Toptan Havlu ve Havlu İmalatı

Toptan Havlu ve Havlu İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Havlular evlerimizin olmazsa olmazlarındandır. Gün içinde en çok kullandığımız eşyalar arasındadır. Kullanımı her geçen gün giderek artmaktadır. Havlular çeşit olarak farklılıklar göstermektedir. En sık bilinen çeşidi; banyo havlusu, el ve yüz havlusudur. 4 TL' den başlayan havlu seçeneklerimizi değerlendirin. Bu fırsat kaçmaz.

Havluların Hayatımızdaki Yeri

Günlük hayatımızda havluları daha çok kurulanmak için kullanırız. Sıklıkla kullanıp değiştirdiğiniz bu ürünleri tek tek almak yerine, toplu olarak alırsanız sizler için daha cazip olur. Sağlığınız için önemli bir ev eşyası olan havlular evlerinizin dolaplarında bol miktarlarda bulunmalıdır.

Kaliteli Havlu Tercihi

Havlularınızı çeşitli renk ve desenlerde seçseniz de önemli olan havlunun kalitesidir. Sıklıkla tercih edilen havlulardan biri de mikrofiber havlulardır. Bu havluların emme kapasitesi oldukça iyi düzeydedir. Fiyat açısından da oldukça hesaplı olan bu havlular çokça tercih edilmektedir.

Havlu seçerken bu havluları nerede kullanacağınızı iyi belirlemelisiniz. Havlularınızı kullanım yerlerine göre ayırmalısınız. El havlusu, yüz havlusu, banyo havlusu, spor havlusu, plaj havlusu gibi özel olarak kategorilendirebilirsiniz.  En sık tercih edilen havlular, yapısında bambu ve pamuk olan havlulardır. Bu havlular cildiniz için gayet uyumludur. Hem emici hem de yumuşak yapıdadırlar. Kaliteli bir havlunun suyu emerek batma süresi 100 saniyedir. Bu bilgiyi unutmayınız. Havluların dikiş kalitesi de çok önemlidir. Çünkü bu ürünler çok fazla kullanıldıkları ve yıkandıkları için sökülme ve yırtılma olaylarının oluşması kaçınılmazdır. Bu açıdan, dikişi sağlam olan  havlu ürünlerini seçmelisiniz.

Havluların da Son Kullanım Tarihleri Vardır

Evlerinizde sıkça kullandığınız havluların da bir ömrü vardır. Islak olan havlular bir süre sonra bakteri oluştururlar. Bu havluları sürekli yıkamak kalıcı bir çözüm değildir. Bu nedenle, kullanmış olduğunuz havlularınızı en fazla 3 yıl kullanabilirsiniz.

Gün içerisinde defalarca kullandığınız  havluları yüksek kalite ve düşük fiyatlarla firmamızdan  alabilirsiniz. Doğal ham maddeden imal edilmiş havlu ürünlerimiz sizleri bekliyor. İhtiyaçlarınızı gözden geçirin ve hemen bize ulaşın. Birbirinden değişik renk skalasına sahip havlu koleksiyonumuza bir göz atın. Hem kaliteli, hem uygun, hem de estetik havlularımızla evleriniz renklensin.

Havlu İmalatı

Günlük hayatımızda en basitinden ellerimizi kurulamak için kullandığımız havlular üretilirken farklı tür ve kalitelerle üretilmektedirler. Havlu üretimi yıllar öncesine dayanmaktadır. Havlu üretimindeki ilk basamak, iplerin iş makinelerine sarılmasıdır. Daha sonra boyanma işlemi gerçekleşecektir. Sıra geldi dokuma işlemine. Dokunan havlular iyi bir dikim evresinden geçerler. Havluların yapım aşaması büyük bir titizlikle yürütülür. Ve havlular son halleriyle karşımıza çıkarlar. Ham maddesi pamuk olan bir havlu her zaman önceliğiniz olmalıdır. Pamuk sayesinde havlunun emme gücü daha iyi olur. Günümüzde pamuğun yanı sıra mısır, modal, deniz yosunları da kullanılmaktadır. Farklı konstrüksiyonlarda havlular üretilmektedir. Geçtiğimiz yıllarda havlu üretiminde mikrofilament polyester pamukla beraber karıştırılıp havluya eklenmiştir. Bu malzeme pamuktan daha yumuşak bir dokuya sahiptir. Bakım kolaylığı pamuğa oranla daha rahattır. Havlu üretiminde çözgü sıklığının ve atkı sıklığının belirli oranlar arasında olması gerekir. Özellikle atkı sıklığı 12-25 atkı/cm olmalıdır. Çözgü sıklığı ise; 30 çözgü/cm oranında olmalıdır.

İpliği boyalı havlular her zaman daha uzun ömürlüdür; fakat maliyeti çok yüksek olduğu için çokça tercih edilmezler. Üretiminde keten ve kadife kullanılan havlular bulunmaktadır. Kadife havlular üretilirken, bukleler kesilerek havlunun dik durması sağlanır. Farklı tasarımlı havlular ya da bordürlü havlular gibi değişik türde havlular bulunmaktadır. Bir kenarı havsız olarak üretilmiş havlular her zaman tüketiciler için farklı bir seçenek oluşturmuştur.

Havlular bir çok yönden çeşitlilik gösterirler. Atkı sayısına göre; üç atkılı, dört atkılı ve çok atkılı havlu türleri bulunmaktadır. Gramajlarına göre de değişir havlular. Hafif havlulardan tutun da, orta ağırlıkta havlular, ağır ve çok ağır havlular bulabilirsiniz. Havluların kullanım alanları oldukça farklıdır. El havluları, yüz havluları, banyo havluları, hamam havluları, plaj havluları gibi bir çok farklı fonksiyonlarda kullanılan havlular vardır. Havlu kumaşının kalitesi bir çok faktöre göre değişir. Örneğin, bir havlunun su emme gücü o havlunun kalitesinin ölçütüdür. Ya da havlunun kaç atkıdan oluştuğu, havlunun hav yüksekliği, havlunun hav dayanıklılığı gibi özellikler birer kalite göstergesidir. Aynı zamanda havlunun kumaşını oluşturan hav, zemin ve atkı ipliklerinin özellikleri de çok önemlidir.

Son yıllarda bir çok ülkede sentetik iplikler havlu üretimine dahil edilmişlerdir. Sentetik ipliklerle üretilen havlularda ham madde bulma sıkıntısı yaşanmaz. Çabuk kuruyan özellikleri ve ucuz olmalarıyla beraber sıkça tercih edilir hale gelmişlerdir. Fakat; suyu çekebilme özellikleri çok fazla yoktur.

Ev tekstili ürünlerin en başında yer alan havlular iyi boyanabilme yeteneğine, yumuşak dokuya, anti-alerjik özelliklere, yüksek renk haslığına ve yıkanabilirlik özelliklerine sahip olmalıdır. Havlu üretiminde son yıllarda kayın ağacının selülozu kullanılmaktadır. Bu selülozla üretilen havlular pamukla üretilen havlularla karıştırıldığında daha iyi kalitede havlu ortaya çıkmaktadır. Böylece havlular yıkanma sonrası daha yumuşak kalmaktadırlar. Bütün bu gelişmeleri ve havlu özelliklerini baz alarak havlu alış verişinizi tamamlayabilirsiniz.

KALİTELİ BİR HAVLU ALMANIN PÜF NOKTALARI

Yeni bir güne uyandığınızda yüzünüzü yıkamaya ihtiyaç duyarsınız. Yıkanan yüzler havlu ile buluştuğunda havlunuz beklentinizi karşılayan yapıda olmalıdır. Gün içinde çoğu kez kullanılan havlular cilde dost malzemelerden üretilmelidir. Kendinize uygun bir havlu seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şey, havlunun içeriği olmalıdır. Bir havlunun hangi malzemelerden yapılmış olduğu önemlidir. Doğal yapılı havlular bu aşamada tercih edilmelidir. Böylece cildinizde alerjik reaksiyonlar meydana gelmez. Havlularınızdaki çekme payını en aza indirmek için onları düşük ısılarda yıkamalı ve açık havalarda iyice kurutmalısınız. Bütçenize uygun bir havlu seçerken onu nerede ve ne amaçla kullanacağınızı belirlemelisiniz.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle