Toptan Kapı

Toptan Kapı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan kapı modellerimiz hem iç mekanınız hem de dış mekanınız için özel olarak tasarlanmış çeşitlerden oluşmaktadır. Bir evin en temel parçası olan kapılar göze hitap eden en yeni, en güzel tasarımlarıyla sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

İÇ KAPI MODELLERİ

İç mekanlarda en çok tercih edilen kapı modellerinin başında, ahşap kapılar gelmektedir. Ahşap kapıların çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Ahşap kapıların kullanımı rahat ve kolaydır. Bu nedenle, çokça tercih edilmektedir. İşçiliği ve malzemesi tam hakkıyla kullanılan ahşap kapılar, evinize çok yakışacaktır.

* Ahşap Kaplamalı Kapılar

Ahşap kaplama malzemeleri kullanılarak yapılan bu kapılar, fiyat açısından oldukça ekonomik kapılardır. Yüzeyleri boya gerektirmeyen ahşap kapılara cila uygulaması yeterli olacaktır. İsterseniz, ahşap kapılarınızı çift kanatlı olarak yaptırabilirsiniz. Ahşap kapılar, hem odalarınız hem de WC için uygun kapı modellerindendir. Her türlü iç mekan kullanımına uygun olan ahşap kapılar, uzun ömürlüdür ve her türlü darbeye karşı oldukça dayanıklıdır.

* Lake Kapılar

Lake kapılar, parlak bir mobilya cilasıyla kaplı olan kapı türlerindendir. Lake kapıları, tek kanat ya da çift kanat olarak, çerçeve camlı ya da kafes camlı olarak satın alabilirsiniz. Lake kapılar son derece hijyenik ve sağlıklı kapılardır. Çünkü hava ile temasa girmezler. Lake ile boyanmış bir kapının temizlenmesi, diğer kapılara oranla daha kolaydır.

* Laminant Kapılar

Laminant kapılar, gürültü kirliliğine önlem olarak büyük bir titizlikle üretilen kapılardandır. Bu kapılar çok özel malzemelerden imal edilmektedir. Laminant kapılar yüksek basınca, darbelere ve yanmaya karşı dayanıklıdır. En çok tercih edilen laminant kapı modeli; kum ve taş desenli laminant kapı, alüminyum kaplama ve metal yüzeyli laminant kapılardır. Laminant kapılarınızı camlı ya da camsız olarak kullanabilirsiniz. Onlara daha çok hastanelerde, yurtlarda ve otellerde rastlayabilirsiniz.

* Melamin Kapılar

Bu kapıların üretiminde melamin maddesi kullanılır. Plastik maddelerin imalatında da kullanılan bu madde MDF üzerine ısı yoluyla uygulanmaktadır. Bu işlemle melamin levhalar meydana getirilmektedir. Melamin levhalar ile de melamin kapılar oluşturulmaktadır. Melamin kapıların görünümü ahşap kapıları andırmaktadır. Son derece dekoratif nitelikteki melamin kapılar hem hijyeniktir hem de ekonomiktir. Melamin kapıların sesi geçirmeme özellikleri bulunmaktadır.

* Amerikan Kapılar

Amerikan kapılar oldukça hafif kapılardandır. Montaj işlemleri oldukça kolaydır. Onları istediğiniz genişlikte çift kanatlı olarak yaptırabilirsiniz ya da satın alabilirsiniz.

* PVC Kapılar

Kapı yüzeylerinde PVC ( Polivinil Klorür) kullanılmaktadır. Pvc kapılar çevre dostu kapılardır. Çünkü onlar, geri dönüşüme uygun nitelikte kapılardır. Doğal ahşap kaplamalı kapı modellerine göre daha ekonomik fiyatlarda bulunan kapılardır Pvc kapılar. Onları iç mekanın her alanında kullanabilirsiniz.

İÇ MEKAN KAPISI NASIL SEÇİLMELİDİR?

Yaşam alanınızın daha konforlu ve şık görünmesinde büyük paya sahip olan kapılar, özellikle iç tasarımın en önemli ögeleri arasında bulunmaktadır. Evinizin odaları için seçeceğiniz kapılar, mekanın işlevine ve genişliğine uygun olarak belirlenmelidir. Mesela, oturma odası ya da salonunuz için Amerikan kapılar kullanabilirsiniz. Camlı modelleri bulunan Amerikan kapılar bu odalar için iyi bir seçenektir. Gelelim yatak odanızın kapı seçimine. Yatak odanız salon ya da oturma odanıza göre daha ufaksa, ufak ve camsız kapılar seçmelisiniz. Ahşap kapı modelleri iç mekanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Ayrıca odalarınızın rengine göre de kapı modellerini inceleyebilirsiniz. Böylece daha modern çizgide görünen bir ev ortamınız olur. Kapı seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Özellikle kapılarınızdan uzun süre verim almak istiyorsanız şu hususlara dikkat etmelisiniz:

* Kapının üretildiği malzemenin kalitesi,

* Kapının ısı ve ses yalıtımı,

* Kapı boyasının kalitesi,

* Kapı üzerinde bulunan cam, menteşe, kilit ve kapı kolu gibi malzemelerin sağlamlığı.

Kapı seçiminizi bu bilgiler doğrultusunda gözden geçirmelisiniz. Dış mekanlarınız için de aynı özeni göstermelisiniz. Evlerinizin dış kapıları için, çelik kapıları tercih edebilirsiniz. Apartman girişlerinde ya da bahçe kapılarında ise; cam, alüminyum yahut demir kapılar kullanabilirsiniz.

KAPI SEÇİMİNE DAİR PRATİK BİLGİLER

Kapıyı kullanacağınız mekan burada çok önemlidir. Dış mekanlarda kullanılmak üzere seçilen kapılar güvenlik açısından çelik kapı olmalıdır. İç mekanlarda ise, ses yalıtımı açısından ahşap kapılar tercih edilmelidir. Gelelim balkon kapılarına. Balkon kapılarının güvenlik açısından bakıldığında kilit sisteminin sağlam olması çok önemlidir.

Pvc kapılar genellikle iç balkon kapılarında kullanılmaktadır. Bir de tamamen camdan oluşan estetik görünümlü kapılar vardır. Bu tarz kapılar kaliteli olurlarsa, dış mekanlarda dahi kullanılabilirler. Renkli camlardan oluşan kapılar daha çok iç mekanlara yakışmaktadır. Buzlu cam kapılar ya da şeffaf camdan oluşan kapılar iç mekanların modern görünmelerini sağlamaktadır. Kapının görselliği elbette önemlidir. Ancak kapı seçiminde ön planda tutulması gereken ilk kriter kapının sağlamlığı ve kilit sistemidir.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizletelman