Toptan Fritöz Ve Fritöz İmalatı

Toptan Fritöz Ve Fritöz İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan fritöz makineleri yiyeceklerin kızgın yağda kızarmasını sağlayan mutfak gereçlerinden biridir. Farklı çeşitleri ve ebatları olan fritözler uzun süre kullanılabilecek modellerden seçilmelidir.

FRİTÖZ KULLANIMI

Kızartılmış sebzelerin, etlerin tadı bir başkadır her zaman. Fritöz makineleri ile bu lezzetlere kolayca kavuşabilirsiniz. Fritözlerde sadece patatesi değil, daha birçok sebzeyi kızartabilirsiniz. Hatta hamur işi yemekleri ya da etleri pişirmek için bile fritözlerden yararlanabilirsiniz. Toptan fritöz makinelerinin çıkarılabilir haznelere sahip olmasına ve kolay temizlenebilir yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Fritözlerin imalatı ile farklı kapasitelere, pişirme alternatiflerine ve özelliklere sahip ürünler ortaya konmaktadır. Bir fritözün herhangi bir yiyeceği pişirme kapasitesi, o fritözün fiyatı üzerinde oldukça belirleyicidir. Toptan fritöz modellerini inceleyerek ihtiyacınız doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz. Küçük bir aileniz varsa, 1 litre kapasiteye sahip fritöz makinelerinden kullanabilirsiniz. Fritöz imalatından sadece ev hanımları değil, birçok gıda sektörü de yararlanmaktadır. Onlardan endüstriyel amaçlarla yararlanabilirsiniz. Ayrıca fritözler profesyonel kullanımlar için de uygundur. Fritöz imalatı ile 8 litre kapasiteye kadar çıkabilen ürünler imal edilmektedir. Bu anlamda beslenme programınıza ya da beslenme alışkanlıklarınıza göre bir fritöz seçmekte fayda vardır. Yiyeceklerinizin fazla yağ içinde kızarmasını istemiyorsanız, az yağ ile yiyecek kızartabilen toptan fritöz modellerini inceleyebilirsiniz.

Fritöz kullanırken onun içerisine taşıyabileceği orandan daha fazla yağ koymamalısınız. Yağ oranı ürünün belirtilen maksimum seviyesini geçmemelidir. Yine fritöz imalatı ile ürünlere değiştirilebilir ısı ayarları eklenmiştir. Her besini ihtiyacı olan ısıda pişirmek en mantıklısıdır. Örneğin, çabuk ve kolay pişen yiyecekleri düşük ısılarda kızartabilirsiniz. Zor pişen gıdaları ise, yüksek ısılarda pişirebilirsiniz. Aile yapınıza göre bir fritöz seçerek zamandan, maddiyattan ve temizlikten avantaj sağlayabilirsiniz. Fritöz seçiminizi mutlaka aile ihtiyaçlarınıza ve beslenme alışkanlıklarınıza göre belirlemelisiniz.

Fritözlerinizde patates, soslu tavuk, peynir kroket, deniz ürünleri, donat gibi birçok gıdayı pişirebilirsiniz. Fritözünüzü çalıştırırken eğer kapağı varsa, onu mutlaka kullanmalısınız. Bu şekilde kızgın yağın etrafa sıçramasını önleyebilirsiniz. Fritözün kapasitesini aşacak şekilde içine yağ doldurmamaya gayret etmelisiniz. Ve en önemlisi, fritözle işiniz bittikten sonra içindeki yağı soğuyana kadar fritözden çıkarmamalısınız. Fritözlerde zeytinyağı da kullanabileceğinizi unutmamalısınız. Ancak zeytinyağları ikinci bir kullanım için uygun değildir.

FRİTÖZ SEÇİMİNDE BULUNMADAN ÖNCE SORMANIZ GEREKEN SORULAR

Kızartmalar en leziz yemeklerin başında yer almaktadır. Bir iş yeri mutfağında ya da bir ev mutfağında en çok yapılan yiyeceklerdendir kızartmalar. O halde, fritözler mutfakların en temel ihtiyaçlarından biridir diyebiliriz. Fritözler kullanım alanınıza göre ev tipi ya da endüstriyel modellerden seçilebilir. Büyük bir işletmeniz varsa, endüstriyel fritözlerden satın alabilirsiniz. Cafe, restaurant ya da şirket mutfaklarında endüstriyel fritözlerden bulundurabilirsiniz. Bir fritöz almadan önce şu soruları kendinize sormalısınız:

  1. Fritöz ile neler yapabilirim, onu ne sıklıkla kullanacağım?
  2. Neden fritöz almalıyım? Fritözün bana sağlayacağı konfor içinde 'hızlı kızartma süresi, güvenlik, kullanım kolaylığı' gibi faktörler var mı?
  3. Ne çeşit bir fritöz almalıyım? Elektrikli fritöz mü, propan gazlı fritöz mü, air fritöz mü, kilitlenebilir kapaklı fritöz mü, kilitsiz fritöz mü, döner sepetli fritöz mü?

Mutfağınıza ne tür bir fritöz makinesi alacağınıza bu sorulara vereceğiniz cevaplar ışığında karar vermelisiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle