Toptan Kabak Çekirdeği

Toptan Kabak Çekirdeği

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan kabak çekirdeği ürünlerimiz size tavsiyemizdir. Sizlere en kaliteli kabak çekirdeklerini bizden alma imkanı sunuyoruz. 

KENDİNE ÖZGÜ BİR LEZZET

Her yaştan insanın severek tükettiği kabak çekirdekleri dört mevsim rahatlıkla bulabileceğiniz bir kuru yemiştir. Damaklarda hoş bir tat bırakan kabak çekirdekleri sizleri kendine hayran bırakacak ve onun bağımlısı haline geleceksiniz. Son derece besleyici olan bu yemişler uzmanlar tarafından özellikle tavsiye edilmektedir. İnsan vücuduna sağladığı yararlar ile tüketilmesi kaçınılmaz olmuştur kabak çekirdeklerinin.

DEĞERLİ BESİNLERLE DOLU KABAK ÇEKİRDEĞİ

Kendi küçük, faydası büyük olan kabak çekirdekleri vücuda gerekli olan yağ, magnezyum ve çinko içerirler. Sağlığımız üzerinde pozitif etkiler yaratırlar. Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri içerirler. Yapılarında antioksidan ve lif bulunmaktadır. Diyabet hastalarına şifa verirler. Bağışıklık sistemimiz kabak çekirdekleri sayesinde güçlenir. Erkekler kabak çekirdeği tüketerek prostat sorunlarından kurtulabilirler. Kadınlara da menopoz dönemlerinde rahatlık verirler. İçerdikleri magnezyum sayesinde kemik oluşumuna katkı sağlarlar. Ayrıca kabak tohumlarındaki antioksidanlar sayesinde bir çok hastalıklardan korunabiliriz. Kabak çekirdeği yemek bazı kanser türleriyle savaşabilmek demektir. Prostat, kolon, mide, akciğer kanserleri bu kanserlerin başında gelmektedir. Kabak çekirdeği sayesinde kanserli hücreler yok olmaya başlar. Zayıflama konusunda da bizlere yardımcı olurlar. Kabak çekirdeği tüketimi insanlara tokluk hissi verir. Bu sayede fazla kilolarınızla baş edebilirsiniz ve onlardan kurtulabilirsiniz. Eğer geceleri uyku sorunu yaşıyorsanız, yatmadan önce kabak çekirdeği tüketerek rahat bir uykuya geçiş yapabilirsiniz. Kabak çekirdeklerini diğer kuru yemişler gibi belirli ölçülerde tüketmelisiniz. Aksi halde ishal olabilirsiniz. Aşırı kabak çekirdeği tüketimi cildinize zarar verebilir. Cildinizde sivilcelenmeler olabilir. Kabak çekirdeklerini bir avuçtan fazla tüketmemelisiniz.

KABAK ÇEKİRDEĞİ ÜRETİMİ

Önce kaliteli kabak tohumu seçimi yapılır. Ekilecek olan kabak tohumları temiz ve kaliteli tohumlar olmalıdır. Asla bozulmuş ya da küflenmiş tohumlar kullanılmaz. Tohumun çimlenmesi için gerekli iklim şartları sağlanmalıdır. 10 derecenin üzerinde olmalıdır hava sıcaklığı. Yetişirken sıcak havaya ihtiyaç duyar kabaklar. Sulama işlemleri, toprağın nemi az olacak şekilde yapılmalıdır. Kabak büyüdüğünde mevsim genelde sonbahar olur. Bir hafta bekletilen kabaklar hasat makinelerinde ayıklanır. Çekirdekler kurumaya bırakılır ve ambalajlanarak yurdun dört bir köşesine gönderilirler.

KABAK ÇEKİRDEĞİ TÜKETMENİN FAYDALARI

Kabak çekirdekleri bilindiği üzere, kabak sebzesinin içerisinde bulunan çekirdeklerin kurutulmasıyla elde edilmektedir. Lezzetli bir besin çeşidi olan kabak çekirdekleri koyu sohbetlerin mezesi olarak düşünülmekte ve tüketilmektedir. Kabak çekirdekleri sinir ve ruh sağlığımız üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Kabak çekirdeklerinin sağlığımıza olan olumlu etkileri geniş bir yelpazede değerlendirilebilir. Aperatif bir yiyecek olan kabak çekirdeklerini evlerinizde ya da dışarıda tüketebilirsiniz. Bu yemişler kalp sağlığımızı korurlar, bağışıklık sistemimizin güçlenmesine yardımcı olurlar. Kabak çekirdekleri sayesinde pek çok kanser türüyle mücadele edebiliriz. Prostat hastalığına ve diyabete de iyi gelirler kabak çekirdekleri. Kabak çekirdeği tüketerek karaciğer sağlığınızı koruyabilirsiniz. Üstelik kabak çekirdekleri dinlendirici bir etkiye sahiptir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle