Toptan Dilek Feneri ve Dilek Feneri İmalatı

Toptan Dilek Feneri ve Dilek Feneri İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Diğer bir adı dilek balonu olan  dilek fenerleri, küçük bir hava balonudur  ve oldukça hafiftir. Bu fenerler el yordamı ile yapılmaktadır ve tam ortasında küçük bir mum vardır. Mum yakılır ve balonun içerisi sıcak gaz ile dolar. Ve beklenen olay... Balon gökyüzüne doğru yükselmeye başlar. Haydi siz de bunu yaparken bir dilek tutun.

Dilek feneri ürününü gelin bizden temin edin. Toplu paket dilek fenerlerini en uygun fiyatlar ile bizden alın. 1.50 TL 'den  başlayan fiyatlar ile dilek fenerleriniz kapınıza kadar gelsin.

 

Dilek Feneri Etkinliği

Dilek feneri etkinliği çok eski zamanlara dayanmaktadır. Asya topraklarından günümüze kadar gelebilmeyi başarmıştır. Şimdilerde de birçok etkinliklerde bu fenerler tercih edilmektedir. Sizler de balolarda, yılbaşı kutlamalarında, düğün, kına gibi ya da nişan gibi etkinliklerin sonunda dilek feneri sürprizi yapabilirsiniz sevdiklerinize. Gökyüzüne yükselen yüzlerce dilek feneri ile akşamınızı güzelleştirebilirsiniz. Ya da her bir konuğunuz için bir dilek feneri yakıp, onlara ne kadar değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

Dilek Fenerinin Kullanımı

Dilek fenerini kullanırken içerisindeki küçük aleve dikkat etmeliyiz. Yükselen dilek feneri ısınmaya başlar ve çevresindeki pirinç kağıdı yanabilir. Bu fener yere düşene kadar kağıt sönecektir; fakat yine de tedbirli olmakta fayda var. Rüzgarın yoğun olduğu havalarda ya da kurumuş bitkilerin olduğu yerlerde, dilek fenerini yakmamakta yarar vardır.

Feneri kullanıma hazırlamak için önce paketten ürünü çıkarmalısınız ve fenerin ortasına hava girmesi için ürünü sallamalısınız. Paketteki mumu ince telin merkezine yerleştirip, yerini iyice sağlamlaştırmalısınız. Mumu yakarken bir arkadaşınız da fenerin üst bölgesini tutmalıdır. Böylece işiniz daha da kolaylaşır. Yanmasının üzerinden birkaç dakika geçtikten sonra, fenerinizin yükseldiğine şahit olacaksınız.

Kapalı ortamlar için uygun değildir dilek fenerleri. Bu fenerlerin çevreye de herhangi bir zararı yoktur. Üretildiği malzemeler doğada kolaylıkla çözülebilir. Söndükten sonra düştüğü her yerde kolaylıkla yok olabilir. Hali hazırda uçmaya hazır olan bu fenerler, sizlere keyifli bir manzara görseli sunar. Açık havada kullanımı uygun olan bu fenerleri, binaların çok yoğun olduğu yerlerde kullanmayınız. Alkollü bireylerin de bu balonları kullanması önerilmez. Her ihtimal dahilinde yanınızda mutlaka bir su veya yangın söndürücü bulundurmalısınız.

Küçük bir hava balonu olan dilek fenerleri eski dönemlerde Çin'de yapılan şenliklerde sıkça kullanılmaktaydı. Günümüzde de dilek fenerleri ününden hiçbir şey kaybetmemiştir. Hatta dilek fenerleri bugün bile birçok organizasyonda yakılmakta ve ortamda bulunan misafirlere güzel bir jest olarak sunulmaktadır. Genellikle dilek için uçurulan dilek fenerleri, gökyüzünde harika bir görselliğin oluşmasına olanak sağlamaktadır. Dilek fenerini uçurmadan önce dileğinizi dilemelisiniz ve feneri daha sonra uçurmalısınız. Uçmayan dilek feneri dileğinizin gerçekleşmeyeceği anlamını taşımaktadır. Dilek fenerleri farklı renklerde üretilmektedir. Dilediğiniz renkteki dilek fenerlerinden alarak iyimser bir şekilde dileğinizin gerçekleşmesi için bekleyebilirsiniz.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleMurat Uzun
merhaba, firma kapandı sanırsam...Murat Uzun
toptan dilek feneri almak istiyorum . Yardımcı olursanız sevinirim