Toptan Kaju

Toptan Kaju

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan kaju ürünlerimizden alarak bu çıtır lezzeti kuru yemiş tabaklarınıza ekleyebilirsiniz. Son derece besleyici olan kajular hem sağlıklı hem de lezzetli. 

KAJU NASIL ÜRETİLİR? NERELERDE YETİŞİR?

Kaju genellikle kuru yemiş olarak tüketilse de aslında bir meyvedir. Tıpkı bir fasulyeyi andıran kajuların ana vatanı Brezilyadır. Sağlıklı bir besin olan kajulardan günlük protein, fosfor, yağ, kalsiyum, karbonhidrat ihtiyacımızı karşılayabiliriz. Kajular daha çok tropikal iklim bölgelerinde yetişirler. Fildişi ve Vietnam gibi ülkelerde de yetiştirilmektedirler. Kaju meyvesinin ülkemizde yetiştiriciliği ne yazık ki yapılamamaktadır. Çünkü Türkiye'de 0 derecenin altına düşen sıcaklıklar yaşanmaktadır.

KAJU TAM BİR SAĞLIK DOSTU

Sadece üstün lezzet özelliği ile değil, insan sağlığına olan faydalarıyla da anılmaktadır kajular. Omega 3 bakımından oldukça zengin olan kajular, kalp ve damar sağlığımız için çok önemlidir. Vücuda sağladığı faydalı yağ asitleriyle kalp hastalıklarından ve damar sertliğinden kurtulabilirsiniz. E vitamini açısından çok zengindir kajular. Bu özellikleri ile cilde büyük ölçüde fayda sağlarlar. Yaşlanmayı geciktirirler. Kuvvetli bir antioksidan olan kajular, sık sık düşen kan şekerine iyi gelirler. E vitamini içerdiği için prostat kanserlerinden insanları korurlar. Şeker hastalığına yakalanma riskinizi azaltırlar. Aynı zamanda D vitamini açısından da zengindir kajular. Bu sayede kırmızı kan hücreleri oluşturarak cilt yaralarınızın hemen iyileşmesini sağlarlar.

Hamilelik döneminizde gerekli olan B9 vitaminini sağlarlar. B9 vitamini sayesinde kalp krizi, felçlik ya da bunama gibi ciddi sağlık sorunlarından kurtulabilirsiniz. Sadece B9 vitamini değil, B6 vitamini de içermektedir. Bununla beraber, bağışıklık sisteminiz daha güçlü olacaktır. B5 vitamini de içeren kajuların faydası saymakla bitmez. B5 vitamini sayesinde stresten eser kalmaz. Selenyum minerali içeren kajular, kansere karşı direncimizin artmasını sağlarlar. Büyüme, gelişme ve hamilelik dönemlerinde bizlere gerekli olan çinko minerallerine sahiptir kajular. Ayrıca potasyum içerdikleri için tansiyon düşürücü yanları vardır. Yüksek kalorili olan bu kuru yemişi belirli oranlarda tüketmeliyiz, aşırıya asla kaçmamalıyız.

Kaju dünyada en çok tüketilen yemişler arasındadır. Ağız ve diş sağlığımıza olan faydaları asla göz ardı edilemez. Fosfor içeriğiyle beraber diş ve kemik sağlığımızı korurlar. Tam bir şifa deposu olan kajulardan aşırı ölçülerde tüketmemeliyiz. Aksi halde, vücudunuz kajuya karşı alerjik reaksiyon verebilir. Kajuya karşı alerjisi olan insanlar kaju tüketmemelidir. Diğer kuru yemişler gibi kajunun da tüketimini sınırlamalısınız. Örneğin, gün boyunca 6 ya da 7 tane kaju yemek sizin için yeterli olacaktır. Her şeyin fazlası zarardır. Bunu unutmayınız. Aşırı ölçülerde kaju tüketiminiz midenize zarar verebilir.

Çocuklarınıza büyük yararlar sağlayacak kajuları evlerinizden eksik etmemelisiniz. Abur cubur yerine, onlara bu lezzetli ve faydalı kuru yemişlerden ikram edebilirsiniz. Kajuların çocukluk dönemindeki tüketimi son derece önemlidir. Kajuları çocuklarınıza ilaç niyetine verebilirsiniz; ama ölçüyü kaçırmadan bunu yapmalısınız. Yeterince kuru yemiş tüketen bir çocuk her zaman daha sağlıklı ve dirençli olur.

Kajunun hangi hastalıklara iyi geldiğine hep birlikte bakalım.

  1. İştah arttıran kajular içerik olarak insan sağlığına son derece faydalıdır. Belirli miktarlarda kaju tüketerek kanserli hücreleri ve tümörleri etkisiz hale getirebilirsiniz.
  2. Düşük yağ oranına sahip olan kajular kalp sağlığının korunmasına hizmet etmektedir.
  3. Magnezyum açısından zengin bir yemiş olan kajular, yüksek tansiyonu düşürmektedir.
  4. Kajular saç sağlığı açısından önemlidir. Onlar sayesinde saçlarınızın dökülmesi önlenir. Kaju tüketimi saçlarınızın siyahlaşmasına katkı sağlamaktadır.
  5. Sağlıklı kemiklere kavuşmak için kaju tüketimini arttırmalısınız.
  6. Vücudunuzda safra taşı oluşumunu önlemek için düzenli olarak kaju tüketmelisiniz.
  7. Kaju tüketimi ile kilo verebilirsiniz. Genel sağlığınız için düzenli ölçülerde kaju tüketmelisiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle