Toptan Gül

Toptan Gül

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan gül ürünleri yurdumuzda en çok tercih edilen çiçeklerdendir. Güller özel günlerin en bilinen sembolüdür. Yıllarca hayatımızda kalmayı başaran güller, asırlardır aşkın sembolü olarak ün salmıştır. 

GÜLLERİN TARİHİ

Görünümü ve kokusu son derece güzel olan güller kırmızı, pembe, beyaz, sarı, lila, mor ve mercan renklerinde bulunmaktadır. Geniş bir renk çeşitliliğine sahip olan güller tarifi imkansız bir güzellik sunmaktadır insanlara. Bu zarif çiçekler sadece göze ve buruna hitap etmiyor, aynı zamanda güllerden çıkarılan gül yağları kozmetik ve parfüm sanayisinde kullanılıyor. Sabun imalatında, reçel, likör, gül suyu, lokum üretiminde de gül önemli bir paya sahiptir. Güller bütün toplumların sevgisini kazanmış olan çiçeklerdendir. Güller ilk olarak bir Türk yargıcın bahçesini süslemek isteğiyle topraklarımıza getirilmiştir. Hatta 1903 yılından itibaren Bulgaristan'da bulunan Kazanlık'ta her sene Gül Festivali yapılmaktadır. UNESCO bu nedenle Kazanlığı Dünya Mirası Listesi'ne almıştır. Aşk, sevgi, saygı gibi derin duyguları en güzel şekilde ifade eden güllerin kökeni Doğu Asya'ya dayanmaktadır. Fosil kaynaklı bazı bilgilere göre, güller 35 milyon yıl öncesine kadar giden bir geçmişe sahiptir. Güller her dönemde insanların ilgisini çekebilmeyi başarmıştır. Bazı insanların ise, gönül elçileri olmuşlardır. Ülkemizde Isparta ili Güller Yöresi olarak bilinmektedir. Isparta'daki güllerin tarihi 1870'li yıllara kadar uzanmaktadır.

GÜLLERİN KULLANIM ALANLARI

En meşhur bahçe bitkilerinden olan güller çiçeklerin kraliçesi sayılmaktadır. Çok fazla çeşide sahip olan güllerin hava şartlarına bağlı olarak dikimleri yapılmaktadır. Güller bulutlu bir günde dikilmelidir. Satın almayı düşündüğünüz güllerin güçlü ve iyi dallara sahip olması gerektiğini unutmayın. Gülü ekerken zarar görmüş köklerini temizleyerek ekmelisiniz. Ülkemizde 25 çeşit gül bulunmaktadır. Güller daha çok killi topraklarda yetiştirilirler. Güllerin kullanıldığı bir çok alan bulunmaktadır. Faydaları saymakla bitmeyecek olan bu çiçekler, çay olarak da tüketilmektedir. Taç yapraklarından 3 tatlı kaşığı kadar kullanılan güller, çaya harika bir lezzet katmaktadır. Yaralanmalarda ve göz rahatsızlıklarında güller pansuman olarak işleve alınabilirler. Güller krem, lokum, likör, sabun, yağ ve şarap yapımında kullanılmaktadır.

Geniş bir kültüre sahip olan güller yüzyıllardır kullanılan en güzel hediyeliklerdir. Hatta içerisine iliştirilen kartlarla anlamları daha da derinleşmektedir.

RENKLERİNE GÖRE GÜLLERİN ANLAMLARI

Her gülün kendine özgü bir dili vardır. Kişisel ilişkilerimizde ya da iş ilişkilerimizde karşımızdaki insana hediye etmek için seçtiğimiz güller, birçok şeyi zarif bir şekilde ifade etmemize imkan sağlamaktadır. Birbirinden güzel ve birbirinden renkli olan güller sayesinde hislerimizi karşımızdaki insana kolayca ifade edebiliriz. Çünkü her gülün taşıdığı bir anlamı vardır. İşte güllerin anlamları:

  • Kırmızı güller göz alıcı renkleriyle her zaman ilgi odağı olmayı başarmışlardır. Bu güller özellikle aşklarını ifade etmek isteyenlerin tercihidir. Kırmızı gülün olduğu bir yerde mutlaka romantik bir atmosfer vardır.
  • Açık pembe güller bulundukları her ortama neşe katarlar. Bu güller inceliği ve teşekkürü temsil ederler. Birine teşekkür etmek için açık pembe güllerden oluşan bir buket yaptırabilirsiniz.
  • Koyu pembe güller de yine açık pembe güller gibi 'teşekkür ederim' ya da 'tebrik ederim' mesajlarını içermektedir.
  • Şeftali rengi güller alçakgönüllülüğü temsil eden güllerdir.
  • Turuncu güller ise, sevgiliye alınabilecek güllerden biridir. Bu güller hevesi, tutkuyu ve heyecanı temsil ederler.
  • Sarı güller sevgili için yeni bir başlangıç anlamına gelirken, dostlarınız için ayrı bir anlam ifade edebilir. Sevgilinizden özür dilemek için, ona sarı güllerden hediye edebilirsiniz.
  • Beyaz güllerden oluşan süslü bir buket değer vermenin en güzel ifadesini taşımaktadır. Beyaz güller masumiyeti, sırdaşlığı, saflığı sembolize etmektedir.

 

 

 

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle