Toptan Kozmetik ve Kozmetik İmalatı

Toptan Kozmetik ve Kozmetik İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan kozmetik sektörü iç dinamikleri gereği özel bir sektördür. Bu sektördeki ağır rekabet nedeniyle gerek ürün kalitesi, gerek sunum kalitesi, gerekse hizmet duyarlılığı anlamında size en iyilerini sunmaktayız.

KENDİNE GÜZEL BAK

Kozmetik sektörünün en baskın alışverişçileri kadınlardır. Gerçekten ne istediğini bilen bir kadın alacağı kozmetik ürününü bulmak, keşfetmek ve görmek ister. Ve alacağı markaya güvenmek ister. O halde, doğru adrestesiniz. Uzmanlaşmış mağaza konseptine yönelmiş durumdasınız.

Güzellik ve bakım ihtiyacı duyan her birey kozmetik ürünlerine ihtiyaç duyabilir. İnsanları kozmetik kullanıma iten birçok neden vardır. Eğitim düzeyinin artmasıyla insanlar artık daha bakımlı olmaya özen gösterir hale geldiler. Ayrıca moda kavramının yansımalarını insanlarımız daha çok hisseder oldu. Böylece bayanlar kadar erkekler de kozmetik sektöründen faydalanmaya başladılar. Kozmetik ürünlerine ilginin artması sadece bu nedenlerle sınırlı değil. Mevsimsel hava  değişimleri ve buna bağlı olarak cildi koruma altına alma isteği, etki gücü yüksek olan reklamlar ve daha birçok neden...

KOZMETİK ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ

Kozmetik ürün çeşitliliği oldukça geniştir. Manikür setleri, parfümler, göz farı, göz kalemi, ruj, makyaj temizleyicileri, fondöten, maskara, allık fırçası, aynalar, çantalar, takma kirpikler bu ürünlerin  sadece bir kısmıdır. Bütün bu ürünleri tek tek almak yerine, setler halinde almak daha mantıklı ve hesaplıdır. Ürün çeşitliliği çok olduğundan her fiyatta malzeme bulabilirsiniz. Ürün tercihinde bulunurken güvenilir firmalara uğramalısınız. Aksi halde, ucuz ve kalitesiz bir ürün canınızı yakabilir. Seçimlerinizde cilt tipinize uygun olanlar ilk sırada olmalıdır. Yağlı bir cildiniz varsa, kurutucu özellikteki ürünleri ya da su bazlı olanları tercih etmelisiniz. Ürünün kalitesi çok önemlidir. Eğer kullanım sonrasında cildinizde yanma, kaşıntı, lekelenme gibi sorunlar yaşıyorsanız derhal o ürünü kullanmayı bırakmalısınız. Ürün alırken dikkat edeceğiniz diğer bir husus, ürünün son kullanma tarihidir. Bilinçli bir tüketici, aldığı ürünün son kullanma tarihini her zaman kontrol eder. Unutmayın, bilinçsiz olarak satın aldığınız her ürün size kötülük olarak geri döner. İnsan cildi dış etmenlere her zaman açıktır. Siz de cildinizi açık hedef haline getirmeyin. Kaliteli ve güvenilir ürünler tercih edin.

Fazla kimyasal reaksiyona uğramış ürünlerden uzak durmak en iyisidir. Doğal olan ürünler daima tercih edilmelidir. Ürün almadan önce, ürünü deneme boyutundan faydalanabilirsiniz.

KOZMETİK İMALATI

Oldukça geniş bir sektör olan kozmetik sektörü kendi içerisinde de bir çok sektör barındırıyor. Kozmetik sektörü genel olarak parfümeri ile karıştırılmaktadır. İkisi farklı sektör olmasına rağmen kozmetik sektörü  kokuları da içermektedir. Artık günümüzde bu sektör sadece bayanlara değil, erkeklere de hitap etmektedir. Bilhassa renkli kozmetik ürünleri tüketicinin ilgisini çekmektedir. Günümüzde bilinçli tüketiciler daha çok organik ham maddelerden imal edilmiş kozmetik ürünlerine yönelmektedirler. Organik şampuanlardan tutun da, sabun ve saç bakım ürünlerine kadar bir çok ürün yoğun talep görmektedir. Yurdumuzun ham madde kaynakları oldukça zengin olduğu için kozmetik sektörü fazlasıyla ilerlemiş durumdadır. Organik ham maddeli bir çok kozmetik ürünü üretilebilir. Örneğin, yabani bitki ve yosunlardan serumlar ya da krem bazları oluşturulabilir. Antioksidan içerikli ruj balsamları imal edilebilir. Bir çok örnek sıralanabilir. Önemli olan özgün, kaliteli ve organik ürünler sunabilmek tüketiciye. Makyaj çantalarındaki malzemelerin bütününü kapsar kozmetik sektörü. Bu ürünlerin nasıl imal edildiğini bilmek ise, en doğal hakkınız. Kozmetik ürünleri asırlardır bizimle beraber. Uzun yıllar önce kozmetik ürünleri ölümcül boyutlardaydı. Cilt beyazlatmak için karbonat dahi kullanılıyordu. Bazı merdiven altı yerlerde üretilen kozmetik ürünlerinde biber gazı ve kızartma yağı gibi maddelerin kullanıldığı bile olmuştur. Bayanların çok sık aldığı dudak parlatıcı ürünlerin yakma özelliği, parlatıcıda kullanılan biber gazından kaynaklanmaktadır. Balık pulu, tavuk kemiği iliği bile kozmetik ürünlerinde bir zamanlar kullanılmaktaydı. Özellikle balık pulu kozmetik ürünlerinde ışıltı sağlamak için kullanılıyordu. Kozmetik ürünlerde bulunan tehlikeli maddelere her zaman dikkat etmek gerekir. Çünkü güzellik aslında sağlık ile başlar.

Kimyasallarla dolu hayatımızda sağlıklı olmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz, sürdüğümüz her ürüne dikkat etmeliyiz. Sentetik ve toksit maddeler bulunduran kozmetik ürünlerinin yanına yaklaşmamalıyız. Kalitesiz maddelerden üretilmiş kozmetik ürünler yüzünden vücudun hormonal dengesi bozulabilir. İçerikleri küçük olarak yazılan kozmetik ürünlerini iyice incelemelisiniz. Kaliteli ve temiz kozmetik ürünlerine yönelmelisiniz. Kozmetik ürünlerin içerdiği en tehlikeli maddeler şunlardır :

Propilen glikol, sodyum lauril sülfat, tetrasodyum, polimetilmetakrilat, ftalat, benzaldehit, oktinoksat, isophthalate, metil paraben, etil paraben, izopropil. Saydığımız kimyasalları içeren kozmetik ürünlerinden kesinlikle uzak durmalısınız. Kozmetik ürünlerinin insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde üretilmesi insani bir görevdir. Her firma iyi üretim yöntemleri oluşturmalıdır. Üretilen her bir ürünün kalite kontrolü yapılarak piyasaya sürülmesi desteklenmektedir. Aldığınız her kozmetik ürünün tazeliğini kontrol etmelisiniz. Mutlaka paket üzerindeki son kullanma tarihlerini kontrol etmelisiniz. Ambalajı açılmamış ürünleri kullanmalısınız. Cildinizi iyi tanımalı ve cildinize uygun kalitedeki kozmetik ürünlerini satın almalısınız. Kişisel bakım denilince akla gelen kozmetik sektörüne olan ilgi büyük oranda yükselme eğilimi göstermektedir. Bugün kozmetik sektörü ayakta kalmayı başarabilen bir sektördür. Gelir artışı, kadın ve erkeklerin kişisel bakımla ilgili algılarının değişmesi gibi nedenler bu sektörün dimdik ayakta kalmasını sağlamaktadır.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizlesuat
ürün nasıl alabılırız