Toptan Düdüklü Tencere

Toptan Düdüklü Tencere

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan düdüklü tencere ürünlerimiz ile çok kısa sürede harika yemekler hazırlayabilirsiniz. Pişirme süresinden tasarruf yapmanızı sağlayan hızlı ve pratik ürünler olan düdüklü tencereler ile sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmenin hazzına varacaksınız.  

DÜDÜKLÜ TENCERE KULLANMANIN AVANTAJLARI

Her evde mutlaka bulunması gereken ürünlerin başında gelmektedir düdüklü tencereler. Kullanımı karmaşık gibi görünen düdüklü tencerelerin kullanım mantığını çözdükten sonra, emin olun her türlü yemeği bu tencerelerde pişirmek isteyeceksiniz. Çorbanızdan, sebze yemeklerinize hatta et yemeklerinize kadar her türlü yemeği bu tencerelerde pişirebilirsiniz. Düdüklü tencerelerde pişen yemekler besin değerlerini korumaktadır. Düdüklü tencere kullanmanın en büyük avantajlarından biri de, yemeğin pişme süresini kısaltmasıdır. Hatta düdüklü tencere kullanarak, evinizin içinde oluşacak yemek kokularını dahi önlemiş olursunuz. Düdüklü tencerelerden yararlanmak için onların kullanımıyla ilgili bazı püf noktaları kaçırmamak gerekir. Dikkatle ve özenle kullanılması gerekir bu tencerelerin. Şu bir gerçek ki, düdüklü tencerenizin içini ağzına kadar doldurmamalısınız. Tencerede mutlaka 1/3 oranında boş alan bırakılmalıdır.

Ocağa pişmeye bırakılan yemek tencerenizin düdüğü dik şekilde tutulmalıdır. Otomatik düdüklü tencerenizin düdüğünden ses çıkmayabilir. Fakat klasik model bir tencereniz varsa, düdükten ses çıkacaktır. Bu durumda 1 dakika kadar tencereden hava çıkmasını bekleyin ve düdüğü indirin. Düdük indirildikten sonra ocağın altı kısılmalıdır. Pişme işlemi tamamlanan yemeğin altını kapatın ama tencereyi ocaktan hemen almayın. Çünkü tenceredeki basınç bu durumda  hala devam edecektir. Bu nedenle dumanın dağılması için bir müddet beklemelisiniz. Hava tamamen düdükten çıktıktan sonra, düdüğü tekrar eski dik haline getirebilirsiniz.

Basıncın etkisiyle tencerenin kapağı hemen açılmayabilir. Bu durumda kapağı açmak için biraz beklemelisiniz. Soğuyan tencerenin kapağı daha kolay açılmaktadır. Bunu unutmayınız. Düdüklü tencerenizde bulunan hava çıkışının sağlandığı delikleri her zaman temiz tutmalısınız. Bu bölgeler pişirme işlemleri tamamlandıktan sonra dikkatlice temizlenmelidir. Deliklerin tıkanmaması için rutin temizliğinin yapılması gerekmektedir. Dilerseniz düdüklü tencerenizin üzerinde bulunan zamanlayıcılardan yararlanabilirsiniz. Fakat, her yemeğin pişme süresinin farklı olduğunu bilmelisiniz. Her yemeği kendi pişirme süresine uygun olarak pişirmelisiniz. Düdüklü tencerenizde susuz yemeklerin pişmeyeceğini unutmamalısınız. Dondurulmuş yiyecekleri direkt olarak düdüklü tencereye atmamalısınız. Bu tür gıdaların çözülmesini beklemelisiniz. Bir düdüklü tencerenin hacmi 4 litre ile 10 litre arasında değişmektedir. Yemeklerinizin besin değerlerini koruyarak, onları sofralarınıza ulaştıran düdüklü tencereler ile tanışmanın vakti artık geldi.

Düdüklü tencere güvenli mi, düdüklü tencere patlayabilir mi gibi sorulara verilebilecek tek cevap şudur: "Ucuz etin yahnisi yavan olur". Sağlıklı yemekler pişirebilen, bunu yaparken de yiyeceklerin besin değerini koruyan ve size zamandan tasarruf ettiren düdüklü tencereler kalite faktörüne bağlı kalınarak üretilirse, hiçbir güvenlik riski taşımazlar. Bu sebeple, düdüklü tencere imalatına büyük emek harcayan firmalardan alış veriş yapmalısınız. Düdüklü tencere seçiminizde iyi bir emniyet mekanizmasına sahip olan tencereler seçmeye dikkat etmelisiniz. Kimi düdüklü tencereler pişirme süresince enerji şiddeti hususunda sizleri uyarabilmektedir. Mümkünse bu tarz düdüklü tencereler satın alınmalıdır. Düdüklü tencerelerinizde her yemeği farklı ayarlarda pişirebilirsiniz. Zaman ayarı bulunan bu tencereler zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle