Toptan Dart Ve Dart İmalatı

Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net


İletişim Formu:
Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net

Toptan dart setlerinden alarak arkadaşlarınızla eğlenebilir ya da bu oyunu bireysel bir spora dönüştürebilirsiniz. Dart tahtasıyla ve oklarıyla beraber satılan dart seti ekonomik fiyat alternatifleriyle sizlerin olabilir. 

DART NEDİR, NASIL OYNANIR?

Dart oyunu, küçük okların "dart tahtası" olarak isimlendirilen özel hedef üzerine atılmasıyla oynanmaktadır. Bu oyun eğlence amaçlı birçok yerde oynanmaktadır. Dart oyunu aslında bir beceri oyunudur. Tarihte savaşçıların yeteneklerini geliştirmeleri için oynadığı dart oyunu bugün profesyonel bir spor haline gelmeyi başarmıştır. Dart tahtası üzerinde üçgen dilimlerinden meydana gelen hedefler bulunmaktadır. Belirli bir uzaklıktan bu hedeflere küçük oklar atılmaktadır ve bu oyunu oynayan bireyler en yüksek puanı almaya çalışmaktadır. Dart sözcüğü İngilizceden dilimize geçen bir kelimedir. Bu sözcük "oklama" anlamına gelmektedir. Tarihi Ortaçağ'a kadar uzanmaktadır dartların. O dönemlerde okçuların bir eğitim oyunu olmuştur dart oyunu. 20. yüzyıla gelindiğinde ise, dart bir spor dalı olarak önem kazanmıştır. Dartın bir spor olarak hızla kabul edilmesinin bir takım nedenleri vardır. Bu nedenler şu şekilde sıralanmıştır:

1. Dart oynamak için herhangi bir yaş sınırına ya da cinsiyete bağlı kalınmamaktadır.

2. Dart seti oldukça ekonomik fiyata sahiptir.

3. Dart oynamak için kilo ve boy gibi fiziksel özelliklere bakılmamaktadır.

4. Dart oynamak özel bir kostüm gerektirmemektedir.

Toptan dart seti içinde bulunan okların uzunluğu en çok 30.5 cm olabilir. Ağırlığı ise en fazla 50 gram olmalıdır. Dart tahtasının tam ortasında merkez bir daire bulunmaktadır. Bu daireye boğa gözü (bulleye) denilmektedir. Kırmızı renkte bulunan merkez 50 puan değerindedir. Dart imalatında 45 cm çapa sahip nişan tahtaları üretilmektedir. Dart oynamak isteyen bireyler kendi oklarına sahip olmalıdır. Çünkü her birey kendi oklarıyla atış yapabilmektedir. Bir kerede üç atış yapabilmektedir oyuncular. Oyun sonunda puanlama yapılırken, düşen ya da seken dartlar puanlamaya dahil edilmezler. Dart oyununun birçok türü bulunmaktadır. Özellikle yeni başlayan oyuncular, "high score" oyununu oynarlar. Dartın cricket, shangai, split score, rapid score, 301 elimination, 501/701 gibi birçok oyun çeşidi vardır. Toptan dart setlerinden alarak, sizlerde bu oyunları oynayabilirsiniz. Dart sporunun/oyununun giderek yaygınlaşması dart imalatını arttırmıştır. Dart oyunu birçok Avrupa ülkesinde ilköğretim gruplarında ders olarak gösterilmektedir. Çünkü dartın analitik zeka gelişimine katkıda bulunduğuna inanılmaktadır. Dartın meditasyon görevi gördüğüne inanılmaktadır. Buna neden olarak, dart oyunu esnasında yoğun odaklanma ve dikkat gerektiğinden başka konularla meşgul olmanın imkansız olduğu gösterilmektedir. Ülkemize baktığımız zaman dartın 2000 yılında resmi bir spor olarak kabul edildiğini görmekteyiz. Dart oyununu eğlence amacıyla oynayabilirsiniz. Profesyonel kullanımlar için dart imalatında sisal lifler kullanılmaktadır. Eğlence amaçlı kullanımlar için dart imalatında mantar olarak adlandırılan malzeme kullanılmaktadır. Sizler de toptan dart ürünlerinden sipariş vererek eğlencenin tadına varabilirsiniz.

Dart setlerinden satın almadan önce mümkünse bu ürünleri denemelisiniz. Deneme yöntemiyle kendiniz için en doğru ürünü almış olursunuz. Dart setlerinin yüzeyleri ve şekilleri değişkenlik gösterebilir. Dart imalatında oyun esnasında kontrolü artırabilmek için, dartın yüzeyleri pürüzlü, halkalı veya düz olarak üretilir. Genelde duvara asılarak oynanan dart oyunu günümüzde birçok oynama şekline ve farklı kurallara sahiptir. Farklı malzemeler kullanılarak üretilebilen dart setleri, malzeme cinsine göre farklı fiyat alternatiflerine sahiptir. Bütün bunların yanı sıra dart oku seçiminize de dikkat etmelisiniz. Hesaplı dart modelleri arasından hafif ağırlıkta oklara sahip dartlar seçmelisiniz. Genellikle eğlence amaçlı kullanılan dart setleri, kimi zaman profesyonel spor müsabakalarında da boy göstermektedir.