Toptan Hindi

Hindi, yeni yıl sofralarından en çok yenen yiyecektir. Toplu organizasyonlarda, yılbaşı kutlamalarında, eğlencelerde ve partilerde de toptan Hindi çeşitleri en çok ikram edilen yemektir.

Yeni yıl organizasyonlarında en çok tüketilen yiyecekler arasında yer alan ve bütün tüketim  amaçlarına uygun toptan hindi çeşitlerinin tamamı Miniorg üzerinden beğeninize sunuluyor. Tüketim ihtiyacına ve aradığınız kaliteye uygun hindi ihtiyacınızı belirleyerek bizimle iletişime geçebilir ve uygun fiyat seçenekleri ile toptan hindi satın alabilirsiniz.

Yılbaşı hindisi, satışı ve tüketimi en çok yapılan toptan hindi türüdür. Kutlama sofralarının gözde yemeği olan hindi, sofraları taçlandırır.  Kutlama yemeği olarak tüketilse de aslında tam bir protein deposu et ürünüdür. Toptan hindi çeşitleri, geçmişten günümüze kadar kutlama sofralarında hep en önemli yerde olmuştur. Hem lezeti hem de içeriği ile en çok tercih edilen besinlerdendir.

Toptan Hindi Çeşitleri

Hindi hem yağ oranı hem de besin değeri yüksek olan bir et ürünüdür. İdeal oranda tüketildiği zaman hindi, insan vücuduna inanılmaz faydaları olan bir yiyecektir. Hindi özelliği gereği vücutta dolaşan serbest radikallerin sayısını azalır. Protein artırımını destekler. Bu durumda da sinir sistemi olumlu etkilenerek, depresyon ve stres gibi sorunların yaşanma riskini azaltır. 

Toptan hindi çeşitleri içerisinde bulunan kutlama yemekleri için paketlenmiş hindiler, dengeli beslenmeyi destekleyerek kalp damar sağlığını destekler. Bilinenin aksine hindi az miktarda tuzlu tüketildiğinde cildin ihtiyacı olan vitamini de sağlar. Hindi eti çeşitleri paketlenirken, bütün hindi, kemiksiz parçalar, kemikli parçalar, göğüs, ve hindi but gibi ayrılır.

Hindi Eti Faydaları

Hindi eti kırmızı ete nazaran daha az kolesterol içerir. B1, B2, B3 vitaminleri ve mineraller açısından son derece zengindir.  Yağ oranı oldukça düşük olan hindi eti tam bir kalp dostudur. Hayvansal yağları azaltmayı hedefleyen bir beslenme planında en büyük yardımcınızdır. Yüksek protein oranı sayesinde açlık hormonu düzeyini düşüren hindi eti, yeme isteğinizi bastırmanıza yardımcı olur. Tryptophan vücudunuzda mutluluk hormonu olan “serotonin” yapımında kullanılır. Hindi eti de “tryptophan” maddesini içermesi nedeniyle mutluluk veren besinler arasında yer alır. İyi bir antioksidan olan hindi eti, serbest radikallerin hasarını önleyerek yaşlanmayı geciktirir. Hindi eti çok iyi bir selenyum kaynağıdır ve 85 gramı günlük selenyum ihtiyacınızın %27’sini karşılamaya yeterlidir. Hindi etinde bol miktarda bulunan çinko bağışıklık sistemi, yaraların iyileşmesi, vücudun yağ, protein ve karbonhidratları sindirmesi için son derece önemli bir mineraldir.

Sıra dışı ve yararlı bir tat olan hindi etinin kalorisi pişmiş olmasına ve bölümlerine göre farklılık gösterir. Pişmiş durumdaki hindi göğüs eti 100 gramında 136 kalori değerindedir. Hindi etinin besin değerleri de ideal özelliklere sahiptir. Hindi eti protein deposu olmasıyla ünlüdür. Vitaminler ve mineraller açısından da zengin içeriktedir. Derili durumdaki ve pişmiş hindi etinin 100 gramında ise 189 kalori bulunur. Derili hindi türü de yüksek oranda vitamin içerir. Pişmemiş durumdaki derili hindi eti ise 100 gramında 143 kalori barındırır. Protein ve potasyum gibi maddeler açısından son derece iyi özelliktedir. Hindi eti kolesterol oranı yönünden fit kalmak ya da zayıflamak isteyenler için mükemmel bir tercihtir. Hindi eti Canan Karatay tarafından da önerilen ve sağlıklı olduğu belirtilen bir üründür.

Toptan Hindi Fiyatları

Toptan hindi fiyatları, diğer beyaz et çeşitlerinden biraz daha farklıdır. Bir hindinin ağırlığı, boyu, kalitesi ve serbest dolaşarak beslenme durumuna göre fiyatı değişir. Miniorg internet sitemizde, hindinin fiyat kilogramına göre belirlenir. Ağırlığı farklı olan her hindinin kilogramı da farklıdır. Toptan hindi fiyatı hakkında daha fazla bilgi almak için Miniorg üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seventeen + 4 =