Toptan Kabuklu Ceviz ve Kabuklu Ceviz İmalatı

Toptan Kabuklu Ceviz ve Kabuklu Ceviz İmalatı

Aykut Doğru Toptan Gıda
Altınova Sinan Mah. Ahmet Sok. No:14 Kepez /ANTALYA
+90 532 458 13 63- aykutdogru@hotmail.com.tr


Talep Formu:
Aykut Doğru Toptan Gıda
Altınova Sinan Mah. Ahmet Sok. No:14 Kepez /ANTALYA
+90 532 458 13 63- aykutdogru@hotmail.com.tr

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Adeta bir vitamin deposu olan cevizin faydaları saymakla bitmez. Bu vitamin deposunu evlerinizden eksik etmemelisiniz. Şifa niteliğindeki bu besini firmamızdan güvenle temin edebilirsiniz. Üstelik en uygun toptan fiyatlar ile.

CEVİZİN BÜYÜSÜ

Günün her öğününde rahatlıkla atıştırabileceğiniz kabuklu cevizlerin faydaları saymakla bitmez. Bu mucizevi besin tam bir sağlık dostu. Cevizi hem tatlı hem de tuzlu yiyeceklerin yanında ya da içinde tüketebilirsiniz. En çok da baklava ve cevizin uyumu büyüler. Çeşitli kurabiyelere de güzel bir tat verir cevizler. Salatalarda dahi kullanılan cevizler ömrünüze ömür katar. Üstelik sağlıklı bir ömür. İçerdiği vitamin ve besin değerinin yüksek olması sebebiyle de tüketiciler tarafından çok fazla talep görmektedir.

CEVİZİN FAYDALARI

Bilindiği üzere ceviz, doğal ve faydalı bir besindir. Kabuklu ve doğal haliyle bu besinden her gün belirli miktarlarda tüketmelisiniz. Cevizler yağ profili ve magnezyum içerir. Bu özelliği ile vücudun fonksiyonunun hızlanmasını sağlar ve özellikle çocukların büyüme döneminde onların zeka gelişimlerine katkı sağlar. İçerisindeki antioksidan sayesinde Alzheimer hastalığına yakalanma riskiniz azalır. Yine bazı kanser hastalıklarını önlemede ceviz çok etkilidir. Cilde de iyi gelen ceviz birçok cilt hastalığını önler. Cevizin şifası sayesinde sedef, egzama gibi cilt hastalıklarından kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda, ceviz tansiyona da fayda sağlar. Kalp atışlarınızı düzenler. İçerisinde bulunan omega 3 ile kalp hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Geceleri uyuyamıyorsanız, ceviz tüketerek bu sorununuzdan da kurtulabilirsiniz. Çocukların davranış bozukluklarına da iyi gelen cevizler, onların hiperaktifliğini dengeler.

ŞİFA KABUĞUNDA

Cevizin kabuğu bir mineral deposudur. Özellikle zayıflamak isteyen kişiler cevizin kabuğundan faydalanabilir. Ceviz kabuğunu suda kaynatarak ve içerisine biraz da sirke katarak kilo problemlerinizi yenebilirsiniz. Ceviz her haliyle şifa dağıtmaya devam ediyor. Ceviz sayesinde kanın pıhtılaşması önlenir. Beyin damarları yenilenir. E vitamini açısından çok fayda sağlayan cevizi, ne çok az ne de çok fazla tüketiniz. Günde 7 adet yenilmelidir. Çünkü, az tüketilirse bir fayda sağlamaz. Çok tüketilir ise de, ters etki yapabilir.

Ceviz tüketmek için sebep çok. Sağlıklı bir kalp ve damar yapısı için, beyin ve sinir sağlığınız için, kolesterolünüz için bu mucizevi ürünü yanınızdan ayırmayın.

CEVİZ İMALATI

Sert kabuklu meyvelerden olan ceviz Türkiye'de % 5 oranında bir üretim değerine sahiptir. Dünyadaki yeri ilk dört ülke arasındadır. Cevizin ülkemizdeki üretimi her geçen gün biraz daha arttırılmalı, üreticiler bu konuda teşvik edilmelidir. Türkiye'nin ekolojik özellikleri oldukça iyi durumdadır. Tam bir tarım ülkesi olan Türkiye cevizin anavatanıdır diyebiliriz. Daha önceki yıllarda ceviz  ev bahçelerinde ya da sınır ağacı olarak üretilirken şimdilerde ise, kapama bahçelerde üretimi arttırılmaktadır cevizin. Bilinçli bir şekilde ceviz yetiştirilmektedir artık. Sağlıklı beslenme yönünde artan taleplerle birlikte sert kabuklu meyve yetiştiriciliği büyük önem görmeye başlamıştır. Sert kabuklu meyveler arasında özellikle ceviz büyük ilgi potansiyeline sahiptir. Cevizin sağlıklı bir besin olmasının yanı sıra, mobilya ya da ilaç gibi sektörlerde de hep baş tacı olması, ona olan sempatinin artmasını sağlamıştır. Cevizin kullanıldığı sanayi sektörleri oldukça geniştir.  Bütün bu fonksiyonlarından dolayı, cevizin dikimi konusunda ağaçlandırma oranları arttırılmıştır ülkemizde. Üretim payı oldukça yüksek olan cevizi, badem ve kestane izlemektedir. Ülkemizde ağaç başına 24 kilo ceviz düşmektedir. Türkiye'de değişik ekolojik özelliğe sahip birçok alanda ceviz üretimi yapılmaktadır. Özellikle Batı Marmara ve Ege'de ceviz üretimi çok iyi seviyelere ulaşmıştır. Ülkemizdeki aşırı ceviz tüketimine karşı, ceviz üretimi daha çok arttırılmalıdır. Ceviz yetiştiriciliğinin elbette güçlü yönleri bulunmaktadır. Özellikle alternatif tıpın yaygınlaşması ile birlikte cevizin sağlık konusunda olumlu etkileri kanıtlanmıştır ve cevize olan ilgi büyük ölçüde artmıştır. Cevizin yeşil kabuklarının boya sanayinde kullanıldığını bilmek gerekir. Meyvesi ise, gıda ve mobilya sektöründe kullanılmaktadır. Cevizin yağı kozmetik sektöründe yarar sağlamaktadır.

İnsan beslenmesinde özel bir yere sahip olan cevizlerin sulama alanları uygun teknikler kullanılarak arttırılmalıdır. Gelişen modern tarım teknikleriyle beraber üretim daha verimli ve karlı olmaya başlayacaktır. Gümüş iyonu bulunduran tek meyve cevizdir. Bu anlamda çok kıymetli bir meyvedir ceviz. İçerisinde A, B1, B2, C, E, ve K vitaminleri bulunmaktadır. Beyin ve zeka gelişimi açısından ceviz bulunmaz bir nimettir. Başlı başına bir şifa deposudur.

KABUKLU CEVİZİN İYİSİ NASIL ANLAŞILIR?

Uzmanlar her gün belirli miktarlarda ceviz tüketmemizi söylüyor. Peki bir şifa kaynağı olan bu besinin iyisini nasıl anlayacağız?

  1. Kaliteli değerde bir kabuklu ceviz ince kabuklara sahiptir.
  2. Kabuklu bir cevizin iç ceviz oranı %48-50 civarında olmalıdır.
  3. Küflenmemiş olan ve yüzeyi açık renkli olan kabuklu cevizlerden satın almalısınız.
  4. Bir ceviz ağacı geç çiçek açıyorsa, bilinmelidir ki, o ağaç iyi ceviz verecek.
  5. Kabuğundan kolayca ayrılabilen bir cevizin kalitesinden şüphe etmeyiniz.
  6. Kabuğundan ayırdığınız ceviz bir bütün olarak karşınıza çıkıyorsa, o ceviz kalitelidir.
  7. Şekli oval olan cevizler iyi bir cinse sahip demektir.
  8. Lezzetli olan ve yerli üretim olan kabuklu cevizlerden alınmalıdır.

 

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle