Toptan Kese Kağıdı

Toptan Kese Kağıdı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan kese kağıdı ürünleri bir zamanların alışverişlerde kullanılan en önemli ürünleri arasındaydı. Plastik poşetlerin hayatımıza girmesi sonucu unutulan kese kağıtları, onları yeniden kullanmak isteyenler ve natürel ürünlerden vazgeçemeyenler için varlığını sürdürmeye devam etmektedir. 

KESE KAĞIDI KULLANIMI

Plastik poşetlerin çevreye ve insan sağlığına verdiği zararı hepimiz bilmekteyiz. Üstelik bu tür ürünlerin verdiği zararlar çok uzun yıllar etkisini sürdürmektedir. Alternatif bir ürün taşıma ve saklama malzemesi olan kese kağıtları, plastik poşetlere nazaran kat kat daha sağlıklı ve ekonomiktir. Kese kağıtlarına "enlerin icadı" da diyebiliriz aslında. Çünkü onlar en sağlıklı, en ekonomik, en pratik, en doğaya dost, en anti-alerjik taşıma ve saklama ürünüdür.

Kese kağıdı kullanımı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kese kağıtlarının birbirinden değişik kullanım alanlarına şöyle bir göz atalım...

* Kese kağıtları meyvelerin olgunlaşmasını sağlamaktadır. Nasıl mı? Alışveriş esnasında aldığınız bazı meyvelerin tam olarak olgunlaşmadığını farkettiğinizde, onları bir kese kağıdına koyarak bir gün boyunca bekletiniz. Bir günün sonunda meyvelerinizin olgunlaştığına şahit olacaksınız.

* Kese kağıtlarını mısır patlatmak için kullanabilirsiniz. Öncelikle bir miktar mısırı kese kağıdının içine koyun ve kağıdın ağzını sıkıca kapatın. Ardından kese kağıtlarını mikro dalga fırınınıza atın ve mısırların patlamasını bekleyin. Tüm mısırların patladığından emin olduğunuzda, kese kağıdınızı fırından çıkarabilirsiniz.

* Kimi meyveler buz dolabına konulmazlar. Çilek ve domates bu meyvelere en güzel iki örnektir. Bu tür meyveleri kese kağıtlarının içerisinde sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz. Üstelik birçok meyve ve sebze kese kağıtlarının içinde hiç bozulmadan saklanabilir. Doğal kağıtlardan üretilmiş kese kağıtları, birçok ürünün saklanmasında ve paketlenmesinde iyi bir seçenek olmaya devam etmektedir.

KESE KAĞIDININ İCADI

Bir zamanlar yaygın olarak kullanılan kese kağıtları, naylon poşetin sağlıksız olduğu ciddi bir şekilde anlaşıldıktan sonra tekrar gündeme geldi. Bu sağlıklı ürünü bizimle tanıştıran mucit Amerikalı Luther Childs Crowell'dir. Çocukluk dönemlerinde kağıda olan ilgisiyle bilinen küçük mucit, 1867 yılında kese kağıdını bulmuştur ve daha sonra kese kağıdının patentini almıştır. Dörtgen şeklindeki kare tabanlı kese kağıtları, günümüze kadar gelebilmeyi başarmıştır.

İçi doldurulduğunda dikdörtgen şeklini alan kese kağıtları bir tür taşıma torbasıdır diyebiliriz. Kese kağıtları satışa sunulan gıdaların paketlenmesinde kullanılmaktadır. İnsan sağlığını ciddi oranda tehdit eden naylon poşetler yerine, sağlıklı ve hijyenik bir ürün olan kese kağıtlarından kullanılabilir. Zira naylon poşetler petrol türevlerinden üretilmekte, insan sağlığını ve doğayı tehdit etmektedir. Paketlerin kralı olan kese kağıtları kuru yemişçilerde, pazarlarda, manavlarda, fırınlarda, pastanelerde ve daha birçok yerde kullanılabilir. Üstelik kese kağıtlarının çevreye de herhangi bir zararı yoktur. Kese kağıtlarının kullanılmasıyla aldığınız ürünlerin duyarlılık adına başka insanlar tarafından görülmemesini sağlayabilirsiniz. Başkalarını bu konuda imrendirmemek adına önemli bir husustur bu. Bir dönemin vazgeçilmezi olan kese kağıtlarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle