Toptan Kamera Test Cihazları

Toptan kamera test cihazları, kameraların kurulumundan sonra test edilmesine yarayan cihazlardır. Son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte kamera sistemleri de değişti. Eski kamera test cihazları ile yeni üretilen test cihazları kontrol edilemiyor. Bu ihtiyaç doğrultusunda hem analog kamera sistemlerinin, hem AHD güvenlik kamerası sistemlerinin, hem dijital kamera sistemlerinin hem de IP kamera sistemlerini test edecek toptan kamera test cihazları üretimi ve satışı yapılmaya başladı.

Son teknoloji kamera test cihazları, IP, Analog, Koaksiyel HD kamera ve Ağ kablolarının kurulumu ve bakımı için video görüntüleme, büyütme, kayıt ve oynatma, video görüntüsü veya ekran görüntüsü testi yapmaktadır. Son teknoloji özelliklerle donatılmış toptan kamera test cihazları ayrıca, PING testi, IP adres taraması, LED lamba testi yapabiliyor. Kamera test cihazlarında yeni geliştirilen fonksiyonlar arasında koaksiyel TVI CVI AHD kamera testi, PoE güç çıkışı, PSE voltaj kontrolü, HDMI video giriş testi, TDR kablo testi yapabilme özelliği de bulunur.

Toptan Kamera Test Cihazları Özellikleri Nelerdir?

Toptan kamera test cihazları, kurulum yapacak kişilerin kurulum işlemini kolaylaştırır. Böylece iş gücünden zaman kazanılır. Yüksek çözünürlük sunan son model test cihazlarının bazı modellerinin sundukları dokunmatik ekran özelliği ile cihazlar, sert ve aşınmaya dayanıklı, korozyona dayanıklı, yüksek hassasiyet özelliğine sahip olurlar. Genellikle yüksek kapasiteli lityum polimer pil, düşük tüketim sağlarlar. Dokunmatik ekran özelliği bulunan toptan kamera test cihazları, güç tasarrufu için ekranı otomatik uyku moduna alarak, bir kez şarj ile 8-10 saat sürekli çalışma performansı gösterir.

Son teknolojik özelliklerle donatılmış toptan kamera test cihazları, 4K H264 / H265 / MPEG4 / MJPEG IP kamera testi, CVBS NTSC / PAL formatı Analog kamera testi, Koaksiyel HD 8MP TVI, 8MP CVI, 5MP AHD kamera testi yapabilirler. PTZ kontrolü, PELCO-P, PELCO-D, birçok farklı protokol türünü desteklerler. Ayrıca kamera test cihazları, Hızlı ONVIF, otomatik olarak kamera IP taraması, hızlı bir şekilde kamera videosunu oynatma gibi işlemleri de gerçekleştirebilir. 

Toptan kamera test cihazları, kamera parametresini değiştirir ve mobil istemci kurulumunu destekler. Gerçek zamanlı sorunsuz görüntü aktarımı sağlarlar. Ses girişi, ses kaydı desteği sunan bir giriş kanalı ve kulaklıkla kullanabilmek için bir çıkış kanalı bulunur. Güç kaynağı test edebilir. Toptam kamera test cihazları, depoladıkları verileri oynatabilmek için HDMI girişine sahiptir. DVR testi için 1080P 60fps destekler özellikte üretilir. Ayrıca, ağ kablosu testi, kablo bağlantı durumunu ve kablo sırasını kontrol özelliği de bu cihazların sunduğu bir başka özelliktir. Verileri depolayabilmek için 8GB dahili hafızaya sahiptir. İstenildiği takdirde MicroSD kartlar yardımıyla hafıza arttırma yapılabilir. Son dönemde üretilen cihazlarda bulunan IP adresi tarama aracı ile hızlı kamera veya cihazların IP adresini aranabilir ve bağlantı sağlanabilir. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twenty − thirteen =