Toptan Kehribar Tesbih ve Kehribar Tesbih İmalatı

Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net


İletişim Formu:
Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net

Toptan kehribar tespih modelleri içinde en çok bilinenleri ; damla kehribar tespih , sıkma ve ateş kehribar tespih , parça kehribar tespih ve pres kehribar tespih olanlarıdır. Değişik kesim modelleri ile tespihe çevrilen kehribar , sizlere kullanmaktan büyük keyif alacağınız , elinizden hiç düşüremeyeceğiniz tespih ürünleri sunuyor.

Ağaçtan Taşa Çevrilen Mucizenin Adı Kehribar                                                                      Esasında ağaç kökenli olan kehribar , çok uzun yıllar öncesinde fosil haline gelip taşa dönüşmüştür. Oldukça değerli bir taş olan kehribar bazen çok uzun uğraşlar sonucu bulunur . Hatta ona ulaşmak için çok derinlere inmek gerekir. Kehribar taşının 256 kadar renk çeşidi bulunmaktadır. Kehribarlar sağlık açısından da olumlu etkilere sahiptir. Şifalı taş olarak tarihe geçen kehribarlar , öfkeye , depresyona çok iyi gelmektedir. Süs eşyalarının vazgeçilmezi olan kehribarlar , yüzük yapımında ve tespih yapımında çok fazla kullanılırlar. Özellikle kehribar tespihler ülkemizde çok fazla tercih edilmektedir. İtinayla şekillendirilip satışa sunulan bu tespihler ; ağırlığı , işçiliği , tane büyüklüğü gibi özellikleriyle kaliteyi sizlere sunmaktadır.

Damla Kehribar Tespih: Bu tespih modeli en doğal olan tespih modelidir. Çok hafif bir yapıya sahip olan damla kehribar tespihler suda asla batmazlar.

Ateş Kehribar Tespih: Genel olarak kırmızı renkleriyle bilinseler de , farklı renk seçeneklerine de sahiptirler. En çok kullanılan tespih çeşitlerindendir.

Sıkma Kehribar Tespih: Kehribar tozuyla üretilen bu tespihlerin en öne çıkan modeli , arpa kesim sıkma kehribar tespihleridir.

Kehribarın Tespihlerin Sağlığımıza Olumlu Etkileri

Kehribar tespihlerin her modeli insanlara pozitif bir enerji verir. Kalp krizini önlediği de söylenmektedir. Hazımsızlık derdi olan bireylerin bu taşı kullanmaları önerilir. Kehribar renk olarak turuncu ile altın rengi arasında kalan bir tondadır. Hatta arabalarda bulunan yanıp sönen sinyal lambalarının kehribar renginde olduğu bilinmektedir. Kehribar mucizesi saymakla bitmez. Kehribarların etkisini uzun süre hissetmeniz için , akan suyun altında onu beş dakika bırakmanız kafi olacaktır. Eğer bahçeli bir evde oturuyorsanız , toprağınıza gömebileceğiniz kehribar tespihler ile üst düzeyde randıman alabilirsiniz.  Kehribar tespihleriniz sürekli elinizdeyse , onu iki haftaya bir temizlemeniz uygun olacaktır.

Kaliteli Bir Kehribar Tespih Nasıl Anlaşılır ?

Kalitesiyle göz dolduran ve satış rekorunu elinden asla düşürmeyen kehribar tespihlerin gerçek kehribar olup olmadığını  anlamak mümkün. Gerçek bir kehribar tespih , ona dokunulduğunda ılık bir hissiyat verir. Gerçek bir kehribar , içerisinde çatlak ve izler taşıyabilir. Yakma testi ile de kehribarın gerçek olup olmadığını anlayabilirsiniz. Yaktığınız kehribar eğer gerçek ise ; ortaya doğal reçine kokusu salacaktır.