Toptan Kalemtıraş

Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net


İletişim Formu:
Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net

Toptan kalemtıraş ürünleri okul yaşantısının en önemli araç gereçlerinden biridir. Kalem uçlarını sivrileştirmek maksadıyla üretilmiş kalemtıraşlar geniş bir model aralığına sahiptir.

KALEMTIRAŞ ÇEŞİTLERİ

En gerekli okul araç gereçlerinden biri olan kalemtıraşlar, farklı tasarımlarıyla ve farklı boyutlarıyla kalem kutularındaki yerlerini her zaman almışlardır. Okul sıralarında sıklıkla kullanılan kalemtıraşlar, günlük yaşantımızda bayanlar ve erkekler tarafından da kullanılmaktadır. En bilinen kalemtıraş modeli, tek deliği bulunan metal kalemtıraşlardır. Metal kalemtıraşlar fiyat bakımından oldukça ekonomiktir. Ayrıca çift deliği olan metal kalemtıraşlar da vardır. Bu iki delikten biri, kalemi daha uzun ve sivri açarken, diğeri daha kısa açmaktadır.

Hazneli olan kalemtıraşlar da en çok tercih edilen modeller arasındadır. Özellikle ilkokul çağındaki çocuklar bu tür kalemtıraşlardan kullanmaktadır. Hazneli kalemtıraşların çocuklar için avantajı, kalem çöplerinin çevreye saçılmayıp açacak haznesinin içinde kalmasıdır. Bu sebepten dolayı, okul sıraları ve evlerdeki çalışma ortamları daha temiz kalmaktadır. Kollu ve çevirmeli olarak üretilen kalemtıraşlar ise, daha büyük boylarda bulunan sevimli kalemtıraş türlerindendir. Hatta üzerinde çizgi film kahramanlarının resimlerini taşıyan modeller bulunmaktadır. Bu tarz kalemtıraşlar çocukların ilgisini çekmektedir.

KALEMTIRAŞLARIN KULLANIM ALANLARI

Farklı varyasyonlara sahip kalemtıraşların işlevleri hep aynıdır. Yazı yazdıkça uçları yuvarlaklaşan kurşun kalemlerin ya da boya kalemlerinin uçlarını açarak, onlara daha güzel yazma imkanı verir kalemtıraşlar. Kalemtıraşların işlevleri aynı olsa da, kalemler üzerinde bıraktıkları sonuçlar farklıdır. Yani, her kalemtıraştan aynı verimi alamayabilirsiniz. Burada önemli olan, materyalin kalitesidir. Kaliteli ve sağlam bir kalemtıraşınız varsa, kalem açma konusunda daha iyi sonuçlara ulaşırsınız. Farklı türleri bulunan kalemtıraşların kullanım alanlarına şöyle bir göz atalım:

* Metal kalemtıraşlar, en klasik kalemtıraş modellerindendir. Haznesi bulunmayan metal kalemtıraşlar, ortamın kirlenmemesi adına çöp kutularının yanında kalem açılmasına imkan verirler.

* Plastik kalemtıraşlar, genellikle öğrencilerin tercih ettiği kalemtıraş modellerindendir. Oldukça ekonomik fiyatlara sahiplerdir.

* Hazneli ve Kollu kalemtıraşlar, devlet dairelerinde ya da ofislerde kullanıldıkları için, profesyonel kalemtıraşlar diyebiliriz onlar için. Bu kalemtıraşlar ile birden fazla kalem açılabilir ve hazneleri sayesinde çöplerin etrafa yayılması önlenir.

* Otomatik kalemtıraşlar ise, pille ya da elektrik ile çalışırlar. Hazneli ve kollu kalemtıraşlara benzerler; fakat otomatik kalemtıraşlar kalemleri otomatik olarak açmaktadır. Kaleminizi belirtilen deliğe sokun ve kaleminiz otomatik olarak açılsın.