Toptan Köpek Tasması

Toptan Köpek Tasması

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan köpek tasması çeşitlerimiz ile sadık dostlarınız olan köpeklerinizi yanınızda rahatlıkla gezdirebilir, köpeğinizi diğer hayvanlara karşı güvenle koruyabilirsiniz. 

Köpek Tasmasının İşlevi Nedir?

Köpek tasmaları sahibi bulunan evcil köpeklere takılmaktadır. Köpeğinizin kaçması ve kaybolması halinde, boynunda bulunan tasmalarla beraber takılan künyeler aracılığıyla tanınmaları kolaylaşır. Köpek eğitiminde de bu tasmalardan yardım alabilirsiniz. Tasması olan bir köpek kime ait olduğunu öğrenir ve köpeğinizde ait olma hissi oluşur. Böylece sizin onun lideri olduğunuz gerçeğini öğrenirler.

Köpek Tasması Çeşitleri

Köpekleriniz için özel olarak imal edilmiş tasmalar arasında çok farklı modellere rastlayabilirsiniz. Köpek tasması çeşitlerinden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

- Naylon köpek tasması,

- Deri köpek tasması,

- Çivili köpek tasması,

- Çipli köpek tasması,

- Göğüs tasması.

Naylon köpek tasmaları en dayanıklı köpek tasması çeşitlerindendir. Üstelik fiyatı da son derece uygundur. Naylon köpek tasmaları terlemeye karşı köpeklerinizi korur. Bu sebeple, naylon köpek tasması takan köpeklerinizde herhangi bir alerjik reaksiyona rastlanmaz. Uzun ömürlü diğer bir tasma çeşidi, deriden yapılmış köpek tasmalarıdır. Çivili tasmalar ise, köpeklerinizin eğitimi esnasında kullanılmaktadır. Çipli köpek tasmaları da daha çok 'akıllı künye' görevindedir. Bu tasmalar köpeğiniz kaybolduğunda sinyal gönderebilmektedir. Göğüs tasmasını ise, köpeğinizi rahatça gezdirebilmek için kullanabilirsiniz. Göğüs tasması takan köpekler daha rahat gezebilirler.

Köpeğin Tasmaya Alışma Süreci

Köpeğiniz bir ya da iki aylık olduğunda onu, boyun ya da gezdirme tasmasına kolaylıkla alıştırabilirsiniz. Bir köpeği tasmasına oyun esnasında alıştırmak en mantıklısıdır. Boynunda tasma olduğunu anlayan köpeğinizin dikkatini, oyun oynarken kolaylıkla başka yönlere çekebilirsiniz. Ya da tasmayı köpeğinizin boynuna her geçirişinizde ona bir ödül sunabilirsiniz. Diğer bir alıştırma şekli ise, sadece yemek esnasında ona tasma takmaktır. Yürüyüşe çıkmadan köpeğinize tasma takıyorsanız, bu durum onun yürüyüşe çıkarılacağı haberini  verir. Tasma takmak istemeyen köpeğinizi mutlaka sakinleştirmelisiniz. Sakinleşen köpek mutlaka daha iyi kontrol altına alınacaktır ve sözlerinizi daha çok dinleyecektir. Yetişkin bir köpeği tasmaya alıştırmak zor olacağından, onu küçük yaşlarda tasmaya alıştırmalısınız. Tasma takan köpeğiniz istemediğiniz bir davranışta bulunduğunda, tasmasını hızlı bir hareketle çekmemelisiniz. Burada önemli olan onu cezalandırmak değil, yaptığının yanlış olduğunu ona hatırlatmaktır.

Özellikle gezdirme tasmaları köpek sahibi her insanın ihtiyacıdır. Gezdirme tasması çeşitleri şunlardır:

  1. Tutamaklı ve yakın kontrol sağlayan tasmalar,
  2. Kısa gezdirme tasmaları,
  3. Uzun gezdirme tasmaları.

Tasmalarda kullanılan kumaşlar da farklı malzemelerden imal edilebilir. Örneğin, bir tasma deri, sentetik, metal ve kombinli malzemelerden üretilebilir. Köpek tasması seçiminde köpeğinizin hareketlerini kısıtlamayan, işçiliği sağlam, koruyucu niteliği fazla olan tasmalar tercih edilmelidir. Ayrıca tasmanızı eğitim amaçlı mı kullanacağınıza ya da gezdirme amaçlı mı kullanacağınıza karar vermeli ve seçiminizi bu doğrultuda yapmalısınız. Güvenilir ve pratik olan köpek tasması çeşitleri tercih edilebilir tasma türlerindendir.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle