Toptan Dezenfektan ve Dezenfektan İmalatı

Virüsler temelde, yararlı ve zararlı virüsler olarak ikiye ayrılırlar. Yararlı virüslerin vücuda girmesi bir sorun teşkil etmese de zararlı virüslerin bulundukları ortamdan hızlı bir şekilde yok edilmeleri gerekir. Toptan dezenfektan ve dezenfektan imalatı yapan firmalar, dezenfektanları virüsleri hızlıca yok edecek şekilde üretilir. 

2,5 TL + KDV El Dezenfektanı için +90 541 679 05 13 Arayınız.

Dezenfektanlar, virüsleri nesneler, araçlar, maddeler, aletler ve barındıkları ortamdan yok etmek için kullanılırlar. Antibakteriyel olan ajanlar ile dezenfeksiyon işlemleri yapılarak, hastalığa neden olan organizmalar etkisiz hale getirilir ya da yok edilir. Toptan dezenfektan ürünleri, çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Her dezenfektan farklı işleve sahiptir. Farklı mikroorganizmaları öldürürler. Dezenfektan imalatı yapan firmalar, dezenfektanları aynı anda birçok virüs ve bakteriye etki edecek şekilde üretilir. Toptan dezenfektan çeşitleri, virüsleri kimyasal maddelere öldürmek yerine, yaşamalarını ve çoğalmalarını engelleyerek tamamen yok etme amaçlı üretilirler. Düzenli olarak kullanılan dezenfektan ürünleri, bakterilerin yeniden üremesini de engellerler. Bazı bakteriler, farklı kimyasallara ya da antiseptik maddelere karşı direnç gösterebilirler. Direnç gösterme durumunda mutasyon geçirerek farklı bir hale gelirler. Toptan dezenfektan imalatı yapan firmalar, dezenfektan üretirken bu durumu da dikkate alırlar ve ona göre üretim yaparlar. 

Toptan Dezenfektan Çeşitleri Ne İşe Yarar?

Dezenfektanlar temelde hava dezenfektanları ve nesne dezenfektanları olarak ikiye ayrılırlar. Hava dezenfektanları, havada asılı kalan mikroorganizmaların yok edilmesini sağlar. Nesne dezenfektanları ise cansız cisimlere yerleşen bakterilerin yok edilmesini sağlar. Dezenfektanlar her ne kadar yüzeyleri temizlemekle sınırlı sayılsa da, dezenfektan imalatı yapan kişiler havada tutuna mikroplar içinde dezenfektan üretimi yaparlar. Hava dezenfeksiyonları, kullanıldıkları ortamlarda, içerisindeki alkol ve antiseptik maddeler sayesinde havayı temizlerler. 

Nesne dezenfektanları da yine içerisinde alkol ve antiseptik barındıran dezenfektanlardır. Sahip olduğu bileşenler sayesinde, uygulandığı alanda bulunan  bütün zararlı bakteri ve virüslerin etkisiz hale getirilmesini ya da yok edilmesini sağlar. İçerisinde alkol ve kuaterner amonyum katyon bazlı bileşikler bulunur. Genellikle hastane derecelidirler. Bunun anlamı hastane ve klinikler gibi tıbbi ortamlarda kullanıma uygun olmalarıdır. Dezenfektan imalatı esnasında çoğunlukla etil alkol su ile seyreltilir. Bu seyreltmeye isopropanol da eklenerek daha etkili ve güçlü bir dezenfektan hazırlanır. Dezenfektanın gücü arttıkça ıslak yüzeyleri dezenfekte etme olasılığı da artar. Toptan dezenfektan ürünleri eğer lipid zarflı virüsleri (HIV, hepatit B ve hepatit C gibi) etkin bir şekilde yok etmek için kullanılacaksa mutlaka, yüksek konsantrasyonlu karışımlar (% 80 etanol +% 5 isopropanol gibi) gereklidir. Bakteri, mantar ve virüs spektrumuna karşı koruma sağlağanacaksa % 29.4 etanolün dodekanoik asit ile sinerjik etkisi geniş bir ürün seçilmelidir. Etanol ve dodekanoik asit etken maddeye sahip dezenfektanlar, on dakikalık bir temas süresi etkisini göstermeye başlar.

10 comments

  1. Toptan dezenfektan alışverişi yapmayı düşünüyoruz fiyat konusunda geri dönüş alabilmek adına belirttiğim numaraya dönüş sağlayabilir misiniz? teşekkürler.

  2. Toptan dezenfektan maske arayanlar için irtibat numaramiz 05532670160 whatsapphattindan ulasabilirler

  3. Bir dernek genel kurulunda dağıtmak için baskılı 50ml. el dezenfektanı gerekli. 250 adet için fiyat istiyorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir