Toptan Güneş Gözlüğü

Toptan Güneş Gözlüğü

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan güneş gözlüğü kategorisinde en iyi fiyat ve model garantisiyle hizmet veriyoruz. Tamamen bir ihtiyaç haline gelen güneş gözlükleri farklı tasarımlarla ve modellerle seçimlerinizi bekliyor. 

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜNÜN FONKSİYONU

Güneş gözlükleri, güçlü ışıkların göze ulaşmaması ve gözü rahatsız etmemesi için koyu lensler kullanılarak üretilmiş bir görme aracıdır. Açık alanda bir faaliyet gerçekleştirirken güneş gözlükleri çok sık kullanılır. Çünkü güneş ışığı açık alanlarda gözü rahatsız eder ve insan gözü çok fazla ışığa maruz kalır. Bu anlamda güneş gözlükleri insanların yardımına yetişmektedir. Alış veriş yaparken, bisiklet sürerken ya da açık bir alanda gazete okurken güneş gözlükleri mutlaka takılmalıdır. Güneşteki ultraviyole ışınları göz sağlığı açısından zararlıdır. Hatta gözde katarakt oluşumuna bile sebep olabilir. Bu yüzden mutlaka bir güneş gözlüğü temin edilmelidir. Güneş gözlükleri hayatımıza 1950'li yıllarda girmiştir. O zamanlar mankenlerin ya da sinema oyuncularının kullandığı güneş gözlükleri, onların gözlerini set ışıklarından korumaktaydı.

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇİMİ

Güneş gözlüğü alırken ilk dikkat etmemiz gereken husus, gözlük camının işlevselliğidir. Gözlük camının mor ötesi ışınları ne kadar engellediğini bilmek gerekir. Bunun için özel kaplamalı güneş gözlükleri tercih etmeliyiz. Güneş gözlüğündeki UVA ve UVB blokaj dereceleri mutlaka % 99'u geçmelidir.

Güneş gözlüklerinde cam rengi önemli bir husustur. Özellikle yeşil ve gri tonlardaki cam renkleri tercih edilmelidir. Bu renkler görüntü kontrastını asla etkilemezler. Kahverengi camlar kontrastı engellerler ve görüntünün bozulmasına neden olurlar. Karlı bir yerde takılabilecek güneş gözlüğü mavi camlı olabilir. Mavi cam, karlı ortamı daha iyi gösterir. Kırmızı ve pembe renkli camlar ise, bilgisayar kullanımında daha net bir görüntü sağlayabilir. Amber renkli camlar ise, pilotların ya da denizcilerin kullandığı camlardandır. Gradyent biçimindeki camlar daha çok araba kullanırken gözlerinizi rahatsız edici yansımalardan korumaktadır. Polarize özellikteki camlar da yine otomobillerde ve kayak yaparken kullanabileceğiniz özellikte camlardır.

YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ MODELLERİ

Yüz şeklinize uyan bir gözlük size nasıl da yakışır! Beğenerek aldığınız bir güneş gözlüğünü taktığınız zaman o gözlük size yakışmayabilir. Bu nedenle yüz şeklinizi iyi tanımalısınız ve seçiminizi bu doğrultuda gerçekleştirmelisiniz. Oval bir yüz hattına sahipseniz, herhangi bir güneş gözlüğü modelini kullanabilirsiniz. Yuvarlak bir çehreniz varsa, köşeli, dikdörtgen ve geniş çerçeveli güneş gözlükleri kullanmalısınız. Böylece yüzünüz daha uzun ve ince olarak görünür. Kare yapıda bir yüzünüz varsa, oval veya yuvarlak formlarda güneş gözlükleri tercih etmelisiniz. Elmas şeklinde bir yüz hattınız varsa, oval, kare ve çerçevesiz güneş gözlükleri kullanmanız uygun olacaktır. Uzun bir yüze sahipseniz, yuvarlak ve kare formlarda bir güneş gözlüğü satın alabilirsiniz. Üçgen bir yüze sahipseniz, üst tarafları düz olan çerçeveli güneş gözlükleri kullanmalısınız.

Yabana atılmayan bir aksesuar olan güneş gözlükleri hayatımıza her zaman renk katarlar. Güneş gözlüğü seçiminde bulunurken aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz:

  • Güneş gözlüğü çerçeveniz yüz şekliniz ile bir kontrast oluşturmalıdır.
  • Güneş gözlüğünüzün boyutları ile yüz boyutlarınız uyumlu olmalıdır.
  • Güneş gözlüğünüz takıldığı andan itibaren göz bebeğinizi tam ortalamalıdır.
  • Güneş gözlüğünüzün çerçevesinin rengi saç renginizle ve göz renginizle uyum sağlayabilmelidir.
  • Camları kalitesiz olan güneş gözlüklerinden mutlaka uzak durmalısınız.
  • Güneş gözlüğünüz mutlaka UV filtreli olmalıdır. UV filtreli camlara sahip güneş gözlükleri, zararlı ışınların göze girmesini engellemektedir. Bu tür bir güneş gözlüğünü uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle