Toptan Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi, çikolata ve pastacılıkta kullanılan temel ürünlerden biridir. Toptan hindistan vevizi ürünleri, profesyonel ve ev tipi pastacılıkta süslemede, dekor hazırlamada ve kaplamada tercih edildiği bilinmektedir. 

Tropikal iklimlerde yetişebilen hindistan cevizi, palmiyegiller ailesinden bir meyvedir. Oldukça uzun ağaçlarda yetişen hindistan cevizlerinin kabukları tüylü ve kahverengi, iç kısımları ise beyaz yapıdadır. Yüzyıllardır alternatif tıpta kullanılan toptan hindistan cevizi; içerdiği C, A ve K vitaminleri sayesinde cilt, saç ve beden sağlığında oldukça faydalıdır. 

Trans-zeatin açısından oldukça besleyici olan Hindistan cevizi, bu maddenin birçok özelliği sayesinde yaşlanmayı engellemektedir. Yüzde oluşan kırışıklıklardan, kol ve boyun bölgesinde meydana gelen sarkmalara kadar pek çok konuya çözüm olmaktadır. Antiviral, antifungal, antibakteriyel özelliği bulunan Hindistan cevizi bu özelliği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmektedir

Toptan Hindistan Cevizi Çeşitleri Nelerdir?

Hindistan cevizi, bilinen türü dışında muskat hindistan cevizi olarak bilinen başka bir çeşite daha sahiptir. Küçük Hindistan cevizi ya da Hint cevizi olarak da bilinen bu bitki, Karayip adalarında sıkça görülür. Bunun dışında anavatanı ise Grenada’dır. Tohumları baharat olarak kullanılan muskat cevizi, köri sosunun ana malzemesini oluşturur. Çok eski zamanlarda pek çok besinin içinde kullanılsa da bazı yan etkileri nedeniyle kullanım sahası daraltılmıştır.

Muskat cevizi; Hindistan, Sri Lanka, Filipinler gibi ülkelerde sıcak şarap için olmazsa olmazdır ve palmiye şarabı üretilir. Bu nedenle lezzeti ve içeriği özel olarak önem taşımaktadır. Kahverengi, sert kabuklu, büyük hindistan cevizinin aksine; küçük, ceviz rengi, muskat çok daha tehlikelidir. Bu nedenle tüketilirken dikkat edilmelidir.

Toptan Hindistan Cevizi Fiyatları Nasıldır?

Toptan hindistan cevizi çeşitlerine göre fiyatlandırılmaktadır. Her hindistan cevizi çeşidinin fiyatı yapılma şekline ve yapıldığı ürüne göre farklılık göstermektedir. Hindistan cevizi fiyatları markalara göre değişiklik gösterir. Toptan hindistan cevizi çeşitleri arasında farklı tatlara ve özelliklere sahip toptan hindistan cevizi ürünleri yer alır. Hem pastacılıkla uğraşanlar hem de pastane ve unlu mamül imalathaneleri için üretilen, toptan hindistan cevizi ürünleri ve daha fazlasına internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek en ucuz toptan hindistan cevizi ürünleri hakkında bilgi alabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz. 

Miniorg.net sitemiz üzerinden bize ulaşarak ihtiyacınıza uygun Hindistancevizi ürünleri, çeşitleri ve lezzetleri hakkında bilgi alabilir, dilerseniz toptan olarak satın alabilirsiniz. Bütçenize ve damak zevkinize uygun toptan Hindistan cevizi ürünleri ve çeşitlerini internet sitemizde bulabilirsiniz.

İhtiyacınıza uygun hindistan cevizi çeşitleri için bizimle hemen iletişime geçin!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 − 1 =