Toptan Köme

Köme, Osmanlı mutfağından günümüze taşınmış bir lezzettir. Ceviz ve pekmezin buluşması ile yapılır. Günümüzde ilginin artması ile birlikte toptan köme olarak da satılmaktadır.

Her yaştan insanın severek yediği toptan Köme ürünlerinin tamamı Miniorg üzerinden beğeninize sunuluyor. Çocukların ve yetişkinlerin çok seveceği birbirinden özel lezzetlerle harmanlanmış toptan Köme ürünlerinden dilediğinizi seçerek bizimle iletişime geçebilir ve uygun fiyat seçenekleri ile toptan Köme ürünlerini satın alabilirsiniz.

Zengin besin içeriği ile vücudun enerji ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan köme, özellikle kışın tüketilen tatlı bir gıda maddesidir. Genellikle sade olarak tüketilen köme çeşitleri, çayın ya da kahvenin yanında da tüketilebilir. Toptan köme çeşitleri, içeriğinde bol miktarda bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek kış aylarında vücudun hastalıklara karşı direnç kazanmasına yardımcı olmaktadır. Köme çeşitlerinin bir diğer önemli faydası da, düzenli tüketilmesi durumunda kalp ve damar hastalıklarını engelleyici özelliğe sahip olmasıdır.

Toptan Köme Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde sıklıkla tüketilen köme, tıpkı pestil gibi ülkenin her yerinde üretilen ve sevilen bir yiyecektir. Halk arasında cevizli sucuk olarak da bilinir. Ceviz ve pekmezin harmanlanarak bir araya getirilmesi ile yapılır. Pestile çok benzeyen kömenin en önemli farkı cevizin etrafına sarılmasıdır. Toptan köme çeşitleri, üzüm ve dut pekmezinden yapılır. 

Toptan köme çeşitlerinin uygun koşullarda muhafaza edilmesi durumunda tazeliğini uzun süre koruması da bu gıda çeşitlerinin severek tüketilmesini sağlıyor. Pestil çeşitleri arasında da sayılan köme, yine kendine has lezzeti ile yediden yetmişe herkesin severek tükettiği atıştırmalıklardan biri oluyor. Zamanında toplanan meyvelerin kurutularak pekmez haline getiriliyor. Daha sonra hazırlanan pekmez, un ve süt ile karıştırılıp pestil halini alıyor. Daha sonra bu pestiller ustalara has sırlarla köme haline getirilip cevizin etrafına sarılıyor. Ortaya çıkan cevizli sucuk yani cevizli köme yüzyıllardır lezzetini koruyan bir yiyecek olarak evlerdeki yerini alıyor. Türk mutfağının en nadide lezzetlerinden biri olan cevizli köme uygun koşullarda muhafaza edildiğinde uzun süreler dayanabiliyor.

Toptan Köme Fiyatları  Nasıldır?

Toptan Köme çeşitlerine göre fiyatlandırılmaktadır. Her Köme çeşidinin fiyatı yapılma şekline ve yapıldığı ürüne göre farklılık göstermektedir. Güneşte kurutulan ve doğal kömeler ile farklı şekilde üretilen kömelerin fiyatları arasında değişiklik olur. Köme çeşitleri arasında farklı tatlara sahip toptan Köme ürünleri yer alır. Hem yetişkinler hem de çocuklar için sağlıklı atıştırmalık olarak üretilen, toptan Köme ürünleri ve daha fazlasına internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek en ucuz toptan Köme ürünleri hakkında bilgi alabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz. 

Miniorg.net sitemiz üzerinden bize ulaşarak ihtiyacınıza uygun Köme ürünleri, çeşitleri ve lezzetleri hakkında bilgi alabilir, dilerseniz toptan olarak satın alabilirsiniz. Bütçenize ve damak zevkinize uygun toptan Köme ürünleri ve çeşitlerini internet sitemizde bulabilirsiniz.

İhtiyacınıza uygun köme çeşitleri için bizimle hemen iletişime geçin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − 8 =