Toptan Kantaron Yağı

Toptan Kantaron Yağı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan kantaron yağı, sarı kantaron bitkisinden elde edilen şifalı bir yağdır. Faydaları fark edilen sarı kantaron bitkisinin yetiştiriciliği büyük bir hızla yapılmaya devam etmektedir.

KANTARON YAĞI NASIL ELDE EDİLİR?

Toplanan kantaron bitkisinin çiçeği ve sap kısmı yıkanarak kurumaya bırakılır. Kuruyan parçalar bir kavanozun içerisine güzelce yerleştirilir. Kavanozun çok fazla doldurulmamasına dikkat etmelisiniz. Kantaron bitkisini parçalarken sadece ellerinizi kullanmalısınız. Kavanoza yerleştirilen bitkilerin üzerine saf zeytin yağı katılır. Ve kavanozun üzeri temiz ince bir bezle örtülür. Kavanoz kapağı bu aşamada kullanılmamalıdır ve kavanozun ağzı kapakla kapatılmamalıdır. Sarı kantaron özünün zeytin yağına geçmesi için kavanoz 5 gün güneşte bekletilmelidir. Beş günün sonunda kavanozun ağzı kapakla kapatılır ve bu şekilde kavanoz 40 ya da 45 gün güneşte bekletilir. Zeytin yağı ile kaynaşan kantaronun rengi artık kırmızılaşmaya başlamıştır. Kavanozunuzu arada bir ters yüz ederek karıştırmayı unutmamalısınız. Rengi kırmızıya dönüşen yağ, güzel bir şişeye konularak güneş almayan bir yerde saklanmalıdır.

KANTARON YAĞININ FAYDALARI

Doğanın kalbinden gelen kantaron yağının faydaları saymakla bitmez. Kantaron yağının faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

* Antiseptik özelliğe sahip kantaron yağı, vücutta oluşacak yaralara ve iltihaba iyi gelir.

* Kantaron sürülen yara çabuk iyileşir. Çünkü bu yağın hücre yenileyici özelliği bulunmaktadır.

* Akne ve sivilceye iyi gelen kantaron yağı, cilt bakımlarında kullanılmaktadır.

* Sırtınız ya da bacağınız ağrıyorsa, bu bölgelere kantaron yağı ile masaj yapabilirsiniz.

* Bebeklerde oluşan pişiklere kantaronun iyi geldiği bilinmektedir.

* Bu yağlar egzama gibi ciddi deri rahatsızlıklarında da kullanılırlar.

* Saç dökülmelerine ve saçtaki kepeklenmeye iyi gelirler.

Kantaronun bir ilaç olmadığını, sadece bitkisel bir destek olduğunu da unutmamalısınız. Onu bilinçsiz bir şekilde kullanmaktan kaçınmalısınız. Raf ömrü uzun olan kantaronlar, dünya üzerinde 400'den fazla türe sahiptir. Kantaronlar günümüzde geleneksel tıpın en çok kullanılan bitkileri arasındadır. Birçok hastalığı tedavi edici etkisi vardır kantaronların. Kantaron çiçeği sıcak ve ılıman iklimin görüldüğü yerlerde yetişmektedir. Kantaronun çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Doğal ve bitkisel tedavi yöntemlerinin ana damarını oluşturan kantaronların, gerekli miktarlarda kullanılmadığı takdirde yan etkilere yol açacağı bilinmelidir.

Dünyanın birçok yerinde rastlayabileceğiniz kantaronlar çiçekli bitkilerdir. Kantaronların sarı sarı çiçekleri ve bu çiçeklerin üzerinde minik yağ bezeleri bulunmaktadır. Bu bitkiler tedavi edici etkisi bulunan bir takım bileşenler içermektedir. Bu sebeple bu bitkiler değer kaybına uğramadan önce toplanmakta ve kurutulmaktadır. Sarı kantaron çiçekleri;

* Romatizma tedavisinde,

* Balgam söktürücü olarak,

* İştah arttırıcı olarak,

* Kanser, diyabet, mide ülseri hastalıklarının tedavisinde,

* İdrar söktürücü olarak kullanılmaktadır.

Antiseptik özelliği bulunan kantaronlar yanık ve yaraların iyileşmesinde etkin bir rol oynarlar. Kantaronlar Anadolu'da ise, yaraların iz bırakmaması için kullanılmaktadır. Hatta mide yaralarının iyileşme sürecinde de kullanılmaktadır. Cilt ile ilgili kullanımları bulunan kantaronlar bitkisel bir ürün olsalar bile dikkatli ve ölçülü olarak kullanılmalıdır.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleNezahat Ucar
Organik kantaron yağı yaptım kendi zeytin yağımızdan toptan satmak istiyorum 30kg var elimde yardımlarınızı rica ediyorumYunus
Esra özkan
fiyat ala bilirmiyizserhat selim saatçıoğlu
kolay gelsin iyi çalışmalar elimde organik zeytin yağı ile elde edilmiş( belgeleri mevcut) 200 lt kantoron yağı var ilgilenirseniz satabilirim.Sultan pala
Kendi yaptığım kantoran yağım var almak isterseniz