Toptan Fıstık

Toptan fıstıklarımız yurdumuzun bereketli ve verimli topraklarından sofralarınıza geliyor. Ülkemizin sevilen lezzetlerinden olan fıstıklar damaklarınızı şenlendirecek. Toptan fıstık siparişlerinizi bekliyoruz. 

BESLEYİCİ BİR ÇEREZ

Ülkemiz fıstık üretiminde yüksek üretim potansiyeline sahiptir. Yurdumuzda kuru yemiş çeşidi oldukça fazladır. Fıstığın da bir çok çeşidi bulunmaktadır. Antep fıstığı, kaju fıstığı ve yer fıstığı en çok tüketilen fıstıklardandır. Günün her saatinde sağlıklı bir atıştırmalık olarak fıstık yiyebilirsiniz. Beş çaylarında, okulda, sporda, doğa yürüyüşlerinizde her daim cebinizde bulundurabilirsiniz fıstıkları. Fıstıklar içerdikleri vitaminlerle beraber bedene ve zihne sayısız yararlar sağlarlar.

SAĞLIKLI FISTIKLAR KAPINIZDA

Yüzyıllardır tüketilen fıstıklar önemli bir besin kaynağıdır. Fıstıkları kurutma işleminden geçiren üreticiler, uzun süre fıstıkları muhafaza edebilirler. Bu şekilde fıstığın vitaminlerinden yararlanmak uzun süre boyunca mümkün olur. Günde 100 gram fıstık tüketmek sağlık açısından çok değerlidir. A, C, E vitaminlerini barındıran fıstıklar zengin bir demir, magnezyum, bakır ve kalsiyum kaynağıdır. Her aşamada vücudumuza yarar sağlar fıstıklar. Örneğin, mide kanseri ile mücadelede fıstığın katkısı çok büyüktür. Fıstıklar hem cilt sağlığını, hem de kalp sağlığını korurlar. Fıstıklar sayesinde sağlıklı vücut gelişimine sahip olabilirsiniz. Sindirim sistemini olumlu anlamda destekleyen fıstıklar içerdikleri antioksidan sayesinde iç organlarımızı ve cildimizi korurlar. Bir çok kanser türlerine karşı etkilidirler. Bayanların kolon kanserine yakalanma olasılığını azaltırlar. Fıstıktan yapılan fıstık ezmesi tüketimi ile kanserden korunabilirsiniz. Ayrıca mide kanserine de iyi gelir fıstıklar. Çünkü fıstıklarda büyük oranlarda polifenolik asitler vardır. Bu sayede mide kanserine yakalanma ihtimaliniz zayıflayacaktır. Fıstık her türlü ruhsal bunalımlara iyi gelmektedir. Son yılların en ciddi rahatsızlıklarından olan Alzheimer ile fıstık yiyerek mücadele edebilirsiniz. Safra kesesi sağlığınız için de belirli miktarlarda fıstık tüketmelisiniz. Kolesterolden dert yananlar için fıstık önerilmektedir. Kötü kolesterole fıstık ile elveda diyebilirsiniz. Ayrıca kalp hastalıklarından korunmada fıstık çok faydalıdır. Sinir sağlığınız için bolca fıstık tüketmelisiniz. Kilo verme düşünceniz var ise, bunu fıstıkla gerçekleştirebilirsiniz. Haftada 2 kere yiyeceğiniz fıstık ezmesi sayesinde kilo verebilirsiniz. Kan şekerinizi dengelemede fıstık kullanabilirsiniz. Fıstıkları haşlanmış olarak da tüketebilirsiniz. Böylece içerisindeki antioksidanlar daha baskın hale gelirler. Organlarımıza hayati yararlar sağlayan fıstıklar enerji depolarıdır adeta. Hücre sağlığımıza iyi gelirler. Sedef hastalığına karşı cildimizi korurlar. Ciltte daha sağlıklı kan akışı sağlarlar. Saçlarımızın dökülmesini önlerler. Genel olarak vücuda büyük oranlarda fayda sağlayan fıstıkları aşırı miktarlarda tüketmeyiniz. Tüketiminde aşırıya kaçılmadığı müddetçe, fıstıklar vücudumuza dost besinlerdir.

Bir besin kaynağı olarak yıllardır tüketilen fıstıklar A, C, E vitaminleri içerirler ve demir, bakır, kalsiyum, magnezyum açısından da faydalıdırlar. Fıstıkların kolon kanserine, mide kanserine iyi geldiği bilinmektedir. Onların safra taşlarına olan faydaları da asla göz ardı edilemez. Gebelik öncesi fıstık tüketimi folik asit oranını büyük ölçüde azaltmaktadır. Bu sayede hamile bayanların düşük yapma riskleri azalmaktadır. Kan şekerini düzenleyen fıstıklar, inme riskini en aza düşürürler. Vitamin ve mineral deposu olan bu besinler ile yüksek enerji depolayabilirsiniz. Fıstıklar vücutta sağlıklı kan akışı sağlarlar. Buna bağlı olarak da fıstık tüketimi ile cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Omega 3 yağlarını bünyesinde barındıran fıstıklar, saç dökülmelerini büyük oranda engellemektedir.