Toptan Kanvas Şase ve Toptan Kanvas Şase Üreticileri

Toptan Kanvas Şase ve Toptan Kanvas Şase Üreticileri

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Kanvas şase çıtaları profil ve çerçeve halinde satılmaktadır. Toptan kanvas şase olarak da satılan tablo şaselerinin, iki farklı ölçü seçeneği bulunur. Kanvas şasesi çıtalarının ölçüleri; 18mm x 28mm ile 18mm x 40 mm’dir. 

Toptan kanvas şase çeşitlerinde kullanılan çıtalar mutlaka, en kaliteli ağaç türü olan birinci sınıf çam ağacından üretilmiş olmalıdır. Gerekli özellik ve kaliteye sahip çıtalar bir araya getirilerek, kanvas şaseleri oluşturulur. Toptan kanvas şase ürünleri alınırken mutlaka şasenin özelliklerine dikkat edilmelidir. Şaseler, tuvalin çıtalardan oluşan ve tuval kasnağı da denilen kısmıdır. Tuvalin iskeletini oluşturan şaseler, bazı üreticiler tarafından hem maliyeti düşürmek hem de daha hızlı üretim yapabilmek adına, ağaç artıkları ve budaklı ağaç dallarından incecik olarak yapılabiliyor. Kalitesiz malzemelerden yapılan bu şaseler, resim işlemi bittikten sonra bazı sorunlar çıkarıyorlar. Bu sorunlar; kasada eğilme, kırılma, çökme, yamulma ve bükülme gibi estetik rahatsızlık veren sorunlardır.

Toptan kanvas şase çeşitlerinin bu tip kalitesiz çıtalardan yapılanları tercih edildiğinde, resimler deforme olur. Kanvas tablo yapımında kullanılan, ucuz ve kalitesiz ağaçlardan imal edilen şaseler, bir süre sonra hava şartlarından, nemden, rutubetten etkilenir ve bozulmalar başlar. Bu tip sorunları yaşamamak için kanvas şase ürünleri, 3 x 4 ve 2 x 4 cm kalınlığında 1. sınıf ağaçlardan kurutulmuş ve fırınlanarak üretilmiş ürünler arasından seçilmelidir. Bu şekilde üretilen kanvas şaselerde, dönme, eğilme, çatlama, meydana gelmez. Prosedüre uygun olarak üretilen şaseler, uzun yıllar kalitesini bozmadan güvenle ilk günkü gibi kullanılırlar. Bazı durumlarda kullanıcı ürünü satın alırken bu problemleri fark edemez. Satın alma işlemi gerçekleştikten sonra şasenin problemli olduğu fark edilirlerse, şaseler mutlaka frezleme işleminden geçirilmelidir. Fakat yine de toptan kanvas şase satın alırken doğru ölçülerdeki kaliteli şase tercih edilerek bu gibi problemlerin önüne geçilmelidir.

Toptan Kanvas Şase Nasıl Yapılır?

Toptan kanvas şase ürünleri, farklı boy ve kalınlıklarda üretilebilirler. Kanvas şaselerinin 45 derece açı ile kesilen köşeleri birbiri ile, agref yardımıyla birleştirilir. Eğer ölçüler 100 cm ve üzerinde ise, çıtaları birleştirirken destek çıtaları kullanılır. Kanvas şase üretilirken kanvas çıtaları, profil makinesinde çekilme işleminden geçirilir ve kullanıma hazır hale getirilir. Bu işlemin ardından şaseler için ekstra bir zımparalama işlemi yapmaya gerek kalmaz. Genellikle standart olarak üretilen kanvas şaseleri, kullanıcının isteğine göre özel ebatlarda da üretilmektedir.

Toptan kanvas şase üreticileri tarafından, şase çıtaları profil ve çerçeve halinde üretilerek satılmaktadır. Yine isteğe göre, şaseler üzerine tuval bezi gerili olarak da üretilip satılabilmektedir. Toptan kanvas şase üreticileri, çerçeveli olarak ürettikleri şaselerin çerçevelerini, modern ve klasik olacak şekilde iki farklı tarzda üretirler. Bu sayede kullanıcı daha kolay seçim yapabilir. Çerçeveli ve çerçevesiz olarak satılabilen toptan kanvas şase ürünleri, modern ve klasik tarzda resim yapmayı sevenler için oldukça kullanışlı ürünlerdir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle