Toptan Çörek Otu

Çörek otu, kullanımı geniş olan bir bitki olmasının yanı sıra oldukça da faydalıdır. Türk mutfağından önemli bir yere sahiptir.

Hem tatlılarda hem de tuzlularda kullanılan çörek otunun yağ halinin de birçok faydası vardır. Şifalı bitkiler arasında yer alır. Çörek otu toptan çörek otu olarak da satın alınabilir.

Çörek otu, tarih boyunca tıbbın en gözde bitkilerinden biri olmuştur. Pek çok sağlık sorununa iyi gelen bu şifalı bitki hala yaygın olarak kullanılmaktadır. Üzerine en çok bilimsel araştırma yapılan bitkilerden biridir. Çörek otunun tohumundan ve yağından faydalanılabilir. Kral Tutankamon’un mezarında bile bulunan çörek otunun, Kleopatra tarafından güzellik için ve Hipokrat tarafından karaciğer hastalıkları için kullanılmıştır. Bolca içerdiği ‘timokinon’ maddesi antikanserojenik etkileri ile bilinmektedir. Çörek otunun iyi geldiği sağlık sorunları arasında, diyabet, kolesterol, sedef ve egzama, alerjiler, Alzheimer, sindirim sorunları bulunmaktadır. 

Toptan Çörek Otu Ürünlerinin Faydaları Nelerdir?

Çörek otu oldukça faydalı bir besindir. Hem toptan çörek otu olarak hem de ev tipi kullanımlarda sıklıkla tercih edilir. Toptan çörek otu ürünlerinin bazı faydaları aşağıdaki gibidir.

Bazı çalışmalar timokinonun antioksidan rol oynadığını ve vücudun savunma sistemini geliştirdiğini ve apoptoza (programlı hücre ölümü) neden olduğunu göstermiştir. Günümüzde çörek otunun bileşenlerinin kansere karşı kullanımı ile ilgili pek çok bilimsel araştırma devam etmektedir.

Araştırmalar, çörek otunun yağında da bulunan tiyokinonun antitümör etkilerinin, kolon kanseri, prostat kanseri, pankreatit ve akciğer kanserinde etkili olduğunu söylemektedir. Tiyokinon ve kemoterapi ilaçları birlikte kullanıldığında tiyokinon, ilaçların toksisitesini azaltmaktadır.

Alerji Tedavisinde Çörek Otu: Pek çok araştırma, alerjik rinit tedavisinde çörek otunun faydalı olduğunu göstermektedir. Çörek otuyla ilgili bir çalışma onun en sık görülen burun alerjisi semptomlarını hafiflettiğini göstermiştir. Tıkanıklık, burun akması, hapşırma ve burun kanallarının şişmesi gibi alerjik reaksiyonlara iyi gelmektedir. Ayrıca E vitamini, β-karoten ve biotin ile birlikte ağız yoluyla günlük alındığında alerji semptomlarını azaltır.

Çörek Otunun Alzheimer Hastalığına Faydaları: Bilimsel araştırmalar, çörek otunun Alzheimer hastalığının tedavisi için umut verici olduğunu göstermektedir. Journal of Ethnopharmacology dergisinde yayınlanan bir araştırmada, çörek otunun bellek, dikkat ve konsantrasyonu artırdığı tespit edilmiştir.

Astım, Bronşit Ve Epilepsi Tedavisi: Ağız yoluyla çörek otunun ekstresinin alınması, akciğer fonksiyonunu iyileştirir ve astımlı hastalarda hırıltılı solunum ve öksürük ataklarını azaltır. Bronşite iyi gelir. Ayrıca ifrazatı boşaltır ve solunum borusunu genişletir. Günde 2 gram öğütülmüş çörek otu 12 hafta süresince kullanılmalıdır. Ekstresinin epilepsi nöbetini azalttığına dair bilgiler mevcuttur ancak bu alanda henüz bilimsel kanıt yoktur.

Yüksek Kolesterol Tedavisi Ve Çörek Otu: Günde iki kez alınan tam ezilmiş 1 gr. çörek otunun, yüksek kolesterolü olan kişilerde kötü kolesterol ve kan yağları düzeyini azalttığına dair çalışmalar mevcuttur.

Toptan Çörek Otunun Hipertansiyona Faydaları: Çörek otunu, 12 haftaya kadar günde 0.5-2 gram öğütülmüş şekilde kullanmak ya da günde iki kez ekstresini almak, hipertansiyon sorunu olan kişilerde kan basıncı kontrolüne önemli katkılar sağlamaktadır. Ancak kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Toptan Çörek Otu Fiyatları  Nasıldır?

Toptan çörek otu çeşitlerine göre fiyatlandırılmaktadır. Her çörek otu çeşidinin fiyatı yapılma şekline ve yapıldığı sürece göre farklılık göstermektedir. Doğal çörek otu ile farklı şekilde üretilen çörek otu fiyatları arasında değişiklik olur. Çörek otu çeşitleri arasında farklı tatlara sahip toptan çörek otu ürünleri yer alır. Hem tatlılarda hem de tuzlularda kullanıma uygun olarak üretilen, toptan çörek otu ürünleri ve daha fazlasına internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek en ucuz toptan Çörek otu ürünleri hakkında bilgi alabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

Miniorg.net sitemiz üzerinden bize ulaşarak ihtiyacınıza uygun çörek otu ürünleri, çeşitleri ve lezzetleri hakkında bilgi alabilir, dilerseniz toptan olarak satın alabilirsiniz. Bütçenize ve damak zevkinize uygun toptan çörek otu ürünleri ve çeşitlerini internet sitemizde bulabilirsiniz.

İhtiyacınıza uygun çörek otu çeşitleri için bizimle hemen iletişime geçin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twelve + 16 =