Toptan Çöp Kovası

Toptan Çöp Kovası

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan çöp kovası ürünleri yaşadığımız mekanlarda oluşan çöplerin düzenli olarak tutulmasını sağlayan, temizlik adına en gerekli araç gereçlerden biridir. Aksi durumda, çevremizde temizlik ve düzenden bahsedemeyiz. 

ÇÖP KOVALARININ HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ

Asıl fonksiyonu, çöpler atılıncaya kadar bulunduğu ortamdaki temizlik durumunu korumak olan çöp kovaları, kirli ve dağınık bir ortam oluşmasını önlemektedir. Tabi bu konuda bizlere de büyük görevler düşmektedir. Görevini en güzel şekilde yerine getiren ve çöpleri uygun şartlarda saklayan çöp kovalarını düzenli aralıklarla boşaltmak ve bu kovaların temizliğini sağlamak bizim görevimizdir. Aksi halde, çöp kovalarında biriken ve uzun süre boşaltılmayan çöpler, ortama kötü kokular yayabilirler. Çöp kovalarına koyulan çöp torbalarının sık sık değiştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca, çöp kovalarının iç ve dış temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Bu konuda antibakteriyel temizleyicilerden yardım alabilirsiniz.

ÇÖP KOVASI TÜRLERİ

Piyasalarda hem iç mekanlar için, hem de dış mekanlar için üretilmiş çöp kovaları bulunmaktadır. Dış mekan çöp kovaları genellikle park, bahçe, apartman gibi yerlerde bulunmaktadır. Dış mekan çöp kovaları tek ayaklı ya da statik boyalı olarak tercih edilmektedir. İki ya da dört ayaklı dış mekan çöp kovaları da bulunmaktadır.

Döner kapaklı çöp kovalarına birçok ortamda rastlamaktayız. Daha çok sigara ve kullan-at ürünlerinin tüketildiği ortamlarda bu çöp kovalarından kullanılmaktadır. Döner kapaklı çöp kovalarının paslanmaz çelik ve krom kaplamalı olanları büyük ilgi görmektedir.

Pedallı çöp kovaları genellikle iç mekanlarda kullanılmaktadır. Pedallı çöp kovalarını banyolarda, tuvaletlerde, mutfaklarda kullanabilirsiniz. Bu çöp kovaları farklı hacimlerde üretilmektedir.

Endüstriyel çöp kovaları ise, 40 litre ve üzeri hacimlerde imal edilmektedir. İnsan yoğunluğunun çok olduğu otel, lokanta, yemekhane gibi mekanlarda endüstriyel çöp kovaları bulunmaktadır. Endüstriyel çöp kovaları manüel ve pedallı tasarımlarda üretilmektedir.

Ofis tipi çöp kovaları, adından da anlaşıldığı gibi ofis ortamlarında tercih edilmektedir. Çember kapaklı, üstten delikli ya da açık ağızlı ofis tipi çöp kovalarından satın alabilirsiniz.

Çöp kovası satın alırken aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz:

1. Çöp kovalarının kullanışlı ve sağlam olması,

2. Çöp kovalarının zararsız içerikli maddelerden üretilmiş olması,

3. Çöp kovalarının ortamla uyumlu özellikte olması.

Her alana uygun çöp kovası modeli bulunmaktadır. Çöp kovaları plastikten, kromdan, metalden, seramikten üretilmektedir. Bulunduğunuz alan için çöp kovası seçiminde bulunurken, ürünün kullanışlı ve sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Çöp kovalarından uzun ömürlü bir kullanım sağlamak, onun üretildiği malzemenin kaliteli olmasına bağlıdır. Nemli ortamlarınız için çöp kovası seçerken daha da özenli davranmalısınız. Bu alanlarda kullanılan çöp kovaları kaliteli yapıda olmalıdır. Aksi halde, herhangi bir sızıntıda ortam çok kötü kokabilir. Özellikle banyo gibi nemli ortamlarda seramik çöp kovalarının kullanımı önerilmektedir. Banyolarda paslanmayan yapılarda olan çöp kovaları bulundurulmalıdır. Çöp kovaları farklı renkte, desende ve kalitede üretilmektedir. İhtiyacınız olan çöp kovası modeline karar verin, uygun fiyatlardaki çöp kovalarına hemen sahip olun.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle