Toptan Fındık

Toptan Fındık

Aykut Doğru Toptan Gıda
Altınova Sinan Mah. Ahmet Sok. No:14 Kepez /ANTALYA
+90 532 458 13 63- aykutdogru@hotmail.com.tr


Talep Formu:
Aykut Doğru Toptan Gıda
Altınova Sinan Mah. Ahmet Sok. No:14 Kepez /ANTALYA
+90 532 458 13 63- aykutdogru@hotmail.com.tr

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan fındık ürünlerimiz ile doğanın insanlara sunduğu bu sağlıklı armağandan yararlanın. En kaliteli fındık çeşitlerimizle sizlere en uygun fiyatları sunuyoruz. 

FINDIK VE BİTMEYEN FAYDALARI

Harika bir enerji kaynağı olan fındıklar, gerek bedensel gerekse zihinsel anlamda bizlere bir çok fayda sağlarlar. Her yaştan insanın mutlaka tüketmesi gereken bir besindir fındıklar. Hem besleyicidir, hem de çok lezzetlidir. Pastalarla, tatlılarla ve keklerle de müthiş bir uyum yakalarlar. İçine girdiği her besini daha da lezzetli kılarlar. Bir çok bilimsel araştırmaya göre 100 gram fındık yiyerek günlük protein ihtiyacınızın %22'sini  karşılayabilirsiniz. Çoğu minerali bünyesinde barındıran fındık, kemik gelişimimiz için oldukça faydalıdır. Ayrıca fındıklar şekerleme ve çikolata sanayinde de kullanılmaktadır. Ülkemizde Doğu Karadeniz bölgesinde fındık yetiştirilmektedir. Daha sonra yetiştirme alanı Batı Karadeniz'e kadar yayılmıştır. Özellikle ilkokula giden çocuklar oldukça hareketli oldukları için enerjiye ihtiyaçları vardır her zaman. Bu çocuklar enerjilerini besinlerden alırlar. Onlara enerjilerini büyük oranda karşılayacak besinler sunmalısınız. Bu açıdan fındık iyi bir seçim olacaktır. Sadece 50 gram fındık yiyerek enerjilerini tazeleyebilir çocuklar. Siz de az miktarda fındık tüketerek yeteri kadar enerjik olabilirsiniz.

Fındıklar arjinin aminoasit içermektedir. Bu sayede insan vücuduna büyük yararlar sağlarlar. Alzhaimer hastalıklarına, kanser hastalıklarına ve bir çok hastalığa iyi gelirler. Vücutta yağ birikimine izin vermezler. Her türlü yaralanmaya iyi gelirler. Kolesterolü büyük ölçüde düşürürler. Fındıklar, vücudun E vitamini eksikliğini karşılarlar. Fındığın içerisinde tam olarak 16 çeşit yağ asidi bulunmaktadır. Bunların en önemlisi  oleik asittir.

Fındıktan elde edilen yağlar ile böbrek hastaları şifa bulurlar. Hamur işlerinde sıklıkla kullanılan fındıklar başka besinler ile de tüketilirler. Özellikle fındıklı çikolatalar çok favoridir.

KALİTELİ FINDIK NASIL ANLAŞILIR?

Fındığın kalitelisini yemek istiyorsanız, ince kabuklu ve parlak olan fındıkları tercih etmelisiniz. Fındığı elinize aldığınız andan itibaren size bir dolgunluk hissi vermelidir. Yağlı bir görüntüsü olmalıdır fındıkların. Özellikle Giresun fındığı çok iyi kalitededir ve besin değeri oldukça yüksektir. Beş çeşit fındık olduğunu biliyor muydunuz? En küçük fındıklar 9 mm'nin altında olan fındıklardır. En büyükleri ise, 15 mm'nin üzerinde olan fındıklardır. Ülkemizdeki fındıklar üstün lezzete sahip fındıklardır. Beş bin yılı aşkın süredir hayatımızda olan fındıklar, meyveden tutun da odununa kadar bir çok açıdan insanlığa faydalar sağlamıştır. Fındık odunundan sepet, sandalye, el aletleri yapılmaktadır. Meyve yaprakları dahi gübre olarak kullanılmaktadır. Fındığın küspesi bile boşa gitmez. Bu küspeler yem sanayinde değerlendirilmektedir.

Magnezyum, potasyum, çinko, demir ve kalsiyum bakımından zengin olan fındıklar saymakla bitmeyecek kadar çok faydaya sahiptir. Ülkemizde en çok Giresun, Ordu ve Trabzon'dan çıkan fındıklar ekonomik açıdan değerli bir besindir. Fındıkların belli başlı bilinen faydaları şunlardır:

  1. Protein değeri yüksek olan fındıklar, vücudun güçlenmesini ve enerji kazanmasını sağlarlar.
  2. Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelen fındıklar, zihinsel ve fiziksel yorgunlukların giderilmesinde işe yararlar.
  3. Düzenli olarak fındık tüketen bir kişinin kalp krizi geçirme riski oldukça düşüktür.
  4. Kemik gelişimi ve anemi tedavisi açısından fındık tüketmek çok önemlidir.
  5. Fındık tüketimi cinsel gücü arttırmakta ve cilt güzelliğine büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.
  6.  Fındık tüketerek varis oluşumunu önleyebilirsiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle