Toptan Kalıp Çikolata ve Kalıp Çikolata İmalatı

Toptan Kalıp Çikolata ve Kalıp Çikolata İmalatı

Aykut Doğru Toptan Gıda
Altınova Sinan Mah. Ahmet Sok. No:14 Kepez /ANTALYA
+90 532 458 13 63- aykutdogru@hotmail.com.tr


Talep Formu:
Aykut Doğru Toptan Gıda
Altınova Sinan Mah. Ahmet Sok. No:14 Kepez /ANTALYA
+90 532 458 13 63- aykutdogru@hotmail.com.tr

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan kalıp çikolatalar en lezzetli halleriyle buradalar. Mükemmel kalitede üretilmiş bu çikolataların tutkunu olacaksınız. Yedikçe yemek isteyeceksiniz.

KALIP ÇİKOLATA MUCİZESİ

Uzun yıllardır hayatımızda olan çikolatalar, tüm dünyaya yayılan bir besin olmuştur zamanla. Çikolatanın her çeşidi büyük ilgi görmüştür her zaman. Kalıp çikolatalar da büyük ilgi gören çikolata çeşitleri arasındadır. Bu çikolatalar yeterli oranlarda kakao yağına sahiptir. Ve sağlık açısından çok yararlı çikolatalardır. Kalıp halinde bulunan bu çikolatalar, eritilerek de kullanılabilir ve daha akışkan hale geçebilirler.

Kalıp çikolataların pastalara ve tatlılara kattığı lezzet sayesinde vücudumuzda bir mutluluk hissi uyanır. Kalıp çikolatalar içerdiği kakao yağı sayesinde insan vücuduna birçok yararlar sağlamaktadır. Sadece kakao yağı değil, bünyesinde bir çok vitamin barındırmaktadır bu çikolatalar. A, B, C, D, E vitaminleri açısından çok zengindir kalıp çikolatalar. Hazmı kolaydır. Magnezyum, demir gibi mineralleri içerir. Ayrıca antidepresan özelliği de vardır ve yediğiniz andan itibaren mutluluk hissi yaşatır.

Kalıp çikolatalar kırılarak ya da eritilerek kullanıma hazır hale getirilebilir. Kalıp çikolata kırılırken kendine özgü olan çıtırtı sesi, o çikolatanın kalitesini gösterir. Kaliteli çikolatada siz bu çıtırtıyı duyabilmelisiniz. Ayrıca, kalıp çikolata kırılırken kırıntı yapmadan kırılmalıdır ki, bu da o çikolatanın kalitesini gösteren özelliklerdendir. Kalıp çikolatalar kırıldıktan sonra adeta bir ağaç kabuğunu andırırlar. Kaliteli bir kalıp çikolatayı elimize aldığımızda eğer eriyorsa, o kalıp çikolata güvenilir demektir. Eğer kalıp çikolata elde erimiyor ise, içerisine margarin katılmış sonucuna varabiliriz. Bu da hoş bir durum değildir. Ayrıca kalıp çikolatanın güzel  bir kokusu vardır. Kalıp çikolataları muhafaza ederken dikkatli olunmalıdır. Keskin kokulu ürünlerle beraber aynı ortamda saklanmamalıdır. Bu çikolatalar nemsiz ve kuru koşullarda saklanmalıdır. Mesela, 18 derece ile 22 derece arası bir sıcaklık uygun olabilir. Yüksek sıcaklıklar çikolatanıza zarar verebilir. Aynı zamanda çok soğuk ortamlarda da çikolatalarınız zarar görebilir. Aynı zamanda kalıp çikolatalarınızı güneş ışığında da bulundurmamaya özen göstermelisiniz.

Hiç kimsenin reddedemeyeceği kalıp çikolatalar ile özel pasta tarifleri hazırlayabilirsiniz. Kalıp çikolata ile yapılan pastanın lezzetine asla doyum olmaz. Bu çikolataları parça parça ya da erimiş olarak pastanıza ekleyebilirsiniz. Pastacılık sektöründe sıklıkla kullanılan kalıp çikolatalar bir çok pastanın ve kekin tarifine lezzet katmıştır. Kalıp çikolatalar mükemmel kalınlıkta bir tabakaya sahiptir. Tam anlamıyla mükemmel bir ürün olan kalıp çikolatalar çok fazla aşırıya kaçılmadan tüketilmelidir. Sadece kokusuyla bile insanda mutluluk hissi uyandıran çikolatalar, yerken damağınızda eriyecek ve sizleri farklı hazlara sürükleyecektir. Kalp sağlığına inanılmaz faydaları dokunan kalıp çikolatalar, doyurucu özelliği ile de iştahınızı kesecektir. Kalıp çikolata tüketerek göz sağlığınız koruyabilir, kan akışınızı dengeleyebilirsiniz. Çikolatalar kalsiyum yönünden oldukça zengindir. Çikolata tüketimi ile kemik yapınızı güçlendirebilirsiniz. Yağ, şeker ve kalori açısından çikolata tüketiminde aşırıya kaçılmamasında fayda vardır.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle