Toptan Kumanda

Kumanda, bir elektronik cihazı uzaktan kontrol etmeye yarayan alettir. Uzaktan kumandalar ile, televizyonlar, klimalar, garaj kapıları, uydu alıcıları, radyolar/teypler ve video oynatıcıları farklı cihazlar kontrol edilebilir. Toptan kumanda çeşitleri ile, ihtiyaç duyulan tüm kumanda modelleri aynı anda satın alınabilir.

Toptan kumanda çeşitleri, her kullanım ihtiyacına göre farklı kullanım özellikleri sunuyor. Örneğin, klima kumandaları klima cihazlarını kontrol etmeye yararken, akıllı kumandalar, akıllı olarak adlandırılan diğer elektronik cihazların kontrol edilmesini sağlıyor. 

Toptan Kumanda Çeşitleri Ve Kumanda Özellikleri Nelerdir?

Televizyon Kumandaları: Televizyon kumandaları en yaygın olarak kullanılan ve satın alınan toptan kumanda çeşididir. Televizyonları kontrol etmeye yarar. Televizyonun yeri fark etmeksizin aynı alanda bulunulduğu sürece, kumanda ile televizyon kolaylıkla kontrol edilebilir. Toptan kumanda çeşitleri arasında en çok satın alınan ürün olan Tv kumandaları, cihazla ilgili birçok ayarlama yapmaya da yardımcı olur. Kumandalar ile televizyon üzerinden düğmelerle kontrol sağlamak yerine, televizyonunuza uygun bir kumanda kullanarak istenilen işlem yapılabilir. 

Akıllı Kumandalar: Akıllı kumandalar, hem akıllı televizyonları hem de diğer akıllı elektronik cihazları kontrol etmeye yarayan kumandalardır. Her cihaza uygun kumanda modeli farklıdır. Akıllı kumandaların birçoğunda USB bağlantısı da yer alır. Bu bağlantı ile cihazlar ve kumanda daha kolay ve hızlı bağlantı sağlar. Kızılötesi sinyal kullanan cihazların sinyallerini taklit etmelerinden ötürü, ideal bir kullanım sağlayacaklardır. Teknolojinin gelişmesi ile akıllı kumandalar da en çok tercih edilen toptan kumanda çeşitleri arasında yer almaya başladı.

Garaj Kumandaları: Garaj kumandaları, aracını park etmek için bir garaja sahip olan kişilerin kullandığı ürünlerdir. Evlerde ya da iş yerlerinde bulunan garaj kapıları, garaj kumandaları ile kolaylıkla kontrol edilerek, kapıların açma ve kapatma işlemleri yapılabilir. Toptan kumanda çeşitleri arasında yer alan garaj kumandaları, küçük ebatlarda olmalarına rağmen oldukça işlevsel cihazlardır. İçerisinde kopyalama özelliği bulunan garaj kumandalarının bazı çeşitleri, benzer özellik gösteren garaj kapılarının açılmasını da sağlar.

Oto Teyp Kumandaları: Oto teyp kumandaları, araçlar için uygundur. Araçlardaki radyoları kontrol etmeye yarar. Farklı model ve özelliklerde bulunan oto teyp kullanıcıları, araç kullanıcıları tarafından toptan kumanda çeşitleri arasından özenle seçilerek satın alınır. Oto teyp kumandalarının en teknolojik hali olan, akıllı oto teyp kumandaları sayesinde cihaz uyumluluğu aramak durumunda kalmaz, her oto teyp ile uyumlu bir şekilde kumandanın çalışması gerçekleşir. Oto teyp kumandaları ile, teyplerin açma kapama işlemi, frekans ayarlamaları, istasyon değiştirme işlemleri gibi birçok işlem kolaylıkla yapılabilir.

Klima Kumandaları: Klima kumandaları, klimaları kontrol etmeye yarayan cihazlardır. Klima kumandaları ile klimaların, sıcak/soğuk ayarı artırılıp düşürülebilir, nem oranı ayarlanabilir, hava giriş çıkış pervanelerinin açısı değiştirilebilir, açma/kapatma işlemi yapılabilir ve yaz ya da kış modları gibi farklı ayarlar yapılabilir. Klima kumandaları arasında da akıllı kumanda özelliği taşıyan modeller mevcuttur. Toptan kumanda çeşitleri arasında yer alan klima kumandaları, klima kullanıcıları tarafından satın alınmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × two =