Toptan Kalemtıraş

Toptan Kalemtıraş

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan kalemtıraş ürünleri okul yaşantısının en önemli araç gereçlerinden biridir. Kalem uçlarını sivrileştirmek maksadıyla üretilmiş kalemtıraşlar geniş bir model aralığına sahiptir.

KALEMTIRAŞ ÇEŞİTLERİ VE KULLANIM ALANLARI

En gerekli okul araç gereçlerinden biri olan kalemtıraşlar, farklı tasarımlarıyla ve farklı boyutlarıyla kalem kutularındaki yerlerini her zaman almışlardır. Okul sıralarında sıklıkla kullanılan kalemtıraşlar, günlük yaşantımızda bayanlar ve erkekler tarafından da kullanılmaktadır. En bilinen kalemtıraş modeli, tek deliği bulunan metal kalemtıraşlardır. Metal kalemtıraşlar fiyat bakımından oldukça ekonomiktir. Ayrıca çift deliği olan metal kalemtıraşlar da vardır. Bu iki delikten biri, kalemi daha uzun ve sivri açarken, diğeri daha kısa açmaktadır.

Hazneli olan kalemtıraşlar da en çok tercih edilen modeller arasındadır. Özellikle ilkokul çağındaki çocuklar bu tür kalemtıraşlardan kullanmaktadır. Hazneli kalemtıraşların çocuklar için avantajı, kalem çöplerinin çevreye saçılmayıp açacak haznesinin içinde kalmasıdır. Bu sebepten dolayı, okul sıraları ve evlerdeki çalışma ortamları daha temiz kalmaktadır. Kollu ve çevirmeli olarak üretilen kalemtıraşlar ise, daha büyük boylarda bulunan sevimli kalemtıraş türlerindendir. Hatta üzerinde çizgi film kahramanlarının resimlerini taşıyan modeller bulunmaktadır. Bu tarz kalemtıraşlar çocukların ilgisini çekmektedir.

Farklı varyasyonlara sahip kalemtıraşların işlevleri hep aynıdır. Yazı yazdıkça uçları yuvarlaklaşan kurşun kalemlerin ya da boya kalemlerinin uçlarını açarak, onlara daha güzel yazma imkanı verir kalemtıraşlar. Kalemtıraşların işlevleri aynı olsa da, kalemler üzerinde bıraktıkları sonuçlar farklıdır. Yani, her kalemtıraştan aynı verimi alamayabilirsiniz. Burada önemli olan, materyalin kalitesidir. Kaliteli ve sağlam bir kalemtıraşınız varsa, kalem açma konusunda daha iyi sonuçlara ulaşırsınız. Farklı türleri bulunan kalemtıraşların kullanım alanlarına şöyle bir göz atalım:

* Metal kalemtıraşlar, en klasik kalemtıraş modellerindendir. Haznesi bulunmayan metal kalemtıraşlar, ortamın kirlenmemesi adına çöp kutularının yanında kalem açılmasına imkan verirler.

* Plastik kalemtıraşlar, genellikle öğrencilerin tercih ettiği kalemtıraş modellerindendir. Oldukça ekonomik fiyatlara sahiplerdir.

* Hazneli ve Kollu kalemtıraşlar, devlet dairelerinde ya da ofislerde kullanıldıkları için, profesyonel kalemtıraşlar diyebiliriz onlar için. Bu kalemtıraşlar ile birden fazla kalem açılabilir ve hazneleri sayesinde çöplerin etrafa yayılması önlenir.

* Otomatik kalemtıraşlar ise, pille ya da elektrik ile çalışırlar. Hazneli ve kollu kalemtıraşlara benzerler; fakat otomatik kalemtıraşlar kalemleri otomatik olarak açmaktadır. Kaleminizi belirtilen deliğe sokun ve kaleminiz otomatik olarak açılsın.

Çok çeşitli kalemtıraş modelleri arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Çünkü kalemtıraşlar tahmin edemeyeceğiniz kadar renkli ve çeşitlidir. Okul çantalarındaki, ofis masalarındaki yerlerini her zaman koruyan kalemtıraşlar sadece çocukların yaşantısında değil, yetişkinlerin yaşantısında da önemli bir yere sahiptir. Kalemtıraş modellerinde bulunan jiletler gayet uzun ömürlüdür. Kimi kalemtıraş modellerinde körelen jiletler değiştirilebilmektedir. En çok tercih edilen kalemtıraş çeşidi gri renkli, tek deliği bulunan kalemtıraşlardır. Çocuklar ise, renkli hayvan figürlerinden ya da çizgi film kahramanlarının figürlerinden oluşan büyük ebatlı kalemtıraşlara bayılmaktadır.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle