Toptan Hamak

Toptan Hamak

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan hamak ürünlerini dilerseniz bahçenizde, dilerseniz balkon ya da terasınızda kullanabilirsiniz. Üzerinde uzanıp sallanabildiğiniz, hatta dinlenebildiğiniz hamaklar çok keyifli ürünlerdir. Hamak modellerimiz arasından dilediğinizi seçip sipariş verebilirsiniz.

HAMAK ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Hamak seçiminde hamağı kullanacağınız yeri dikkate almalısınız. Ayrıca bu yerin donanımı, hamağın kalite kriterleri ve kullanıma uygun olup olmadığı da göz önünde bulundurulması gereken önemli hususlardandır. Pek çok hamak çeşidi ile karşılaşabilirsiniz. Bebek hamakları, çocuk hamakları, tek kişilik hamaklar, çift kişilik hamaklar ve aile boyu hamaklar bu çeşitlerden birkaçıdır. Bebekleriniz için aldığınız hamakları standlarla birlikte kullanabilirsiniz. Bebek karyolasında da bu tür hamakları kullanabilirsiniz.

Hamaklar evlerde ve balkonlarda iki duvar arasına asılabileceği gibi, bahçelerde iki ağaç arasına da asılabilir. Bir hamağın eni 90 cm'den 250 cm'e kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle almayı düşündüğünüz hamağı doğru boyutlarda almalısınız. Hamakların belirli ağırlık kapasiteleri bulunmaktadır. Bazı hamaklar 1000 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Hamağın taşıma kapasitesini kesinlikle aşmamalısınız. Aksi halde, hamağınız zarar görebilir, siz de yaralanabilirsiniz. Hamağı, kullanacağınız mekana uygun olarak seçmelisiniz.

Hamağın yapımında kullanılan malzemeler de bir o kadar önemlidir. Piyasada naylon, polyester ve pamuktan imal edilmiş hamaklar bulunmaktadır. Pamuktan yapılmış hamaklar tercih edilmelidir. Hamakların ayak kısımları ahşaptan ya da metalden oluşabilir. Ahşap ayaklı hamakların, sağlam bir ağaçtan yapılmış olması gerekir. Metalden ayağı olan bir hamak ise, paslanmaz ayaklara sahip olmalıdır.

Sonuç olarak hamağın sahip olduğu donanımlar, hamağı kullanacağınız mekan, hamağın yapımında kullanılan malzemeler hamak seçiminde dikkat edilmesi gereken başlıca kriterlerdendir.

HAMAĞIN KURULUMU

Hamağı her iki ucundan tutarak aynı yüksekliğe gelecek şekilde asmalısınız. Hamakta kullanılan ipler eşit uzunlukta olmalıdır ki, rahat bir hamak keyfi yapabilesiniz. Hamak asılırken, hamağın ortasında biraz çöküklük bırakmalısınız. Bu çöküklük çok fazla olmamalıdır. Tam dozunda ayarlanan bir çöküklük, hamağın üzerine uzandığınızda sizi rahatsız etmeyecektir ve vücudunuz yere değmeyecektir. Baş bölümlerinde tahta çubuklar olan hamaklar biraz denge problemi yaşatabilir sizlere. Bu durumda tahtasız olan hamaklardan kullanabilirsiniz. En dengeli hamak türlerine örnek olarak, maya ve brezilya hamaklarını verebiliriz.

HAMAK ALMAK İÇİN GEÇERLİ 10 NEDEN

Hamak kullanmanın sağlık açısından faydalı olduğu ispatlanmıştır. İsveçli araştırmacılar, erkeklerin uykuya geçiş süreleri üzerinde bir araştırma yapmış ve sabit yatakta yatan erkeklerin daha geç olarak uykuya daldıklarını gözlemlemiştir. Bu araştırmacılar hamakta uyuyan erkeklerin daha derin bir uykuya geçtiklerini ve daha hızlı bir şekilde uykuya daldıklarını gözlemlemiştir. Demek ki, hamakta uyuyan bir bireyin uyku kalitesi daha iyi seviyededir.

Günlük yaşantısında bel ve boyun ağrısından şikayetçi olan insanlar için hamak kullanımı önerilmektedir. Hamakta uyumak yatakta uyumaktan daha faydalıdır diyebiliriz. Çünkü hamak vücudunuzu eşit oranda sardığı için, vücut ağırlığınız vücut yüzeyine eşit şartlarda dağılmaktadır. Böylece kas ve omurganıza binen yük de azalmaktadır.

Hamağın sinir sistemine iyi geldiği bilinmektedir. Hamak üzerinde vakit geçiren, dinlenen bir kişi stresinden kurtulur ve psikolojik olarak rahatlar.

Hamağın odaklanma ve konsantrasyon sorunlarına iyi geldiği gözlemlenmiştir. Araştırmalar göstermektedir ki, hamakta kitap okuyan ya da ders çalışan bir insan, okuduklarını daha iyi bir şekilde kavramaktadır ve anlamaktadır.

Hamakların dekoratif olarak kullanılmaları mümkündür. Bebekleriniz ve çocuklarınız için tasarlanmış hamaklardan yararlanabilirsiniz.

Hamaklar yurt dışında yatak yerine kullanılmaktadır. Yurdumuzda ise, hamağın yatak olarak kullanılmasına insanlar yeni yeni alışmaktadır.

Taşınabilir özellikte olan hamaklar, birçok mobilya türüne göre daha ekonomik fiyatlara sahiptir.

Hamaklarınızı gittiğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz. Hamaklar aslında bir çok ülkede konaklama amacıyla kullanılmaktadır. Kamp dönemlerinde çadır yerine hamak kurarak hamak kampı gerçekleştirebilirsiniz. Geçmişi Latin Amerika'ya dayanan hamaklar o bölgelerde konaklama amacıyla kullanılmaya devam etmektedir. Hamak kelimesinin kökeni balık ağı anlamına gelen 'hamaca' kelimesinden gelmektedir. Kamplarda çadır kullanımı çadırın kurulduğu alana zarar vermektedir diye düşünüldüğünden, kimi kamp yerlerinde çadır yerine hamaklar kullanılmaktadır. Ayrıca hamaklar uygun bir şekilde bağlandığında ağaçlara herhangi bir zarar vermemektedir. Hamak üzerinde mutlu ve huzurlu uykulara sahip olabilirsiniz. Hele bir de rüzgarın hafif esintisi eşlik etti mi size, sizden keyiflisi yok. Hamaklar üzerinde doğru pozisyonu bularak bebekler gibi uyuyabilirsiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle