Toptan Hesap Makinesi

Toptan Hesap Makinesi

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan hesap makinesi ürünlerimiz ile pek çok matematiksel işlemler yapabilir, yoğun iş ya da okul hayatınıza kolaylıklar sağlayabilirsiniz. Birinci sınıf kaliteye sahip hesap makinelerimiz en ince hesaplamaları dahi yapmanızı sağlayacak ve sizlere kusursuz bir hizmet sunacaktır.

HESAP MAKİNESİ MODELLERİ

Akıllı ve kullanışlı yapıda olan hesap makineleri oldukça hızlı işlem yapabilen özelliklere sahiptir. Bu hesap makineleriyle çok büyük işler başaracağınızdan eminiz. Özellikle gelişen ticari ilişkiler doğrultusunda hesaplama işlerine çok fazla zaman ayırmaktayız. Bu işleri kolaylaştıracak hesap makineleri, özellikle ofis ortamlarının en fazla sipariş verilen ürünlerindendir. Günümüzde farklı özelliklerde ve farklı tasarımlarda üretilen hesap makineleri bulunmaktadır. Hesap makinesinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Hesap makineleri icat edilmeden önce, işlem yapmak için abaküsler kullanılmaktaydı. Bu abaküslerle en temel matematik işlemler yapılabilmekteydi. 1623 yılında W. Schickard tarafından ilk mekanik hesap makinesi icat edildi. Bu makine sadece 8 basamağa kadar olan sayıları toplayıp çıkartabiliyordu. 1642 yılında Blaise Pascal tarafından bu makineler daha da geliştirildi ve G. W. Leibniz'in de katkı sağladığı hesap makineleri çok fazla ilgi görmedi. 19. yüzyıla gelindiğinde Charles Xavier Thomas tarafından ilk modern hesap makinesi bulundu. Bu hesap makinesi hem dört işlemi yapabiliyordu, hem de karekök alma işlemini. 20. yüzyıla kadar kullanılan modern hesap makinesi, elektronik hesap makinesinin bulunmasıyla beraber artık kullanılmamaya başladı. Ve mekanik hesap makinelerinin yerini, elektronik hesap makineleri aldı. Elektronik hesap makinelerinin ilk sıralarda kullanımı zor olsa da, sonraki yıllarda geliştirilen yöntemlerle beraber kullanımı daha basit hale getirildi. Hatta geliştirilen yöntemler sayesinde hesap hatalarının önüne geçilmiş oldu.

Zaman ilerledikçe hesap makinesinin de kullanımı yaygınlaşmaya başladı ve farklı alanlardaki ihtiyaçlara cevap veren bu makineler eğitim ve iş hayatının vazgeçilmez araçlarından biri haline geldi. Daha sonra şeritli hesap makineleri ve cep hesap makineleri ortaya çıktı. Standart hesap makineleri de basit matematiksel işlemlerin yapılabilmesi için tarihteki yerini aldı. 12 haneli, 14 haneli hesap makineleri piyasaya sürüldü. Karmaşık ve bilimsel işlemler içinse, bilimsel hesap makineleri imal edildi. Bütün bu hesap makinelerinden farklı olarak ofislerde sıkça boy gösteren masaüstü hesap makineleri ortaya çıktı. Görüldüğü üzere, hesap makineleri zaman içerisinde oldukça fazla yol katetti ve bugünlere ulaşmayı başardı.

ELEKTRONİK HESAP MAKİNELERİNİN ÇALIŞMA PRENSİBİ

Hesap makinelerinin atası kabul edilen ünlü Fransız alimi Pascal, babasının iş yükünü hafifletmek için aritmetik hesap makinelerini icat etmiştir. O dönemden günümüze kadar geçen süre içerisinde hesap makinelerinin çeşidi arttırılmış ve elektronik hesap makineleri icat edilmiştir. Elektronların olağanüstü hızı çalıştırmaktadır bu makineleri. Elektronik hesap makineleri hesap işlerini harika bir şekilde yerine getirebilmektedir. Elektronik hesap makinelerinde onlu sistem değil, ikili sistem mevcuttur. Bu sistemde her bir sayı 0 ve 1 rakamlarıyla belirtilir. Kendilerine sunulan programa göre hareket eden elektronik hesap makineleri, zihnimizin çözmekte zorlandığı bir çok işlemi kolaylıkla çözebilmektedir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle