Toptan Kuru Fasulye

Toptan Kuru Fasulye

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan kuru fasulye çeşitlerini siz isteyin biz getirelim. Sağlıklı ve ucuz alış veriş keyfini bizimle deneyimleyin.

TÜRK MUTFAĞININ GELENEKSEL LEZZETİ KURU FASULYE

Kuru fasulyeler Türk mutfağının değişmez ve geleneksel tatlarındandır. Baklagiller ailesinden olan kuru fasulyeler kalsiyum ve vitamin açısından oldukça zengindir. Bitkisel protein kaynağı olan kuru fasulyeler özellikle kış aylarında sofralardan hiç eksik olmazlar. Dünya üzerinde bile bir bakliyat olarak en çok kuru fasulye tüketilir. Geçtiğimiz yıllarda gıda ve beslenme uzmanları bakliyatların önemini vurgulamış ve 2016 yılını "Dünya Bakliyat Yılı" olarak duyurmuşlardı. Bu açıdan besleyici değerlere sahip bakliyatları sofralarımızdan eksik etmemeliyiz ve her fırsatta onları tüketmeliyiz. Dünyanın her yerinde en çok üretilen ve tüketilen bakliyat olan kuru fasulyeler, ülkemizde de milli yiyecek seviyesine gelmiştir. Aşçı tabaklarında dahi kuru fasulyeler hep ilk sıradadır. Kuru fasulyenin yemeğine ekmeğini bandır bandır ye! Hem karnın doysun hem de proteinler senin olsun.

GELELİM KURU FASULYENİN FAYDALARINA

İnsan vücuduna 1001 çeşit yarar sağlayan kuru fasulyeler adeta bir sağlık reçetesi. Kansere, kemiklere, beyine, kolesterole ve diyabete kadar bir çok konuda insana fayda sağlarlar. Vücudun kanser oluşumuna karşı direncini yükseltir kuru fasulyeler. Ayrıca kalp sağlığını korur ve sindirim sistemini düzenlerler. Yenildiği andan itibaren insanlara enerji verirler. Cilt sağlığını korumakla kalmaz, kemiklerinizi kuvvetlendirirler. Göz sağlığına olumlu katkılar sağlarlar. Hatta astımı iyi edici özellikleri vardır. Saç ve tırnak sağlığı açısından pozitif etkiler yaratırlar. Kronik baş ağrılarına son verirler. Protein yönünden oldukça zengindirler. Büyüme ve gelişme dönemlerinde mutlaka kuru fasulye tüketilmelidir. Bilhassa mide ve prostat kanserlerinden korunmak istiyorsanız sık sık kuru fasulye yemelisiniz. K vitamini içeren kuru fasulyeler zihin ve beyin sağlığı açısından çok değerli bir besindir. Son yılların kabusu Alzheimer hastalığından korunmak için düzenli olarak kuru fasulye tüketebilirsiniz. Kuru fasulyeler vücutta oluşacak glikoz artışını da engellemektedir. İçeriğinde çözünmez lifler bulunduran kuru fasulyeler sindirim sistemimizi düzene sokar. Bağırsak hastalıklarından kuru fasulyeler sayesinde kurtulabiliriz. Vücudumuza % 80 oranında enerji sağlarlar. Kötü kolesterolünüzü yok ederler. Çinko kaynağı olmaları sebebiyle gözlere son derece faydalıdırlar. Ayrıca içindeki demir, bakır ve magnezyum sayesinde saç köklerinizi canlandırırlar.

Türk mutfağının en sevilen yemeklerinden biri olan kuru fasulyeler, bayanların meme kanserinden korunmasına yardımcı olmaktadır. Haftada 2 gün fasulye yemek, kansere yakalanma riskini azaltmaktadır. Yüksek miktarlarda lif içeren kuru fasulyeler, adeta yorgunluğun ilacı gibidir. Lifli yapısından dolayı kötü huylu kolesterolü düşürür kuru fasulyeler. Bu besinler kalsiyum gibi hayati minerallerin emilimini sağlarlar. Bir takım kalp hastalıklarından korunmak için reçete belli. Lifli bir yapısı bulunan kuru fasulyelerden tüketerek kalp krizi riskini azaltabilirsiniz. Bu lifler sıfır kalori olduğu için fasulyeyi yedikten sonra tokluk hissi yaşarsınız. Fasulyeler sayesinde bağırsaklarınız iyi çalışır. Kuru fasulye tüketimiyle yüksek tansiyondan korunabilirsiniz. Kuru fasulyeler birçok kanser türüne savaş açtığı gibi, kalın bağırsak kanserine de savaş açmaktadır. Şeker hastalığına karşı dirençli olmak için de kuru fasulye tüketmelisiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle