Toptan Frizbi Ve Frizbi İmalatı

Toptan Frizbi Ve Frizbi İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan frizbi ürünlerinden sipariş vererek eğlenceyi ayağınıza kadar getirebilirsiniz. Taşınması kolay ve hafif olan frizbiler fiziksel enerjinizin ortaya çıkması için iyi bir fırsat olacaktır.

FRİZBİNİN TARİHİNE GENEL BİR BAKIŞ

Frizbi ilk olarak Amerika'da ortaya çıkmıştır. 1950'li yıllarda Walter Frederick Morrison adındaki bir kişi Ufo'lara benzeyen bir oyuncak yaptı. O zamanlar halkın Ufo'lara karşı olan ilgisini bilmeyen yoktu. Bu durumu en iyi şekilde değerlendiren Morrison, ilk olarak bu oyuncağa "Plüton Tabağı" ismini verdi. Oyuncak her geçen gün biraz daha tanınmaya başlayınca bir firma tarafından üretilmeye başladı. Oyuncağın satışının arttırılması için ülkenin doğusuna Richard Knerr adında bir çalışan gönderildi. Richard yolculuğu sırasında üniversite öğrencilerinin kendi aralarında teneke kapağını birbirlerine atarak oynadıklarını gördü. Öğrenciler bu oyuna kendi aralarında "fressbee" diyorlardı. Fressbee ismi, o yıllarda evlere teneke kutularda kek ve pasta dağıtan firmanın sahibine aitti. Kutu kapağından ismini alan bu oyun, zamanla tüm dünyaya yayılmaya başladı. Frizbi oyunu hem yetişkinlerin, hem de çocukların en büyük eğlencesi haline geldi. Frizbi imalatı her geçen gün büyük ivme kazandı ve bu oyun pikniklerde, sahillerde oynanmaya başladı. 1960'lı yıllara gelindiğinde Deniz Kuvvetleri tarafından işaret fişekleri tasarlandı. İşaret fişekleri tasarlanırken frizbilerden esinlenildi. Frizbiler geceleri aydınlatma fişeği olarak kullanıldı. Frizbi imalatından reklam sektörü de yararlandı. Reklam amaçlı çok sayıda frizbi üretildi. Ülkemizde özellikle yaz aylarında frizbi turnuvaları düzenlenmektedir. Bu turnuvalarda farklı tasarımlarda frizbiler kullanılmaktadır. Gece oynanan frizbilerin imalatında fosforlu boyalar kullanılmaktadır. Böylece frizbiler gece oynandığında kolaylıkla görülebilmektedir. Toptan frizbi ürünlerinden satın alarak eğlenceli vakit geçirebilir, tüm bedeninizin hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Belli bir büyüklüğe sahip olan frizbiler son derece güvenilir ürünlerdir. Frizbi oyununda yaralanma riski oldukça düşüktür. Toptan frizbi ürünleri ciddi yaralanmalara sebep olmazlar. Uçan disk anlamına gelen frizbiler, farklı ağırlıklarda da üretilebilirler. Toptan frizbi ürünlerinin biçimleri de büyük bir özenle hazırlanmaktadır. Frizbi imalatında genellikle plastik malzeme kullanılmaktadır. Kenarlarından tutularak fırlatılan frizbiler, dengeli bir şekilde atıldıkça karşıdaki kişiye daha rahat ulaşır ve oyunun tadı daha iyi çıkar.

FRİZBİ NASIL OYNANIR?

En az iki kişiyle oynanabilen frizbi oyununda, oyunculardan biri diğerine frizbi fırlatır ve karşıdaki oyuncu frizbiyi düşürmeden tutmak durumunda kalır. Bu oyunu 7 kişilik takımlar halinde küçük bir sahada da oynayabilirsiniz. Her takım kendisine bir sayı alanı belirler ve takımlar kendi sayı alanlarını rakip takımın oyuncularından korumaya çalışırlar. Bu oyunun kurallarından biri, bir oyuncunun frizbiyi elinde 10 saniyeden fazla tutmaması gerektiğidir. Aksi halde sayı karşı takımın olur. Ayrıca kim frizbiyi oyun alanının dışına atarsa, karşı takımın hanesine sayı kazandırmış olur. Oyuncular frizbiyi takım arkadaşlarına atarken hiç yer değiştirmemelidir. O esnada frizbi yere düşerse sayı yine karşı takımın olacaktır. Ünü tüm dünyaya yayılmış olan frizbi oyunu oldukça eğlenceli bir oyundur.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle