Toptan Gözlük Çerçevesi

Toptan Gözlük Çerçevesi

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan gözlük çerçevelerimiz arasından seçim yaparken adeta zorlanacaksınız. Yüzünüze uygun, yüzünüzle uyumlu gözlük çerçevelerimiz uygun fiyat garantisiyle satışa sunulmaktadır. 

GÖZLÜK ÇERÇEVESİ SEÇİMİ

Gözlük çerçevesi seçimi, gözlüğün camı kadar önemlidir. Seçilen yanlış formlardaki gözlük çerçeveleri sizi olduğunuzdan daha yaşlı, şişman ya da zayıf gösterebilir. Estetik kaygısı taşıyan insanlar, bu tarz bir görüntü vermekten hoşlanmazlar. Bu nedenle, gözlük çerçevesi seçiminizi dikkatli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Yüzünüzle uyum içinde olacak gözlük çerçeveleri kullanmalısınız. Gözlük çerçevesi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

* Gözlük çerçevesinin yapıldığı malzeme: Bu aşamada çerçevenin üretildiği ham maddeye bakılmalıdır. Gözlük çerçeveleri genellikle titanyum, metal, deri, plastik gibi malzemelerden imal edilmektedir. Kullanılan malzemelerin yapısına göre gözlüğün ağırlığı değişebilmektedir.

* Yüzünüzün genel hatları: Gözlük çerçevesi modelinizi mutlaka yüz hatlarınıza uygun şekilde seçmelisiniz. Bu seçimi doğru yapabilmek için, yüz hattınızı iyi tanımanız gerekir. Yüz tipiniz yuvarlaksa, geometrik tarzda olan bir gözlük çerçevesi modeli almalısınız. Oval bir yüzünüz varsa, her modelde gözlük çerçevesi kullanabilirsiniz. Çünkü oval yüz şekline sahip insanlar, en ideal yüz tipine sahiptirler. Kalp şeklinde yüzü olanlarsa, alınlarından daha geniş olan bir gözlük çerçevesi kullanabilir. Yüz tipiniz kareyse, kedi gözü tarzı ya da yarım gözlük çerçevelerinden tercih etmelisiniz.

* Çerçeve genişliği: Gözlük çerçevenizin genişliği yüzünüzün genişliği ile orantılı olmalıdır. Aksi halde yüzünüz ya çok küçük ya da çok büyük görünecektir.

* Çerçeve kalınlığı: Küçük numaralı gözlüklerde ince çerçeveler, büyük numaralı gözlüklerde kalın çerçeveler kullanılmalıdır.

* Çerçeve ağırlığı: Gözlük camlarınızın ağırlığına bağlı olarak, çerçeve modelinizi belirleyebilirsiniz.

ÇOCUKLAR İÇİN GÖZLÜK ÇERÇEVESİ SEÇİMİ

Küçük yaşlardaki çocuklar için satın alınacak gözlük çerçevesi büyük bir titizlikle seçilmelidir. Bu yaşlardaki çocuklara metalden üretilmiş gözlük çerçevesi alınmamalıdır. Onların yerine plastikten yapılmış gözlük çerçeveleri tercih edilmelidir. Gözlük çerçevelerinde bulunan buruna denk gelen paletler çocuklar için alınacak gözlük çerçevelerinde asla bulunmamalıdır. Onların burun sağlığı açısından gözlükte palet bulunmaması gerekmektedir. Paletli gözlük çerçeveleri buruna tam olarak oturmazlar. Sizler çocuklarınız için, buruna tam oturan çerçevelerden almalısınız.

GÖZLÜK ÇERÇEVESİ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

  • Binlerce çeşit gözlük çerçevesi arasından kişisel stilinize en uygun çerçeveyi seçerken, ürünün sadece görüntüsüne değil, görme ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte bir çerçeve olmasına da dikkat etmelisiniz.
  • İyi bir fonksiyonellikte olan ve kullanımı rahat olan gözlük çerçeveleri seçilmelidir.
  • Gözlük çerçeveniz burnunuzun üst kısmına, kulak arkanıza kesinlikle baskı yapmamalıdır. Bu açıdan çerçevenin ağırlığı yüzünüze tam uymalıdır.
  • Çerçeve renginizin ten renginiz ile uyumuna özen göstermelisiniz.
  • Sporla uğraşan bireyler gözlük çerçevelerini darbelere ve kırılmalara dayanıklı modellerden tercih etmelidirler.
  • Seçilecek gözlük çerçevesi yüzünüzün büyüklüğüyle uyum içinde olmalıdır. Ayrıca yüz tipinize göre seçimlerde bulunmaya gayret göstermelisiniz.
  • Gözlük çerçevesi seçiminizde ten renginizi, yüz hatlarınızı ve rahatınızı baz almalısınız.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle