Toptan Kol Askısı Ve Kol Askısı İmalatı

Toptan Kol Askısı Ve Kol Askısı İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan kol askısı ürünlerimiz kolun rahat etmesini ve dinlenmesini gerektiren durumlarda kullanılan, kolu sabit tutarak onun iyileşme sürecini hızlandıran medikal ürünlerdendir. Uygun fiyat seçenekleriyle toptan kol askılarından satın alabilirsiniz. 

KOL ASKILARININ İŞLEVİ NEDİR, ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Etkili ve basit bir medikal ürün olan kol askıları, kolu vücuda sabitlemek için kullanılır. Kol askıları sağlam ve esnek vinilden yapılmaktadır. Doğru giyilen kol askıları, hareketinizi sınırlandırarak hareket etmemesi gereken kasların ve eklemlerin de hareketsizliğini sağlar. Kol askıları sayesinde rahatlığınız artar, kolunuzun daha fazla hasar görmesi önlenmiş olur. Kol askılarının işlevi, bir ameliyat ya da yaralanma sonrasında yaralı bölgenin dinlenmesini sağlamak, bu bölgenin aşırı hareket etmesini önleyerek iyileşme sürecini hızlandırmaktır.

Toptan kol askılarının imalatı her hasta bedenine uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Kolu istenilen pozisyonda sabitleyen bu ürünler kol kırıklarında, kol incinmelerinde yüzde yüz ihtiyaç duyulan ürünlerdendir. Kol askıları kolu 90 derece açıyla tutar ve kolun istirahat etmesine yardımcı olur. Yumuşak doku zedelenmelerinde, kırıklarda, kısacası kolun hareket etmemesi gereken durumlarda kol askılarından yararlanılır. Toptan kol askıları kolun omuza verdiği yükü de bir nebze olsun azaltmaktadır.

Kol askısı imalatında birçok çeşit askı modeli imal edilmektedir. Kol askısı çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz:

1. Pratik kol askıları

2. Süngerli kol askıları

3. Neopren kol askıları

4. Yastıklı kol askıları

5. Hava yastıklı kol askıları

Kol askısı imalatıyla üretilen kol askısı çeşitleri arasından sağlıklı seçimler yapabilirsiniz. Pratik kol askılarının file ve pamuklu modellerinden kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin belden bağlanan modelleri de bulunmaktadır. Hatta pratik kol askılarının çocuk boyunu da bulabilirsiniz.

Süngerli kol askıları ise, adından anlaşıldığı üzere sünger kumaştan üretilmiştir. Çocuk boyu bulunan süngerli kol askıları, sahip olduğu cırt bandı sayesinde istenilen uzunluğa ayarlanabilmektedir.

Neopren kol askıları rahat bir kullanım sağlamaktadır. Bu askıların kolu saran iç kısmı daha yumuşak dokudadır.

Yastıklı kol askıları daha çok yumuşak doku zedelenmelerinde, kolun 30-45 derece askıya alınması gereken durumlarda takılmaktadır.

Hava yastıklı kol askılarında beden ölçüsüne göre hava yastığı kullanılmaktadır. Kol askısı imalatı sonucu ortaya çıkarılan bu ürünlerden ihtiyacınız doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz.

Kolu sabitleyen ve istirahata alan kol askısı modellerinden biri de, fileli kol boyun askılarıdır. Kol kırıklarında, omuz çıkıklarında ve kol incinmelerinde kullanılırlar. Kişiye göre değişen bedenleri bulunabilmektedir fileli kol boyun askılarının. Bu ürünlerle röntgene dahi girebilirsiniz. Kolun askıya alınması ve sabitlenmesi için kullanılan kol askıları farklı amaçlarla kullanılmamalıdır. Bu askıların içeriğinde polyester, naylon ve koton benzeri maddeler bulunduğu için onları çok yüksek sıcaklıklarda yıkamamalısınız. Lateks gibi malzemelere karşı alerjiniz varsa, askıları giysi üzerinden giyebilirsiniz. Kol askıları amaçları dışında kullanılmamalıdır. Kol askısı modellerinin hastanın durumuna göre ayarlanabildiği unutulmamalıdır. Bu ürünlerin yüksekliği istenilen yükseklikte sabitlenebilmektedir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle