Toptan Haşhaş

Haşhaş, Türkiye’de en sık kullanılan tat verici yiyeceklerden biridir. Toptan haşhaş ürünleri de bu nedenle çok ilgi görmektedir. Siyah haşhaş, mavi haşhaş ve beyaz haşhaş olarak çeşitleri vardır. Dövülmüş haşhaş ve tane haşhaş da çeşitlerinden bazılarıdır.

Toptan haşhaş tohumu, Asya kökenlidir ve eski uygarlıklarda tıbbi tedavilerde kullanılan doğal bir ağrı kesicidir. Türkiye’de Afyon ve Kütahya’da yetiştirilen ve tatlı ve salatalarda kullanılan aynı zamanda bazı yörelerde yemeklere baharat olarak da katılan

Tıp sektöründe tedavi amaçlı kullanımının yanında mutfakta da aranan lezzetler arasında yer alır. Bu yönüyle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Doğru ve kararında kullanıldığında hiçbir sakıncası yoktur. Tariflerin vazgeçilmezi haşhaş aktarlardan kolaylıkla temin edilir. Bazı büyük marketlerde de bulmak mümkündür. Hemen hemen her gıdada olduğu gibi internetten de satın alınabilen haşhaş fiyatları genelde online alışverişlerde daha uyguna gelebilmektedir.

Toptan Haşhaş Ürünlerinin Faydaları Nelerdir?

Haşhaş oldukça faydalı bir bitkidir. Hem toptan haşhaş olarak hem de ev tipi kullanımlarda sıklıkla tercih edilir. Toptan Haşhaş ürünlerinin bazı faydaları aşağıdaki gibidir.

 • Lezzetli aromasının yanında sağlık için de faydalı olan haşhaş tohumu kalsiyum, potasyum, çinko, demir, manganez, bakır mineralleri bulundurur.
 • Özellikle bakır, kan hücrelerinin üretiminde oldukça etkilidir. Aynı zamanda tohumlarından çıkarılan yağ Omega-3 ve omega-6 yönünden zengindir. Haşhaş faydaları içindeki yağ asitleri ile iyice güçlenir.
 • Beyin ve kalp için faydalıdır. Manganez güçlü antioksidan özelliğiyle bilinir.
 • Ağrı kesici özelliği tıp sektöründe kullanılmasını beraberinde getirir.
 • Tohumundaki oleik asit ile kötü huylu kolesterolü düşürürken iyi huylu kolesterolü artırır.
 • İçeriğindeki potasyum ile tansiyonu dengeler. Bu sebeple tansiyon hastaları için bir hayli faydası vardır.
 • İçeriğindeki zengin lifler sayesinde kabızlık problemlerinin giderilmesinde yardımcı olur.
 • Cilt problemlerinin azaltılmasında, cildin güzelleşmesinde de etkisi vardır.
 • Her besinde olduğu gibi haşhaşın da aşırı tüketilmesi elbette ki zararlıdır. Bu yüzden sağlık açısından aşırıya kaçmadan dozunda tüketilmelidir.
 • Haşhaş kalori açısından da tehlikeli değildir. 1 yemek kaşığı haşhaşta 47 kalori vardır.
 • Haşhaş faydaları çok fazla olsa da haşhaş alerjisi olan kişiler bu faydaları başka doğal gıdalardan almak durumundadır.
 • Birçok alerjide olduğu gibi haşhaş alerjisi de egzama, yüz ve boğazda şişme, bulantı gibi belirtiler gösterir.

Toptan Haşhaş Fiyatları  Nasıldır?

Toptan haşhaş çeşitlerine göre fiyatlandırılmaktadır. Her Haşhaş çeşidinin fiyatı yapılma şekline ve yapıldığı sürece göre farklılık göstermektedir. Güneşte kurutulan ve doğal haşhaşlar ile farklı şekilde üretilen haşhaşlarin fiyatları arasında değişiklik olur. Haşhaş çeşitleri arasında farklı tatlara sahip toptan haşhaş ürünleri yer alır. Hem tatlılarda hem de tuzlularda kullanıma uygun olarak üretilen, toptan haşhaş ürünleri ve daha fazlasına internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek en ucuz toptan haşhaş ürünleri hakkında bilgi alabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz. 

Miniorg.net sitemiz üzerinden bize ulaşarak ihtiyacınıza uygun haşhaş ürünleri, çeşitleri ve lezzetleri hakkında bilgi alabilir, dilerseniz toptan olarak satın alabilirsiniz. Bütçenize ve damak zevkinize uygun toptan haşhaş ürünleri ve çeşitlerini internet sitemizde bulabilirsiniz.

İhtiyacınıza uygun haşhaş çeşitleri için bizimle hemen iletişime geçin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nineteen + twelve =