Toptan İlk Yardım Çantası

Toptan İlk Yardım Çantası

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan ilk yardım çantaları hayati önem taşımaktadır. Olası bir kaza anında ihtiyaç duyacağınız ilk yardım çantaları acil müdahale gerektiren durumlarda kullanılmaktadır. Bu gibi durumlarda ihtiyacınız olan her malzeme ilk yardım çantalarının içinde bulunmaktadır. 

İLK YARDIM ÇANTASININ ÖNEMİ

Hastaya doktor gelinceye kadar ya da sağlık kuruluşuna götürülünceye kadar yapılan ilk müdahaleye ilk yardım denilmektedir. Çoğu insanın hayatını kurtaran ilk yardımlar çok önemli uygulamalardır. Özellikle ilk yardımın bilinçli ve doğru olarak uygulanması büyük önem taşımaktadır. İlk yardım çantaları bu aşamada çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Her zaman elinizin altında bulunan ilk yardım çantalarıyla bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz. İlk yardım çantaları evde, iş yerinde, okulda, arabada yani her yerde kullanılabilmektedir. Onları mutlaka kolay ulaşabileceğiniz yerlere koymalısınız. Yalnız, ilk yardım çantalarını çocuklardan uzak tutmalısınız. Ayrıca bu çantaları direkt ısı kaynaklarının yanına koymamalısınız. İlk yardım çantasından alıp kullandığınız her malzemeyi kontrol etmeli, eğer bittiyse yerine yenisini koymalısınız. Ürünlerin son kullanma tarihlerini belirli aralıklarla gözden geçirmelisiniz.

AMACA GÖRE DÜZENLENEN İLK YARDIM ÇANTALARI

İlk yardım çantalarının kullanıldığı alanlar farklılık gösterebilir. Bu kapsamda ilk yardım çantalarına eklenen malzemenin içeriği değişebilir. Örneğin, ormanda çalışan bir orman işçisinin ilk yardım çantasında yılan serumları, antihistaminikler bulunabilir. İlk yardım çantalarının kullanıldıkları alana göre farklılık gösteren adlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

* Kişisel ilk yardım çantası

* İlk yardım çantası

* Seyahat çantası

* Araç ilk yardım çantası

İLK YARDIM ÇANTASINDA BULUNMASI GEREKEN MALZEMELER

İlk yardım malzemeleri olası bir kaza ya da yaralanma durumlarında ihtiyaç duyulan en önemli malzemelerdir. İlk yardım malzemelerinin eksikliği hayati kayıplara neden olabilir. Bu nedenle hayatımızın her alanında bir ilk yardım çantası edinmeliyiz. Ve onu düzenlemek için ciddi bir zaman ayırmalıyız. Mesela evde kullanacağınız bir ilk yardım çantasında; yanıklar, böcek sokmaları, basit ağrı ve ateşler, kesikler, burkulmalar için kullanabileceğiniz malzemeler bulunmalıdır. Seyahat ilk yardım çantalarında ise; yukarıdaki sayılanlara ek olarak alerjiler için, kırıklar, mide- bağırsak problemleri için gerekli tıbbi malzemeler olmalıdır.

İlk yardım çantalarınızı mümkün olduğunca su geçirmez türdeki çantalardan oluşturun. Bu çantaları nasıl kullanacağınızı iyi öğrenin. Gerekirse, ilk yardım kitaplarından ya da ilk yardım kurslarından çantayı nasıl kullanacağınıza dair ipuçları alın. İlk yardım çantanızda bulunması gereken malzemeler, 26 Eylül 2006 tarihinde yayınlanan Karayolları Yönetmeliği'ne uygun olarak hazırlanmalıdır.

İlk yardım çantalarında olması gereken bazı malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Rulo sargı bezi,
 2. Üçgen bandaj,
 3. İlaçlı küçük yara bantları,
 4. Elastik bandaj,
 5. Yapışkan rulo bant,
 6. Steril sargı bezi,
 7. İnce yapılı lastik eldivenler,
 8. Çengelli iğne,
 9. Yaralar için antibiyotikli kremler,
 10. Yaraların temizliği için antiseptik solüsyonlar,
 11. Makas,
 12. Cımbız,
 13. Mikroplu atıkları atmak için gerekli olan atık torbası,
 14. Losyon anestetikler,
 15. Yapışmayan yağlı tül bandajlar.

İlk yardım çantasında bulunması gereken bu malzemeler, çanta içerisine gruplandırılarak yerleştirilmelidir. Çantanızı mümkün olduğunca sade bir düzenle hazırlamalısınız.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleEyup ARSLAN
50 ADET İlk yardım seti uygun fiyat