gereğinden fazla tüketmemekte fayda vardır. Hazır paket kuru kahvelerden ziyade, taze çekilmiş olanlar tercih edilmektedir. Kendi başına doğal bir ilaç olan kuru kahveler ölçüsünden fazla tüketilirse, yüksek tansiyona sebep olabilir. Hamile hanımlar da kuru kahveyi aşırı miktarlarda tüketmemelidirler.

Kahve ağacı sıcak tropikal iklim bölgelerinde yetişmektedir. Bir kahve ağacı yeşerdikten sonra 30 yıl boyunca meyve verebilmektedir. Dünyada kahve tüketiminde Brezilya, Vietnam ve Kolombiya ipi göğüslemektedir. Kahvenin ülkemizde tanınması ise, Osmanlı padişahı Yavuz Sultan Selim'in Yemen'de içtiği kahveyi çok beğenmesiyle başlamıştır.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle