Toptan Kese Kağıdı

Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net


İletişim Formu:
Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net

Toptan kese kağıdı ürünleri bir zamanların alışverişlerde kullanılan en önemli ürünleri arasındaydı. Plastik poşetlerin hayatımıza girmesi sonucu unutulan kese kağıtları, onları yeniden kullanmak isteyenler ve natürel ürünlerden vazgeçemeyenler için varlığını sürdürmeye devam etmektedir. 

KESE KAĞIDI KULLANIMI

Plastik poşetlerin çevreye ve insan sağlığına verdiği zararı hepimiz bilmekteyiz. Üstelik bu tür ürünlerin verdiği zararlar çok uzun yıllar etkisini sürdürmektedir. Alternatif bir ürün taşıma ve saklama malzemesi olan kese kağıtları, plastik poşetlere nazaran kat kat daha sağlıklı ve ekonomiktir. Kese kağıtlarına " enlerin icadı " da diyebiliriz aslında. Çünkü onlar; en sağlıklı, en ekonomik, en pratik, en doğaya dost, en anti alerjik taşıma ve saklama ürünüdür.

Kese kağıdı kullanımı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kese kağıtlarının birbirinden değişik kullanım alanlarına şöyle bir göz atalım...

* Kese kağıtları meyvelerin olgunlaşmasını sağlamaktadır. Nasıl mı? Alışveriş esnasında aldığınız bazı meyvelerin tam olarak olgunlaşmadığını farkettiğinizde, onları bir kese kağıdına koyarak bir gün boyunca bekletiniz. Bir günün sonunda meyvelerinizin olgunlaştığına şahit olacaksınız.

* Kese kağıtlarını mısır patlatmak için kullanabilirsiniz. Öncelikle bir miktar mısırı kese kağıdının içine koyun ve kağıdın ağzını sıkıca kapatın. Ardından kese kağıtlarını mikro dalga fırınınıza atın ve mısırların patlamasını bekleyin. Tüm mısırların patladığından emin olduğunuzda, kese kağıdınızı fırından çıkarabilirsiniz.

* Kimi meyveler buz dolabına konulmazlar. Çilek ve domates bu meyvelere en güzel iki örnektir. Bu tür meyveleri kese kağıtlarının içerisinde sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz. Üstelik birçok meyve ve sebze kese kağıtlarının içinde hiç bozulmadan saklanabilir. Doğal kağıtlardan üretilmiş kese kağıtları, birçok ürünün saklanmasında ve paketlenmesinde iyi bir seçenek olmaya devam etmektedir.

KESE KAĞIDININ İCADI

Bir zamanlar yaygın olarak kullanılan kese kağıtları, naylon poşetin sağlıksız olduğu ciddi bir şekilde anlaşıldıktan sonra, tekrar gündeme geldi. Bu sağlıklı ürünü bizimle tanıştıran mucit Amerikalı Luther Childs Crowell'dir. Çocukluk dönemlerinde kağıda olan ilgisiyle bilinen küçük mucit, 1867 yılında kese kağıdını bulmuştur ve daha sonra kese kağıdının patentini almıştır. Dörtgen şeklindeki kare tabanlı kese kağıtları, günümüze kadar gelebilmeyi başarmıştır.