Toptan Köpek Maması

Toptan Köpek Maması

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan köpek maması çeşitlerimiz hayatı paylaştığımız sevimli dostlarımızı bekliyor. Onların günlük besin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilecek mama çeşitlerimiz paketler halinde ekonomik fiyatlarla satışa sunulmaktadır. 

EN İYİ KÖPEK MAMASI SEÇİMİ

Her köpeğin besin ihtiyacı farklı olabilir. Sizlerin görevi, sahip olduğunuz sevimli köpek dostlarınıza en iyi şekilde bakmaktır. Onları iyi besleyebilmek sağlıklı olabilmelerinin ilk koşuludur. Günümüzde köpekler için hazır mamalar tercih ediliyor. Köpek maması sektörü oldukça geniş bir sektör olduğundan, piyasada çok fazla köpek maması çeşidi bulunmaktadır. Bu anlamda köpeğinize mama seçmekte zorluklar yaşayabilirsiniz. Köpeğinize ne tür bir mama seçmeniz konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Birinci kural, köpeğinizin yaşını göz önünde bulundurarak mama seçiminizi gerçekleştirmelisiniz. Çünkü, yavru bir köpek ile yetişkin bir köpeğin beslenme ihtiyaçları farklı olacaktır. Yavru köpekler için üretilmiş mamalar onların beslenmelerine göre özel olarak formüle edilmektedir. Yetişkin köpekler içinse, onların tüm besin ihtiyaçlarını karşılayacak özellikte mamalar imal edilmektedir. Yaşlı bir köpeğiniz varsa, yine onun beslenme ihtiyacına göre üretilmiş köpek mamaları kullanmalısınız.

İkinci etmen, köpeğinizin herhangi bir cilt sorununa sahip olup olmadığıyla ilgilidir. Cildinde herhangi bir hastalık olan ya da cildi son derece hassas olan köpekler için protein oranı iyi hesaplanmış mamalar kullanmalısınız. Köpeklerin cilt sağlığı açısından bu çok önemlidir.

Mamaların etiketleri mama seçiminde çok önemli bir husustur. Köpek mamasının üzerinde bulunan etiketleri okuyarak mamaların içerikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece köpeğinize hangi mamanın daha uygun olacağı hakkında bir karara vararak köpeğinizin mamasını alırsınız. Bunlar, doğru mama seçiminde önemli adımlardır. Köpeğinize mama seçerken mamanın kalorisine de dikkat etmelisiniz. Özellikle daha küçük yaşlardaki köpekler daha fazla kaloriye ihtiyaç duyarlar. Ayrıca her zaman besin değeri yüksek köpek mamaları kullanmalısınız. Ne tür bir mamanın köpeğinizin besin değerini karşılayacağını veterinerinize sorabilirsiniz. Köpek mamaları kuru ya da yaş mama olarak bulunurlar. Mama seçiminde köpeğinizin yiyebileceği türde olan mamaları almalısınız. Küçük bir köpeğiniz varsa, küçük parçalı kuru mama ya da yaş mama alabilirsiniz. Seçtiğiniz kaliteli bir mama ile veteriner masraflarınızı azaltabilirsiniz.

Köpeklerinize doğru beslenme kültürünü küçüklük dönemlerinden itibaren öğretmelisiniz. Bu dönemlerde hem kuru mama hem de yaş mamadan oluşan öğünler sunmalısınız onlara. Küçük parçalardan oluşan kuru mamaları dilerseniz süt ile onlara hazırlayabilirsiniz. Doğru şekilde paketlenmiş  kuru ya da yaş mamaları tercih etmelisiniz. İçeriğinde tavuk, dana, tavşan, hindi ve somon etlerinin bulunduğu mamalardan kullanabilirsiniz. Yalnız bu etlerin kaliteli etlerden üretildiğinden emin olmalısınız. Protein, yumurta, tuzsuz süzme peynir içeren, yoğurt içeren mamalardan da kullanabilirsiniz. Peynir suyu, kurulmuş yumurta ya da et yerine et ununun kullanıldığı mamalar kesinlikle almayınız.

Köpeğiniz 2 aylık olana kadar sadece anne sütüyle beslenmelidir. 2 aydan sonra bebek kuru mama kullanımına geçebilirsiniz. Günde 4 öğün olarak az ölçülerle bebek kuru mamalarını verebilirsiniz küçük köpeklerinize. 4,5 aylık olan köpeklerin öğününü günde üç öğüne düşürebilirsiniz. Onlar artık bebeklikten çocukluk dönemine geçmişlerdir. Bu aylarda verilen tuvalet eğitimiyle orantılı olarak beslenme saatlerini ayarlayabilirsiniz.

Herkes köpeği için en iyi mamayı seçmek ister. Köpeğinizin besin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak mama seçimi yapmalısınız. Köpeklerin her yaş evresi için ayrı ayrı mamalar üretilmektedir. Örneğin, 1 ile 7 yaş aralığında bulunan köpekler artık birer yetişkin olduklarından, bu hareketli dönemlerinde günlük besin ihtiyaçlarını karşılayabilecek değerde mamalar yemelidirler. 7 yaş üstü köpekler ise, daha spesifik mamalara ihtiyaç duyabilirler. Doğru beslenen köpeklerin hayatı daha sağlıklı geçmektedir. Köpeklerinizin kilo yönetimi, sağlıklı tüyleri ve derisi, sağlıklı sindirimi, zihinsel ve fiziksel sağlığı için köpek maması seçimlerinize dikkat etmelisiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle