Toptan Kar Küresi ve Kar Küresi İmalatı

Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net


İletişim Formu:
Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net

Toptan kar küresi ürünleri her zevke hitap edebilmekte ve yaşam alanlarınıza renk katabilmektedir. Camdan yapılmış, içerisinde çeşitli minyatürlerin olduğu ve her sallanışında karı andıran beyaz tanecikler çıkaran bu sevimli objelerden gözlerinizi ayıramayacaksınız. 

POPÜLER BİR HEDİYELİK OLAN KAR KÜRELERİ

Camdan yapılmış, içerisinde farklı minyatürlerin olduğu bu objeler dekorasyon amaçlı kullanılabileceği gibi, birer hediyelik olarak sunulduğunda da alıcısını sevindirmektedir. Kar küresinin ortaya çıkış serüveni 19. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Fransa'daki Paris fuarında ilk defa boy gösteren kar küreleri, daha sonra birçok şirket tarafından da üretilmeye başlamıştır. İçerisinde Eyfel kulesinin bulunduğu kar küresi o dönemler büyük ilgi görmüştür. 1920'li yıllara gelindiğinde ise, kar kürelerinin Amerika'da popüler olmaya başladığını ve koleksiyon ürünü olarak kullanıldığını görmekteyiz. O dönemlerde üretilen kar kürelerinin imalatını Atlas Crystal Work üstlenmekteydi. Fakat kar kürelerinin patentini alan ilk kişi, Avusturyalı Erwin Perzy idi. Bir tür ışık görevi gören bu kürelerden cerrahi operasyonlarda yararlanılmaktaydı. Amerika'da kar küresinin ilk patentini alan kişi ise, Joseph Garaha of Pittsburg'dur. 1940'lı yıllarda reklamcılık sektörüne damgasını vuran kar küreleri artık günümüzde çok farklı tasarımlarda üretilmekte ve toptan kar küresi imalatı farklı bir boyut kazanmaktadır.

KAR KÜRELERİNİN İMALATI NASIL YAPILIR?

Kurşun cam, seramik figürler ya da siyah döküm seramiklerden oluşan kar küreleri, içlerine su doldurulduktan sonra mühürlenirler. Günümüzde güvenlik amaçlı olarak kar kürelerinin imalatının plastikten yapıldığını görmekteyiz. Kürelerin içinde bulunan karlar gliserin ve glikol sayesinde düşük hızda hareket etmektedir. Kar küresinin kırılması halinde dökülen sıvının hayvanlar için sakıncalı olabileceği unutulmamalıdır.

Toptan kar kürelerinin imalatı farklı boyutlarda gerçekleştirilmektedir. Farklı boyutlarda üretilen kar küreleri çeşitli dekorlara sahip olabilmekte, hatta onlarda ışık ve müzik özelliği bulunabilmektedir. Kış temasını birebir yansıtan küreler harika bir sembolik hediye olacaktır. Küçük prens temalı, melek temalı, kardan adam temalı, romantik aşıklar temalı kar kürelerine sahip olabilirsiniz. Toptan kar küresi çeşitlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Onları vitrininizde, kitaplığınızda, sehpalarınızın üzerinde sergileyebilir, odalarınızda eşsiz bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Yaşam alanlarınızı daha güzel bir hale getirmek için toptan kar kürelerinden alarak, dekorasyonunuzda küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Böylece ortamınıza daha hareketli bir hava katmış olursunuz.

140 yıla yakın bir mazisi olan kar küreleri çok fazla çeşide sahiptir. Her özel günü temsil eden kar küreleri bulmak mümkündür. Örneğin, gelin ve damat figürlerinin olduğu kar kürelerinden alarak sevdiğiniz kişiye bu hediye eşliğinde evlenme teklifinde bulunabilirsiniz. Soğuk kış aylarında sevdiklerinize sıcak bir sürpriz yapmak istiyorsanız, sevgi bağlarınızı güçlendirecek mini kar kürelerinden sipariş verebilirsiniz. Her insanın tereddütsüz sevdiği kar küreleri farklı şekillerde imal edilmektedir. Gelişen teknolojiyle harmanlanan kar küreleri birçok koleksiyoncu tarafından da ilgi görmektedir. Kar küreleri hediyelik bir eşya olarak da çok kıymetlidir. Bu ürünlerin maddi değerinden çok, manevi değeri önemlidir. Bütçeye göre değişen kar küreleri müzikli ve ışıklı seçeneklere sahiptir.

Cihan Sütcü
Ben yılbaşından önce çalışma arkadaşlarım için kar küresi yaptırmak istiyorum. Detaylar için bana ulaşabilirseniz çok sevinirim

Burcu
Kardan adamlı küçük boy kar küresi yaptırmak istiyoruz yardımcı olur musunuz?