Toptan Çöp kovası

Toptan Çöp kovası

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan çöp kovası ürünleri ile çöpleriniz artık tek bir yerde toplanıyor. Farklı malzemelerden tasarlanmış çöp kovaları kapaklı ve kapaksız modelleriyle satışa sunulmaktadır. 

ÇÖP KOVALARININ KULLANIMI

Yaşanılan, çalışılan ve gidilen her ortam için zorunlu bir ihtiyaç olan çöp kovaları, kullanılacak mekanın özelliklerine  göre farklı şekil ve ebatlarda seçilebilmektedir. Çöp kovalarını kullanım amacınıza uygun olarak seçebilirsiniz. Sensörlü, pedallı, kapaklı çöp kovası modelleri bulunmaktadır. Çöp kovasına elinizin değmesini istemiyorsanız sensörlü çöp kovalarından kullanabilirsiniz. Sensörlü çöp kovaları kendiliğinden açılıp kapanmaktadır. Evlerinizde kullanacağınız çöp kovaları ile işyerlerinde, hastanelerde, laboratuvarlarda kullanılan çöp kovaları farklı olabilir. Daha geniş mekanlarda daha geniş çöp kovaları kullanılmalıdır. Çöp kovaları sayesinde bitmeyen çöpler en iyi şekilde saklanmakta ve uygun şekilde boşaltılmaktadır. Çöp kovalarının varlığı hem bizler için önemlidir hem de doğa için önemlidir.

ÇÖP KOVALARININ ÖNEMİ

En önemli temizlik gerecidir çöp kovaları. Bulunduğumuz çevrenin temizliği ve düzenini onlar sağlarlar. Onların asıl görevi, biriken çöpleri atılıncaya kadar uygun şartlarda muhafaza etmektir. Evlerin mutfak, banyo ve tuvaletlerinde, çalışma odanızda ya da iş ortamınızda mutlaka belirli ebatlarda bir çöp kovası bulundurmalısınız. Böylece işi biten ve atılan ürünler tek bir çatı altında toplanırlar. Çöp kovalarında. Hem ortamdaki kirlilik engellenir hem de dağınıklık. Çöp kovalarında biriken çöpler bir süre sonra koku yaymaya başlayacaktır. Bunun için çöp poşetlerini sık sık değiştirmeli ve çöp kovanızın temizliğini sağlayabilmelisiniz. Çöp poşetleri yerine, market poşetleri kullanmamalısınız. Aksi halde çöpler bu poşetlerden sızdırma yapar ve etraf daha kötü kokmaya başlar. Çöp kovanızın iç ve dış temizliğine gereken hassasiyeti her zaman göstermelisiniz. Antibakteriyel temizlik ürünleriyle çöp kovalarınızı sık sık temizlemelisiniz.

ÇÖP KOVASI TÜRLERİ

Günümüzde her ihtiyaca uygun çöp kovaları üretilmektedir. Dış mekanlar için ayrı, iç mekanlar için ayrı çöp kovaları satılmaktadır. Dış mekanlar için tasarlanmış çöp kovaları tek ayaklı, iki ya da dört ayaklı olarak satılmaktadır. Dış mekanlarda genellikle tek ayaklı çöp kovaları kullanılmaktadır. Bahçelerde, bina girişlerinde bu çöp kovalarından görebilirsiniz.

Bir de döner kapaklı çöp kovaları vardır. Sigara gibi atıkların atıldığı bu çöp kovaları krom kaplama ya da paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Pedallı çöp kovaları ise, iç mekanlarda bulunurlar. Evlerde, mutfaklarda, banyolarda ve tuvaletlerde bu modeller kullanılır. Gelelim endüstriyel çöp kovalarına. Geniş hacimli bu çöp kovaları manüel ya da pedallı olarak kullanılır. Otel, lokanta gibi yerlerde kullanılırlar. 40 litre ve daha fazla hacime sahiptirler. Ofislerde ise, ofis tipi çöp kovaları kullanılmaktadır. Açık ağızlı, üstten delikli ve çember kapaklı olan modelleri bulunmaktadır.

ÇÖP KOVALARI HANGİ ÖZELLİKLERİ TAŞIMALIDIR?

Çöp kovalarından uzun süre faydalanmak istiyorsanız, ihtiyacınıza uygun özelliklerde olan çöp kovaları satın almalısınız. Çöp kovasını nerede ve hangi amaçla kullanacağınızı iyi bilmelisiniz. Bulunduğunuz ortamı temiz tutmak adına ortamınıza uygun bir çöp kovası tercih etmelisiniz. Alacağınız çöp kovası;

* Sağlam ve işe yarar olmalıdır. Sızdırmayan çöp kovalarından kullanmalısınız.

* Üzerinde 3,6,7 numaralarını barındıran plastik çöp kovalarından kullanmamalısınız. İyi maddelerden üretilmiş plastik çöp kovaları seçebilirsiniz.

*  Metal bir çöp kovası alacaksanız, paslanmaz metalden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

* Bulunduğunuz ortama uygun özelliklerde çöp kovası satın almalısınız.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle