Toptan Kaktüs

Toptan Kaktüs

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan kaktüs çiçeği ürünlerimiz farklı şekillerde ve büyüklüklerdedir. Bakımı gayet basit olan kaktüsler çiçek açabilir ve bulundukları her ortama ayak uydurabilirler. Siz de renk renk fanuslarda ve saksılarda bulunan kaktüslerimizden alarak evlerinizi renklendirebilirsiniz. 

İÇ MEKAN BİTKİSİ KAKTÜSLER

Aşırı sıcak ve aşırı soğuklara karşı oldukça dayanıklı yapıları olan kaktüsler güneş ışınlarını direk almak isterler. Saksıda bulunan kaktüslerin 2 ya da 3 yılda bir saksılarının değiştirilmesi gerekmektedir. Açık havalarda yetiştirilen kaktüsler kolaylıkla büyüyüp serpilebilirler. Kaktüs bitkinizi sularken, suyu kaktüsün her kısmına ulaştırmalısınız. Her gün aynı miktarlarda sulanmalıdır kaktüsler. Kaktüslerinizi kolaylıkla çoğaltabilirsiniz. Köklerinden ayırdığınız kaktüsleri farklı saksılara dikerek onun çoğalmasını sağlayabilirsiniz. Yalnız, kaktüsün çoğalması için sıcak ayları beklemek zorundasınız.

RADYASYON EMİCİ KAKTÜSLER

Radyasyon emici özellikleriyle tanınan kaktüsler evlerde, ofislerde çoğunlukla tercih edilen bitki çeşitlerinden biridir. Dekoratif yapısıyla beğenilen kaktüsler bir çok farklı alt türe sahiptir. Bu bitkilerin bakımı oldukça kolaydır. Evinizde, iş yerinizde dilediğiniz her ortamda kaktüs yetiştirebilirsiniz. Bakımı çok da zahmet gerektirmeyen kaktüsler iç mekanlarda, dış mekanlarda, bahçe ve balkonlarda sergilenebilirler. İnce yapraklı ya da kalın yapraklı, yuvarlak gövdeli, kalın ve tek gövdeli gibi kaktüs çeşitleri vardır. Hatta dikenli ve dikensiz çeşitleri de mevcuttur. Pek çok kaktüs çeşidi seçeneğine sahipsiniz. Toplu olarak alacağınız kaktüslerle bahçelerinizde ya da balkonlarınızda harika bir görsel şölen yaratabilirsiniz.

Sıcak bölgelerin en bilindik bitkilerinden olan kaktüsler güneş ışığını çok severler. Aldığınız kaktüsleri mutlaka güneşli ortamlarda tutmalısınız. Hava akımlarının çok fazla olduğu yerlerde kaktüsleri bırakmamaya özen göstermelisiniz. Saksı kaktüslerinin saksılarını iki ya da üç senede bir değiştirmeniz faydalı olacaktır. Kaktüs toprağı da saksısıyla beraber değiştirilmelidir. Kaktüslerinize bu aşamada bitki vitamini ilavesi yapabilirsiniz. Kaktüslerinizi sularken toprağının kuru olduğundan emin olmalısınız.

Görünümleriyle bulundukları her alanı güzel gösteren kaktüsler farklı tasarımlarla da alıcısıyla buluşmaktadır. Mini kaktüs çeşitleri, suda büyüyen oyuncak mini kaktüsler, karışık etli kaktüslere kadar bir çok farklı kaktüs bitkisinin sahibi olabilirsiniz. Özellikle ev hanımlarının son yıllarda kaktüs bitkisini evlerine aldıkları görülmektedir. Çünkü kaktüslerin radyasyondan koruduğuna yönelik bilgiler bulunmaktadır.

KAKTÜS BAKIMININ GEREKTİRDİKLERİ

Bakımı en kolay bitkilerden biridir kaktüsler. Sahip olduğunuz kaktüsün çiçek açması ve iyi bir gelişim göstermesi için bir takım fiziksel ve kimyasal şartları kaktüsünüze sağlamanız gerekmektedir. Çiçek açan sağlıklı kaktüsler için şu hususlara dikkat etmelisiniz:

  1. IŞIK: Kaktüslerinizi evinizin güneş alan bölümlerine yerleştiriniz. Evlerin kuzey cephelerinde kaktüs yetiştirilmez. Ancak kaktüsünüzü öğle güneşine direkt olarak koymayınız.
  2. ISI: Kaktüsler 40 derece sıcağa kadar büyüyebilirler. Kışın ise, sulanmamak kaydıyla soğuğa karşı dayanıklıdırlar. Eğer sıcaklık -15 derecenin altına düşerse, çok nadir de olsa su vermelisiniz.
  3. TOPRAK: Çiçek toprağı ile kalın kumu birleştirirseniz, kaktüsünüzden büyük verim alırsınız. Farklı bir toprak türü kullanacaksanız, toprağın suyu geçiren nitelikte olmasına ve kireçli olmamasına dikkat etmelisiniz.
  4. SU: Yağmur suları kaktüsler için çok değerlidir. Ancak musluk suyuyla da onları sulayabilirsiniz. Suyun sertlik derecesi bu anlamda önemlidir.
  5. HAVA: Ev içinde kaktüs yetiştiriyorsanız, gün içinde odayı sık sık havalandırmalısınız. Balkonlar kaktüsler için en ideal yerlerdir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle