Toptan Elektrik Bandı

Toptan Elektrik Bandı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan elektrik bandı ürünlerini her türlü tadilat ve yapı işlerinde kullanabilirsiniz. Elektrik bantları izolasyon bandı olarak da bilinmektedir. Elektrik bantları, elektrik yalıtımını geçirmeyen özelliktedir. Bu tarz bantlar elektrik döşenirken iki kabloyu birleştirmek için kullanılırlar.

ELEKTRİK BANDI KULLANIMI

Elektrik bandı genellikle elektrik akımına karşı bir önlem olarak kullanılır. Cihazların tamirinde ve elektrik döşenirken elektrik bantlarından yararlanılır. Elektrik bantları kendi aralarında çeşitlilik göstermektedir. Bu bantlar kalınlık, en ve boy gibi özelliklerle birbirinden ayrılmaktadır. Onları siyah, kırmızı, beyaz, mavi, yeşil, sarı ve gri renklerde bulabilirsiniz. Renkli olan elektrik bantlarından hobi işlerinizde yararlanabilirsiniz. Çünkü elektrik bantları hem güçlü bir yapıştırıcıdır, hem de oldukça esnek bir yapıdadır. Her türlü ince ya da kalın kabloyu elektrik bantlarıyla sarabilirsiniz.

Elektrik bantlarının daha birçok yararlı özelliği bulunmaktadır. Örneğin, sıvı yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda su geçirmez elektrik bantlarından faydalanabilirsiniz. Daha bitmedi. Yangın riskinin yüksek olduğu tesisatlarda yine bu bantlardan kullanabilirsiniz. Elektrik bantları çok yüksek ısı yoğunluğuna karşı son derece dayanıklıdır. Üstelik alev geciktirici özellikleri vardır.

Bazı elektrik bantlarının su geçirmez özellikte olduğu bilinmektedir. Amerikan bandı olarak adlandırılır bu bantlar. Teknelerde, gemilerde ya da suyun girdiği her sulak alanda Amerikan bandı olarak isimlendirilen elektrik bantlarından kullanılır. Elektrik tesisatınızı korumak için yapacağınız ilk iş ısıya dayanıklı elektrik bantlarından almak olsun. Onlar, pamuklu ve asetat kumaşlardan çok daha fazla dayanıklıdır. Bir alanda yangın çıksa da, elektrik bantları alevlerin elektrik akımına ulaşmasına asla izin vermez. Elektrik bantlarının ham maddesi vinildir. Zira vinil hem daha iyi yalıtım sağlar, hem de daha dayanıklı bir yapıdan oluşur. Her evde bulunması gereken bu üründen dilediğiniz boyutta ve renkte satın alabilirsiniz. Siyah elektrik bantlarının yalıtım amaçlı kullanıldığı bilinmektedir. Diğer renkteki izole bantlarsa farklı anlamlara gelmektedir. Örneğin, yeşil elektrik bandı topraklama anlamına gelmektedir. Yüksek voltaj olduğuna işaret eden bant rengi ise, sarı ve turuncudur. Elektrik bandının hayatımıza girmesi 1946 yılına denk gelmektedir. O günden bu güne bu bantlar, günlük işlerimizde en çok başvurduğumuz ürünler arasındaki yerini almıştır.

Yanmaz elektrik bantları 'termal' bant olarak adlandırılmaktadır. Yanmaz nitelikte bulunan termal bantları uygulayacağınız alan düz ve toz tutmamış olmalıdır. Ayrıca bu bantlar kuru ve yağsız yüzeylere uygulanmalıdır. Elektrik bantlarını, onu uygulayacağınız elektrik devresinin voltaj özelliklerine göre seçmelisiniz. Bu tür etmenlere dikkat edilirse, elektrik bantlarından uzun vadeli elektrik yalıtımı sağlamış olursunuz. Ayrıca onlardan maksimum bir güvenlik de sağlamış olursunuz. Elektrik bantlarıyla işiniz bittikten sonra, onları oda sıcaklığında saklamaya dikkat etmelisiniz. Çok çeşitli elektrik bantları mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de geniş elektrik bantlarıdır. Tüm elektrik bantları kolayca yırtılabilmektedir. Pürüzsüz bir yüzeye sahip elektrik bantları elektrik yalıtımı, etiketleme gibi birçok işte kullanılabilmektedir.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle