Toptan Gaz Lambası Ve Gaz Lambası İmalatı

Toptan Gaz Lambası Ve Gaz Lambası İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan gaz lambası ürünlerinden sipariş vererek yaşam alanlarınıza estetik bir dokunuş yapabilirsiniz. Fitilli ve basınçlı olarak iki türü bulunan gaz lambaları nostaljik bir aydınlatma aracıdır. 

GAZ LAMBASININ TARİHİ

Geçmişte aydınlatma aracı olarak pek çok şey kullanılmıştır. Odunlar, meşaleler, mumlar, kandiller gibi. Bir dönemin vazgeçilmez parçası olan gaz lambaları ise, içerisine gaz yağı konularak yakılmaktaydı. Ve her evde mutlaka bir gaz lambası bulunurdu. Gaz lambalarının ilk ortaya çıkışı 9. yüzyıla denk gelmektedir. Çağdaş şekliyle bilinen gaz lambaları 19. yüzyılın ortalarına gelindiğinde Avrupa'da kullanılmaya başlamıştır. Elektriğin icadıyla farklı aydınlatma araçlarına ihtiyaç duyulsa da, gaz lambaları emektar bir aydınlatma aracı olarak yerini hep korumuştur. Toptan gaz lambası ürünlerini gece doğa yürüyüşlerinizde, balık avlarınızda, kamp yaparken, fener alaylarında ya da elektrik kesintilerinde kullanabilirsiniz. Gaz lambaları elektriksiz yerlerde kullanılabilecek harika ürünlerdir. Elektriğin olmadığı yerlerde, dekoratif gaz lambalarından yararlanarak nostalji yapabilirsiniz.

GAZ LAMBASI NASIL ÇALIŞIR?

Gaz lambalarında bir fitil bulunurdu ve lambadaki yağı emen fitil tutuşturulur, sonra da yakılırdı. Yağı emen fitilin ucu yakıtın olduğu kısımdayken, yanacak olan diğer uç yakıt bölümünün dış kısmına doğru uzanmaktaydı. Dıştaki fitil ucu tutuşturulur, gaz lambası yakılırdı. Fitilin emip yandığı gaz yağı miktarı, gaz lambasının kullanım süresini belirlemekteydi. Lamba üzerinde bulunan ayar vidası sayesinde, lambadaki gaz yağı miktarı arttırılabilir ya da azaltılabilirdi. Böylelikle gaz lambasının aydınlatma süresine bireyler müdahale edebilirlerdi.

Eski zamanlarda kerpiç duvarlı evlerin duvarlarını süsleyen gaz lambaları, ahşap pencere ağızlarından sokakları aydınlatmaktaydı. Kimi gecelerde ders çalışanlara güneş olurdu gaz lambaları. Gaz lambası ışığında mutlu ve huzurlu insanlar yaşardı. Gaz lambası imalatı ile farklı boyutlarda lambalar üretilirdi. Örneğin, 7 numara ya da 14 numara olan gaz lambaları vardı. Ve numara büyüdükçe lambanın haznesi, başlığı, fitili, şişesi de büyürdü.

Şimdiler de toptan gaz lambaları koleksiyon amaçlı ya da dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. İdareten aydınlık veren gaz lambaları, nostalji tutkunu bireylerin evlerinde eskimeyen, modası geçmeyen bir süs eşyası olarak yerini almıştır. Dekoratif gaz lambalarının imalatı ile harika konseptler, harika mekanlar oluşturabilirsiniz. Bu mekanlar toptan gaz lambası modelleriyle daha çekici hale getirilebilmektedir.

Gaz yağı kullanılarak aydınlatma sağlayan gaz lambaları geçmişte El-Razi tarafından bulunmuştur. Bir döneme damgasını vuran gaz lambaları her şeyin daha güzel olduğu huzurlu günleri simgelemektedir. Eski dönemlerde ince işlerini yapmak isteyen bireyler bu lambaları kendilerine yakın bir yerlere koyarlar ve işlerini hallederlerdi. Masa üzerine yerleştirilen gaz lambaları ise, odalarında ders çalışan öğrencilerin ışık kaynağı olurdu. Şimdiki lambalar kadar iyi aydınlatma yapamayan gaz lambaları o dönemler yaygın olarak kullanılmakta ve evlerin duvarlarını süslemekteydi. Hatta gaz lambalarının kanaviçeden işlenmiş süslü mü süslü giysileri olurdu.

Şimdilerde, gaz lambasının olduğu dönemlere büyük bir özlem duyulmaktadır.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle
Bir adet fiyatını öğrenebilimiyimHÜLYA GÜL
toptan gaz lambası fiyatları hakkında detay görüşmek isterimAyşe Filik
Hayirli aksamlar 2 adet gümüş renk lazim alma şansim var mı. Tesekkur ederim saygilarimlaAliye Nur YILMAZ SÖZERİ
Boyut ve fiyat öğrene bilirmiyim?Toptan derken en az kaç tane alabilirim?yavuz karagül
Hatice
Merhaba 10 adet büyük boy gaz lambasi ve 5 adet gemici feneri almak istiyorum yardımcı olur musunuzIbrahim çal
Hayırlı işler sizinle irtibata geçmek istiyorum...süleyman
selam siyah renk orta boy 27cm gibi 10 adet fiyatı nedir