Toptan Dış Cephe Boyası ve Dış Cephe Boyası İmalatı

Toptan Dış Cephe Boyası ve Dış Cephe Boyası İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Dış cephe boyası kaliteli nitelikte olmalıdır. Evlerinizin dış cephesi  her türlü doğa olayından etkilenir çünkü. Yağmurlar, fırtınalar, yağan karlar ve güneş evinizin dış cephesini olumsuz olarak etkiler. Bu çetin koşullara dayanır nitelikteki dış cephe boyalarımız sizleri bekliyor. Bu boyalara, uygun toptan fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

Dış cephe boyası , eski binalardan tutun da, inşaatı  bitmiş yeni  binalara kadar her yerde talep görmektedir. Bu boyaları seçerken, iklim şartlarına da dikkat etmeniz gerekir. Çok nemli yerler için, genellikle akrilik boyalar kullanılır. Güneş ışığına çok fazla maruz kalacak yapılar ise silikonlu boyalar ile boyanmalıdır. Dış cephe boyaları, binalarınızın birer kıyafetidir aslında. Dış cephe boyanırken öncelikle binaların dışında oluşan çatlaklar ve kırıklar düzeltilmelidir. Bu sayede boya duvar üzerinde daha pürüzsüz görünecektir.

Evlerinizin Giysisi Dış Cephe Boyaları

Dış cepheleri boyamak, iç cephelere göre daha zordur ve ustalık gerektirir. Dış cephe boyasını seçerken, su buharı geçirgenliği olan boyaları tercih ediniz. Böylece binanız nefes alabilir ve boyanız daha kullanışlı olur.

Örtme kapasitesi fazla olan boyalar tercih etmelisiniz. Daha uzun yıllar kullanmak istediğiniz dış cephe boyası, solmazlık kalitesine de sahip olmalıdır.

Diğer bir detay ise, binanızın bulunduğu bölgeye göre boya seçmektir. Yaşadığınız yer Karadeniz veya Akdeniz bölgesinde ise, silikonlu dış cephe boyaları kullanınız.

Çok güneş alan yerlerde ise, açık renkler tercihiniz olsun. Boyalarınızda küf, mantar oluşumunu yaşamak istemiyorsanız, ambalajlarında antifungi ve antialgi söylemi bulunan boyaları almalısınız.

Dış cephe boyalarının uygulanacağı binaların yüksekliği önemlidir. Bu gibi yüksek katlı binalara, hizmet esnasında kolay ulaşılması gerekir. Böylelikle boya hizmetinden binanız daha iyi faydalanır. Boyama sürecindeki aşamaları belirledikten sonra, sıra geldi hangi renk boya seçeceğinize. Seçimlerinizi yaparken gelin firmamızdan yardım alın. Kaliteli hizmet anlayışımız ile sizlere en iyi hizmeti sunalım. Piyasalara nazaran en uygun fiyat güvencelerimizle, dış cephe boyama uygulamasına bizim de katkımız olsun. Kartela renklerimiz sizleri büyüleyecektir. En iyi boya deneyimini gelin bizimle yaşayın . Evlerinizin dış cephesi bakımlı ve daha hoş görünsün.

Dış Cephe Boya Çeşitleri

Akrilik Boyalar: Dekoratif bir boya olan akrilik boyalar, iyi derecede örtme özelliğine sahiptir. Güneş ışınlarına, yağışa ve neme karşı son derece dayanıklıdır. Hem koruyucu hem de kolay sürülebilen yapıda boyalardır.

Silikonlu Boyalar: Yüksek alkali direncine sahip silikonlu boyalar, su itici özelliğe sahiptir. Silikonlu boyaların sürüldüğü yüzeyler asla su geçirmezler. Silikonlu özelliğe sahip olmaları sebebiyle sürüldüğü yüzeyler kolayca nefes alırlar ve nem birikse bile iç ve dış cephelere zarar veremez.

Grenli Boyalar: Su bazlı ve silikonlu olan grenli boyalar kendi kendini yıkama özelliğine sahip olduklarından yağmurun etkisini yüzeye göstermezler ve yağmur yüzeyden akıp gider. Ayrıca biriken nemin iç ve dış cephelere zarar vermesine mani olurlar.

Elastik Boyalar: Akrilik esaslı boyalardır. Tüm dış etmenlere karşı son derece dayanıklıdır. Yüzeyde oluşacak kılcal çatlaklara karşı da dayanıklılık gösterirler.

Dış Cephe Boyasını Hangi Şartlarda Uygulamalısınız ?

Dış cephe boyalarını yapmadan önce bazı hazırlıkları tamamlamamız gerekir. Örneğin, dış cepheyi boyamadan önce, yüzeyde bulunan kirlerin ve pürüzlerin giderilmesi gerekmektedir. Ayrıca drenaj boruları pas ve sızıntı kontrolüne tabi tutulmalıdır. Herhangi bir pürüz oluşursa, mutlaka giderilmelidir. Çatılara da büyük önem gösterilmelidir. Boyanın uygulanacağı yüzey iyice temizlenmeli, eski boyadan dolayı oluşan kabarıklıklar temizlenmelidir. Hatta sıva ve astar yapılmadan önce, sirke ve su karışımıyla yüzey iyice yıkanmalıdır. Yüzeydeki mantar ve küf olasılıklarına karşı bu kısımlar bir fırça yardımıyla dezenfekte edilmelidir. Parlak olan yüzeyler var ise, bu kısımların mat hale dönüşümü sağlanmalıdır. Mutlaka yüzeyde tebeşirlenme olup olmadığı kontrol edilmelidir. Yağmurlu havalarda asla boya uygulanmamalıdır. Yağmurlu havalarda yüzeyler ıslandığı için, yüzeyin güneşte kuruması beklenmelidir. Priz gelecek yüzeylere, boya yapılmadan önce priz alınmalıdır. Yüzeye iyice tutunan boyalar, dış cephelerde her zaman daha kalıcıdırlar. Uzun süre emek verdiğiniz boyama işlemini yapmadan önce bütün olasılıkları gözden geçirmelisiniz. Hava şartlarını iyice gözlemlemeli ve ona göre harekete geçmelisiniz. Yağmurlu, kapalı, aşırı sıcak ya da aşırı soğuk günlerde boyama işleminizi gerçekleştirmeyiniz. Özellikle havanın 5 derece olduğu günleri seçmemelisiniz. Boyayacağınız yerin yüzey temizliği önemli bir konudur. Boya yapılmadan önce boyanacak olan alanların mutlaka zımparalanması ve yıkanması gerekir. Daha sonra yüzeyin iyice kurumasını beklemelisiniz. Nemli yüzeylere boya uygulamak asla doğru değildir. Çünkü, nemli yüzeyler boyanın duvara tutunmasını engellerler. Nemsiz yüzeyler bu anlamda çok önemlidir. Duvarın neden nemlendiğini araştırıp, önlemler almanız gerekebilir. Aksi takdirde, o bölge boyansa bile bir müddet sonra nemden dolayı tekrar kabaracaktır. Eski boyalı yüzeyleri tekrar gözden geçirip, tamiratları son hızla tamamlamalısınız. Yüzeyin mutlaka pürüzsüz olması sağlanmalıdır.

Dış cephe boyama işlemini 2 kat olarak yapmalısınız. Ayrıca her kat arası 4 saatlik bir ara gerektirmektedir. Her aşamada iyi bir hazırlık yaparsanız, boyalı alanlardan daha fazla verim alırsınız. Ve boyama işlemini eksiksiz olarak yerine getirmiş olursunuz. Boya uygulama performansınız, kullandığınız malzemelerin kalitesi ve dayanıklılığı, işçiliğiniz gibi unsurlara dikkat etmelisiniz.

Dış Cephe Boyası Seçimi

Evlerin ya da binaların dış cephelerinin tasarımı ve renkleri her zaman sizleri yansıtırlar. Bu sebeple, dış cephenizin rengini seçerken kişiliğinizi yansıtacak renkler seçmeye gayret etmelisiniz. Nasıl kıyafetlerinizin size ait bir stili varsa, evinizin de aynı şekilde bir stili olmalıdır. Dış cephe boya rengini seçerken stilinizi yansıtacak renklere yönelebilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında evinizin canlı ve neşeli görünmesini sağlayabilirsiniz. Ya da insanlar üzerinde daha doğal ve zarif bir izlenim yaratabilirsiniz bu konuda. Dış cephe boyanızı seçerken bir mimardan yardım alabilirsiniz. Dilerseniz doğayı fon olarak kullanabilir, evinize yakışan bir dış boya rengini tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle