Toptan Esans

Toptan Esans

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan esans çeşitlerimiz insana tazelik veren güzel kokulardan oluşmaktadır. Çok az miktarlarda esans sürseniz bile buram buram kokacağınız aşikardır. 

ESANS NEDİR? ESANS KULLANIMI NASIL OLUR?

Birtakım çiçeklerden çıkarılan yağlar alkolle karıştırılarak koku haline getirilir. İşte bu hafif yağlı ve uçucu sıvıya esans denilmektedir. Karanfil, yasemin, mimoza, limon, portakal, menekşe, gül, nane gibi bitkiler, esansı yapılan bitkilerdendir. Örneğin, 2000 kilo gül yaprağından sadece yarım kilo esans çıkarılmaktadır. Esanslar uçucu özellikte olduğu için, şişelerini çok iyi şekilde kapatmak gerekir. Birçok esans, çiçek kokularının karışımı ile oluşturulur. Tahrik edici bu kokular çok az miktarda sürülseler de etrafa kolayca yayılırlar. Hafif kokulu esanslardan ya da nebat kokularından tercih ederseniz, ilkbahar havasını adeta üzerinizde taşımış olursunuz.

Şişelerde satışa sunulan esanslar, dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Şişe üzerinde bulunan yapışkan bandın açılmamış olmasına dikkat etmek gerekir. Esansı vücut hareketlerinizin fazla olduğu yerlerinize sürmelisiniz. Yani onları bilek, kulak arkası, kolun iç kısmı ve göğüs gibi yerlerinizde kullanmalısınız. Esansların kişi üzerindeki kalıcılığı cilde göre değişmektedir. Kaliteli standartlarda üretilen bir esans en fazla 4 saat kalmaktadır cilt üzerinde. Bu sebeple bu kokuların üzerinizde sürekli kokmasını istiyorsanız, onları sık sık ama az miktarlarda sürmelisiniz. Aynı kokuyu kullanmaktan vazgeçemeyen kişiler, arada sırada mevsimle uyumlu olarak kokularını değiştirirlerse iyi etmiş olurlar. Çünkü kışın kullanılan koku, yazın farklı bir etki yaratabilir ve ağır gelebilir.

Esanslar eski zamanlarda dini törenlerde kullanılmaktaydı. O zamanlarda tapınmak amacıyla  kullanılan esanslar, şimdilerde güzel kokmak ya da karşı cinsi etkilemek için kullanılmaktadır. Bir esansın kalitesini yoğun kıvamından ve akışkanlığından anlayabilirsiniz. Esans üzerinde bulunması gereken bir diğer önemli özellik ürünün parlama noktasıdır. Parlama noktası küçük olan bir esansın yangına sebebiyet verme olasılığı oldukça azdır. Ayrıca esansın saklama koşullarını da iyi bilmeniz gerekir. Işık almayan bir yerde ağzı kapalı şekilde saklanması gerekir esansların. Bu şekilde muhafaza edilen esanslar uzun süre boyunca kullanılabilir. Hava geçirmeyen şişelerde saklanması gereken bu kokular, çekmece ve komidinlerde rahatlıkla saklanabilir. Buzdolabında saklanan esansların ise verimliliği düşmektedir.

ESANS SEÇİMİ

Tenle buluştuğu andan itibaren etrafa hoş bir koku yayan esanslar sayısız koku çeşitlerine sahiptir. Farklı esans kokuları arasından kendinizi en iyi ifade edebileceğiniz kokuları seçmelisiniz. İçinize sinecek kokular seçmek kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Esans kokunuzdan önce kendiniz memnun olmalısınız, sonra da çevrenizdeki insanlar. Esans seçiminde karakter, kişinin kültürü ve giyim tarzı önemlidir. Çünkü kokunuz aynı zamanda sizin hakkınızda ipuçları verecektir karşıdaki insana. Kişisel kullanımlarınız dahilinde esans seçiminde bulunmalısınız. Zira her insanın kendine özgü bir ten kokusu vardır. Ve esanslar her tende farklı reaksiyon gösterdiklerinden, her insanda farklı kokular oluşabilmektedir. Kişinin kimliği hakkında ipuçları veren esans kokuları dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Kolayca hatırlanmak için etkili esans kokuları tercih etmelisiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle