Toptan İç Cephe Boyası ve İç Cephe Boyası İmalatı

Toptan İç Cephe Boyası ve İç Cephe Boyası İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

İç cephe boya çeşitlerimiz sizleri büyüleyecektir. Ev dekorasyonunuz ile uyumlu en iyi iç cephe boyaları bu sitede uygun fiyat avantajları ile sizleri bekliyor.

İÇ CEPHE BOYASI SEÇİMİNDE İLK ADIM

İç cephe boyasını belirlerken yüzeye uygun bir iç cephe boyası alınız. Renk seçiminde dikkatli olunuz. Örneğin, boyayacağınız odanın ruh durumunu düşünün. Boyanızın daha samimi durmasını sağlayacak renkler mi tercih edersiniz, yoksa daha soğuk renkler mi istersiniz? Önce bunu belirleyin. Özellikle çocuklarınızın odasının duvar rengi çok uyarıcı olmamalıdır. Çok parlak renkler huzursuzluğa sebep olabilir. Yaşam alanınıza en iyi giden renkleri seçmenizde fayda var.

İç cephe boyalarının kullanım kolaylığı da çok önemlidir. Tabiki günümüzde gelişen teknoloji ile boya çeşidi de arttı. Artan bu çeşitler içinden size en çok fayda sağlayacak olan kolay silinebilir boyalardır. Plastik boyaları bu durumda tercih etmeyiniz. Plastik boyaların kolay silinme özellikleri yoktur. Çok çocuklu bir aileniz var ise, mutlaka kolay silinebilir boyalar kullanmalısınız. Küçük çocuklar duvarlarınızda lekelere neden olur ve siz bu durumdan rahatsız olursunuz. Burada en iyi çözüm, temizlemesi kolay olan boyaları almaktır. Temizleme esnasında kesinlikle kimyasal ürünler kullanmayınız.

Plastik boyaların kolay silinme özelliği yoktur; fakat bu boyalar sağlık için en iyi boyalardır. Onlara 'En Sağlıklı Duvar Boyası' da diyebiliriz. Renk seçenekleri açısından zengindirler. Bu boyalar, duvarlarınızın nefes almasını da sağlar. Boya seçimi esnasında lütfen merdiven altı yerlere dikkat ediniz ve sağlığınızla oynamayınız.

İÇ CEPHE BOYANIZ NASIL OLMALIDIR?

Öncelikle boyanın kapatıcılık özelliği çok önemlidir. Boyanız, duvarınızı 2 katta kapatabilmelidir. Ayrıca boyanızın boya malzemeleri ile kolay uygulanabilmesi gerekir. Böylece daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Boyanızın fiziksel darbelere dayanıklı olması şarttır. Çizilme, sürtünme bu darbelerden sadece ikisidir. Boyanız kimyasal etmenlere de dayanıklı olmalıdır. Deterjan, yağ gibi etmenlerdir bunlar. Her hava şartına karşı sağlam olmalıdır boyalarınız. Soğuk, sıcak, yağmur ve karla mücadele edebilmelidir. Son olarak, seçeceğiniz boya parlaklık ve matlık hatta renk açısından da odalarınız ile uyumlu olmalıdır. Böylece daha ferah bir ortamda yaşama şansına sahip olursunuz.

İÇ CEPHE BOYASI İMALATI

Hem ekonomik hem de kaliteli iç cephe boyaları kullanmalısınız. Boyalarınız son derece esnek ve kapatma özelliği yüksek kalitede olmalıdır. İç cephe  boyası imalatında geliştirilmiş bir üretim formülüne her zaman ihtiyaç vardır. Daha sonra kaliteli ham maddeler bulunmalıdır. En sonunda da iyi bir formüle bağlı olarak iyi bir karıştırma işlemi yapılmalıdır.

Ülkemiz boya imalatında üretim miktarı olarak Avrupa'nın 6. büyük üreticisi durumundadır. % 55 su bazlı boyalar, % 45 solvent bazlı boyalar imal edilmektedir. Esasında bütün boyaların bileşenleri aynıdır. Boyalar farklı yüzeylere uygulansalar da hepsinin amacı aynıdır. Hepsi de bir yüzeyi güzelleştirmek için ya da korumak için kullanılır. Bir boyanın içeriğinde 5 bileşen vardır. Bağlayıcılar, dolgular, pigmentler, solventler ve katkı maddeleri bu bileşenlerdendir.

İÇ CEPHE BOYASI NASIL UYGULANIR, İÇ CEPHE BOYASI SEÇENEKLERİ NELERDİR?

Boyama işleminiz için gerekli malzemeler hazır bulundurulmalıdır. Boya yapılacak yüzeyler eğer tamir gerektiriyorsa alçı ya da macun ile düzeltilmelidir. Daha önceki boyanız plastik boya ise, duvarınızda binder astar kullanmalısınız. Eğer önceki boyanız yağlı boya ise, bu sefer boya yapılmadan önce duvarınıza 1 kattan oluşan geçiş astarı uygulamalısınız. Ya da daha önce uyguladığınız boya su bazlı silikonlu silinebilir bir boya ise, duvarınızı hemen boyayabilirsiniz. İç cephe boyasını önce geniş bir kaba koymalı, sonra üstünde yazılı olan miktara kadar sulandırmalısınız. Genel olarak iç cephe boyaları % 10 ile % 30 arasında sulandırılmaktadır. Boyanacak yerin çevresinde bulunan kapılar, pencere kenarlıkları ya da süpürgelikler önceden bantlanmalıdır. İç cephede mat en iyi seçimdir. Özellikle su bazlı mat boyalar harika bir tercih olacaktır. Çocuk odaları ya da koridorlar bu boyalar için çok uygun mekanlardır. Son derece dayanıklı olan boyalar çok farklı ürün çeşitlerine sahiptir. Eski mi eski bir evin içini boyarken ya da duvar kağıdının henüz yeni çıkarıldığı bir iç mekanı boyarken su bazlı mat boyalar kullanılmalıdır. Bazı mat boyalar kolay silinebilme özelliğine sahiptir. Düz mat boyalar iç cephelere şahane ve modern bir görünüm kazandırırlar. Özellikle tarihi dokularda kullanılan düz mat boyalar, eviniz için de iyi bir seçim olacaktır.  İç mekana seçilecek diğer bir alternatif hafif parlak boyalardır. Fazla pırıltıdan hoşlanıyorsanız, ipek boyalar kullanabilirsiniz. İpek boyalar kolaylıkla silinebilir ve temizlenebilir. Evlerdeki kemerler ya da pervazlarda vurgu yapmak istiyorsanız, ipek boyalar tercih etmelisiniz. Mutfak ve banyo duvarlarınız içinse, su bazlı özel mat boyalar tavsiye etmekteyiz. Bu boyalar neme son derece dayanıklıdır ve parlaklığı daha azdır. Kuzey cepheli evleriniz için de su bazlı özel mat boyalardan satın alabilirsiniz. Solvent bazlı yarı mat boyalar daha çok ahşap ve metal alanlarda kullanılırlar. Oldukça dayanıklı yapıda bir boyadır bunlar. Saten ahşap boyalar da bulunmaktadır. İç mekanlardaki ahşap alanlar için tercih edilmektedir. İç mekanlara uygulanacak su bazlı süper parlak  boyalar bulunmaktadır. Su bazlı süper parlak boyalar çok kir tutmazlar ve silinmeleri çok kolaydır. Yumuşak parlak boyalar çokça tercih edilen boyalardandır. Duvarlar için son derece kullanışlıdırlar ve duvarlarda hafif bir parlaklık oluştururlar. Peki su bazlı yumurta kabuğu boyaları hiç duydunuz mu? Onlar da çok dayanıklı bir boyadır. Parlaklığı oldukça azdır. Özellikle iç mekanlardaki ahşap ve metal yüzeylerde uygulanırlar. İç ve dış mekanlarda kullanılan parlak boyalar derece derece parlaklığa sahiptir. Mekanlara ayna etkisi yaratırlar. Eğer odalarınızda sıra dışı bir görüntü yakalamak istiyorsanız, mutlaka mat ya da saten boya seçeneklerinden birini kullanmalısınız.

Yaşam alanlarınız için her zaman doğru iç cephe boyasını seçmelisiniz. Birçok renk tonu bulunan iç cephe boyaları son moda renklerden oluşmaktadır. Mekanlarda huzurlu ortamlar yaratmak sizin elinizdedir. Bu konuda bir iç mimardan da yardım alabilirsiniz. Bazı iç mimarlar ülkemizde en çok tercih edilen iç cephe boya renklerini şu şekilde sıralamışlardır:

* Kum beji rengi: İç mekanlarda uygulanan bu renk ile mobilyaların uyumu ve duruşu harikadır.

* Bebek mavisi rengi: İç mimarlar tarafından önerilen bir iç cephe boyası rengidir.

* Deniz kabuğu rengi: Farklı bir iç cephe boyası rengidir. Sade mobilyalardan oluşan bir ev ortamında bu renkler harika fark yaratırlar.

* Parlament mavisi: Mekanında huzur isteyen bireylerin rengidir.

* Gri ve tonları: İç mekanlarda eşsiz bir duvar görüntüsü ortaya çıkarırlar.

* Fildişi rengi: Son yılların trend renklerinden biridir. Evin güzelliğini ön plana çıkarırlar.

* Şampanya rengi: Dekorasyona destek veren en güzel iç cephe boyası renklerindendir.

* Somon rengi: Avrupa'da sıkça tercih edilen bir iç cephe boyası rengidir.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle